Erkeklerin sıkça sorduğu penis büyütme egzersizleri nelerdir sorusunu detaylı olarak anlatmak gerekiyor. En önemlisi bu egzersizler gerçekten işe yarıyor mu?

Penis boyut itibariyle çoğunlukla kendi halinde gelişen kişinin bebekliğinden erginlik dönemi tamamlana kadar bir süre içerisinde büyüme devam eden bir organdır. 

İlerleyen dönemlerde de büyüme görülebilir. Ancak bu büyüme ilk baştaki kadar fazla olmayacaktır. Erkeklerin ortalama olarak penis boylarının 10 ve 18 cm arasında olması normal bir durumdur.

Penis büyütme egzersizleri nelerdir ve bu egzersizler ile bu boyutlarda olan bir penisi büyütmek mümkün müdür? 

İşte bu soru oldukça yanlış bir yaklaşımdır. Penis boyunun cerrahi müdahale harici büyümeyeceği anlaşılmalıdır. Toplumu yanıltıcı olan bazı ilaçlar nedeniyle bu düşünce ile para kazanmak adına birçok kirli düşünce harekete geçmiştir. 

Penis boyutu cerrahi müdahale yoluyla 1-2 cm olarak artabilir. Ancak penis büyütme egzersizleri sayesinde kalınlık üzerinde artışların olduğu tespit edilmiştir.

Penis Kalınlaştırmak Mümkündür

Penis egzersizleri uygulayarak penisini büyütmek isteyen kişiler kalınlaştırmak için verilen egzersizleri uygulamaları işe yarar sonuçlar verebilir. Ancak bu egzersizlerin her bedende işe yarayacağı gibi bir yargının oluşmaması gerekir. 

Vücudun hormonal olarak dengesizlikleri nedeniyle peniste kalınlaşma gerçekleşmeyebilir. Penis, oldukça kompleks bir organdır. Damarlar ve refleksel olarak etkiye sahip olan bu organın diğer organlar gibi alternatif seçenekleri yoktur. 

Yani böbrekler vücutta iki adet bulunur veya ciğerler ancak hayati olarak bir önemi yok gibi düşünülen penis aslında vücudun çok önemli bir organıdır. Yani egzersizler uygulanmadan önce bir uzman tarafından yardım alınması gerekir. 

Burada bahsedilen uzman kişi elbette doktorlardır. Doktorlar tarafından bu egzersizlerin yapılması uygun görülmeyebilir belirli hormon bozuklukları penis için tehlike teşkil edebilir. 

Penis Gerdirme Yöntemi İle Penis Büyütmek

Horizantal büyümenin kesinliğinden bahsedilemeyen bu durumun uygulanma biçimi oldukça basittir. Her gün uygulanabilen bu yöntem ile birlikte kişiler penislerinde gözle görülebilir bir kalınlık görebilirler. 

Ancak cerrahi ve tıbbi olmayan bu yöntemlerin kesinliğinden bahsetmek mümkün değildir. Penisin inik haliyle başlayan bu egzersizin mantığı oldukça basittir.

Kişinin penisini 1 dakika boyunca yukarı yönde gerdirmesiyle egzersiz başlar. Ardından her yaptıktan sonra 1 dakika mola verilmesi önerilir. Tekrardan harekete başlandığında yönün artık aşağı yönde olması beklenir. 

Kişilerin bu egzersizler esnasında canını acıtmamaya ve penisin zorlanmamasına dikkat etmesi gerekir. Penisi fazla sıkmak veya fazla gerdirmek peniste bazı rahatsızlıklara neden olabilir. 

Bu tekniğin her gün uygulanması durumunda maksimum 15 dakika yapılması önerilir. Ayrıca penisin dinlenme süreleri bu 15 dakika içinde dahil olarak bulunur.

Penis Sıkma Yöntemi İle Büyür Mü?

Kalıtımsal bir büyümenin mümkün olmadığı durumun tamamıyla kavranması gerekir. Ancak penis ilişkiye girilmeden önce hafifçe sıkılıp bırakıldıktan sonra kan dolaşımı arttırıcı etkisinden dolayı bir süre sonra daha büyük bir hal alabilir. 

Tam sertleşme durumu olarak bilinen bu durum bir penis büyütme egzersizi değil. Penisin tam sertleşmesine ve boyutuna ulaşmasına ön ayak olan bir yöntemdir.

Penisin kalıtımsal olarak büyümesi için bu yöntemin sürekli ilişki öncesi uygulanması peniste alışkanlık kazandırdığı takdirde tam sertleşme devamlı olarak sağlanabilir. 

Ancak bu yöntemlerin tıbbi olarak geçerliliği yoktur. Yani horizantal büyümeler olarak bilinen gerçek cerrahi büyütme operasyonlarındaki gibi süreklilikten bahsetmek söz konusu değildir. 

Penis Cerrahi Yöntem ile Ne Kadar Uzar?

Penis büyütme yöntemlerinden tek geçerliliği bulunan yöntemin cerrahi operasyon ile mümkün olduğu bilinmektedir.

Penisin uzamasında çoğunlukla 1-2 cm’lik artışlar ve maksimum olarak 4 cm’lik artışlar gerçekleşebilir. Penis boyutunu ciddi biçimde değiştiren bu operasyonlar kalıtımsal etkiler bırakır. 

