Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi Düşünülmesi Gerekenler
5
(1)

Görünüşümüz, kendimize olan güven düzeylerimizi dramatik bir şekilde etkileyebilir. Vücudunuzun kendinizi yansıtmadığı düşüncesi, kendinize olan saygınızı zedeleyebilir.

Göğüsler kadınsı güzellik ile uzun zamandır ilişkili olsa da, büyük göğüslü bazı kadınlar göğüslerinden memnun olmayabilir.

Aşırı büyük göğüsler hem psikolojik hem de fiziksel olarak çeşitli sorunlara neden olabilirler. bu sorunla başa çıkabilmek için meme estetiği düşünüyorsanız, bunun öncesinde düşünmeniz gereken birkaç şey vardır;

Büyük göğüsler fiziksel ağrıya neden olabilir

Büyük göğüsler aynı zamanda vücutta taşınan ağırlıklardır. Göğüsleri çok büyük olan kadınlar vücutlarındaki aşırı gerginlik nedeniyle genellikle göğüs, sırt, boyun ve omuz ağrısı ve baş ağrısı yaşarlar.

Bu sürekli rahatsızlık bir kadının hayatının diğer yönlerine taşabilir ve uyku düzenlerini ve egzersiz yapma yeteneklerini etkileyebilir.

Büyük göğüsler duygusal sorunlara neden olabilir

Büyük göğüsler istenmeyen ilgiyi üzerine çekme eğilimindedir ve birçok kadın bu denli dikkat çekmek istememektedir. Bu durum genellikle duygusal problemlere neden olmakta ve büyük göğüslere sahip olan kadınlar istedikleri kıyafetleri bulamadıkları için de mutsuz olabilmektedir.

İyileşme süresini ve uzun vadeli etkileri göz önünde bulundurun

Meme küçültme ameliyatı, hastaya bağlı olarak 2-6 hafta arasında bir iyileşme süresine sahiptir. Aynı zamanda meme küçültme estetiğinin çocuk sahibi olmaya karar vermeniz durumunda emzirme yeteneğinizi etkileyebileceğini de bilmeniz önemlidir.

Özellikle kesinin meme ucu çevresinde yapılması bu durumu zorlaştırmaktadır. Aynı zamanda iyileşme süreci sırasında göğüslerinizin hissizleştiğini görmeniz de muhtemeldir. Genellikle bu his kaybı 1 yıla kadar sürmekte ve sonrasında düzelmektedir.

Herhangi bir şekli ile plastik cerrahiye karar vermeden önce plastik cerrahınıza danışmalısınız. İlgilendiğiniz işlem için uygun bir adayı olup olmadığınızı bilmek önemlidir.

Kaynakça:

https://www.healthywomen.org/your-health/breast-augmentation-and-reduction

5 / 5. 1