Yani penis büyütme egzersizleri yapıldığında anlık olan büyüme ve kalınlaşmalar aslında penis boyutunu değiştirmemektedir.

Ereksiyona yaklaştığı için büyüdüğü sanılan penisler aslında hala var oldukları halde durmaktadırlar. Ancak penis büyütme egzersizleri arasındaki sıkma yöntemi ereksiyon halinde yapıldığı için kan dolaşımı artar doğal olarak tam sertleşmenin gerçekleşmesiyle penis daha büyük gözükebilir. 

Cerrahi operasyonda ise penis hem sönük haliyle hem de ereksiyon haliyle aynı oranda büyümüş olacaktır. Penisin cerrahi açıdan büyüme ameliyatının yapılması oldukça kolaydır. 

Penis Büyütme Hapları İşe Yarıyor Mu?

Penislerini büyütmek için her şeyi yapmayı göze alan insanların var olduğu biliniyor. Bu insanlar tarafından penis büyütme hapları işe yarıyor mu gibi sorular ile boğuşmaktan birçok uzman bıkmış durumdadır. 

Ginseng olarak bilinen karışımlarla hazırlandığı söylenen veya tamamıyla bitkisel oldukları belirtilen bu ilaçlar tamamıyla fiyaskodur.

Devlet tarafından onaylandığı yönündeki iddialar asılsızdır. Yani ilaçların sağlık bakanlığı onaylı olduğu yönündeki iddialar tamamıyla asılsızdır. 

Haberlere çıktıkları yönünde hazırladıkları görseller shop yoluyla hazırlanmıştır. Yani bu bilgilere kulak asmamak gerekir.

Penis büyütme hapları işe yarıyor mu sorusuna kısaca bu cevaplar verilmektedir. Yani legal olmayan bu sürecin bir doktor tarafından tavsiye edilmesi mümkün değildir. 

Bazı sitelerin doktor tavsiyesi gibi isim kullanmaları tamamıyla haksız bir rekabet çabasıdır. Böyle durumların doktorların haberi olmadan yapılabileceğini unutmayınız. Yazı yazılmış olan sitenin linkini ilgili doktorun mail adresine ulaşarak atıp siteyi ihbar etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Penis Büyütme Kremleri Uygun Diyorlar!

İşte bir yalan haber daha böyle müdahalelerin kimyasal olarak yapılamayacağını düşünmek gerekir.

Ağaç köklerinden toplanan büyümede katkısı olduğu söylenen ilaçlarla yapıldığı iddia edilen bu ürünlerin gerçekliği tamamıyla asılsızdır. Hatta bahsedilen maddelerin varlığından söz etmek bile mümkün değildir. 

Afrodizyak içerdiği düşünülen ürünlerin hammaddeleri hakkında detaylı bilgi vermek doğru olmayacaktır.

Çünkü piyasada yüzlerce çeşidinin bulunduğu bu ürünlerin gerçekliği tamamıyla şüpheyle yaklaşıldığı için doğru tespitlerin yapılması mümkün değildir. Penis büyütme egzersizleri işe yarıyor mu konusunun altında bilerek bu konulara yer verilmiştir. 

Toplumun bu gibi ürünleri kullanması tamamıyla illegaldir. Yani büyütücü olarak eczanelerde satıldığı iddia edilen bu ürünlerin gerçekten böyle bir hizmeti olduğu düşünülmemelidir. 

Örneğin eczanelerde bu ürünlerin satılması durumundan yola çıkarsanız. İnternetten hiçbir antibiyotik alışverişi yapabiliyor musunuz? Biraz bunun üzerine kafa yormalısınız. Böyle bir avantajı elde etmiş firmalar internetten satış yapmak için uğraşmazlar. 

Sonuç olarak bu ürünlerin eczaneye girmesi yasallaştırıcı bir etki yaratacağı için firma tekel hakkına sahip olmuş olur. İnternetten satış yapmasına gerek kalmadığı için firmanın internetten satış yapması mümkün olmayacaktır.

İlaçlar Tehlikeli Mi? 

Penis büyütme egzersizleri ile ilgili yapılan çalışmalar kimyasal maddeler kullanılmadığı için zararlı olarak görülmüyor. Ancak bazı hormonal dengesizlikler peniste zarar oluşturabilir. Yalnız ilaç kullanımında iyimser olmak mümkün değildir.

İçindeki maddelerden bile emin olunmayan bu ilaçlar kişinin bünyesine ciddi zararlar verebilir. Ayrıca kalp hastalığı riski taşıyan kişilerin hap ve krem kullanmaları cinsel sorunlara neden olabileceği gibi ölüm neticesinde sonuçlar doğurabilir. 

Yani ölüm riskinin çok yüksek olduğu bu duruma dikkat edilmesi gerekir. Kişilerin ilaç kullanımında ölüm riski olduğu bilinmektedir. Ayrıca kullanılan ilaçlar nedeniyle ölüm vakalarının gazetelere bile çıktığı görüldü.

Penis büyütme egzersizleri bu yüzden biraz daha masumane olabiliyor. Doktorlar tarafından yine de her yöntemin danışılmadan uygulanmaması gerektiği vurgulanıyor.

Kaynakça: Colombo, F., & Casarico, A. (2008). Penile enlargement. Current opinion in urology, 18(6), 583-588.