Ameliyatla penis boyunu uzatmak ve kalınlığını arttırmak mümkündür. Üstelik estetik cerrahi hekiminiz bu iki işlemi de aynı operasyonun içerisinde gerçekleştirebilmektedir. Bu da iki operasyon geçirmek zorunda kalmadan penisinizi istediğiniz gibi şekillendirebileceğinizi göstermektedir.

Ameliyatla penis boyu zayıf hastalarda 3 – 5 cm kadar; kilolu ve penisin kök kısmında yağ dokusu fazla bulunan hastalarda 3 – 4 cm kadar uzatılabilmektedir. 

Bu konuda en doğru bilgiyi estetik cerrahlarımızdan edinebilirisiniz. İnternette penis boyu ile ilgili birçok sahtekarlık dönmektedir.

Bu kişilere kesinlikle itimat etmemelisiniz. Penis boyu ve kalınlığı yalnızca operasyon sayesinde değiştirilebilir. Bunun dışında krem sürmek gibi uygulamalar hiçbir zaman sonuç vermeyecektir.

Normal Bir Penis Boyu Kaç Santim Olmalıdır?

Normal penis boyu ülkemizdeki ortalamasına göre 14 cm şeklindedir. Birçok ülkede yapılan araştırmalara göre de ideal penis boyunun 14 cm olduğu sonucu elde edilmiştir.

Buradan da anlaşıldığı üzere ülkemizdeki erkeklerin penis boyu ortalaması aynı zamanda ideal penis boyunu belirtmektedir. 

Ancak penis boyu ülkelerdeki etnik yapıya göre farklılık göstermektedir. Her ülkede yaşayan erkeklerin penis boyları birbirinden farklıdır.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Penis boyu uzatma ameliyatları yapılırken hastanın kendi vücudundan elde edilen cilt altında bulunan yağlar kullanılmaktadır. Bu sayede hastada dolgu maddelerine karşı alışma süreci gibi durumlara gerek kalmaz. 

Hastanın kendi yağı vücudu tarafından kolayca kabul edilir ve absorbe edilir. Bu nedenle kişide herhangi bir ciddi sağlık problemine neden olmamaktadır.

Hastanın vücudundan elde edilen bu yağlar penis üzerine eklenmektedir. Penis kökünde bulunan gömülme de yağ alma tekniği ile daha da ortaya çıkarılmaktadır. 

Bu işlem sonrasında peniste 3 – 5 cm kadar bir uzama görülür. Kilolu ve penis altında yağ depolanması söz konusu olan kişilerde ise penis 3 – 4 cm kadar uzar.

Ne boy uzatılırken ne de kalınlık arttırılırken hastanın kan damarlarına, burada bulunan sinir dokularına ve kas dokularına herhangi bir müdahalede bulunulmamaktadır. Bu nedenle kişide his kaybı ve ereksiyon problemleri görülmez. 

Aynı zamanda işlem sonrasında kişinin operasyon geçirdiğini yalnızca kendisi bilmektedir.

Penis Boyu Uzatma Tekniği

Penis boyu uzatma ameliyatında uygulanılan teknikte penis ile torbalar arasındaki mesafe arttırılır. Bu da normalde var olan ama gözükmeyen penisin alt kısımlarının ortaya çıkarılmasını sağlar. Bu sayede kişide herhangi bir şekilde his kaybı veya duyu kaybı meydana gelmemiş olur.

Uygulanan başka bir teknikte ise pubis kemiği ile penisin kök kısmının arasında bulunan deri altındaki penisi tutucu bağlar suspansor ligamentin kısım kesilerek penisin vücut içerisinde kalması gereken bir kısmının dışarı çıkılması tekniği uygulanır.

Bazen fazla kilo problemi olan hastalarda gömülü penis problemi olabilir. Bu durumda bölgede bulunan yağlar alınarak penisin boyunda ve görünürlüğünde artma sağlanır ve bu da penis boyunu uzatır.

Kullanılan başka bir penis boyu uzatma tekniğinde de penis ile skrotum arasındaki bağlantı uzatılarak skrotum ile penisin birbirinden bağımsız görünmeleri sağlanabilir. Bu sayede de penis alt kısmından uzamış gibi bir görünüm elde edilir.

Penis Kalınlaştırma veya Penis Boyu Uzatma Ameliyatlarında Hangi Anestezi Çeşidi Önerilir?

Penis estetiği operasyonları lokal anestezi ile sedasyon anestezisi altında yapılmaktadır. Bu anestezi şekli sayesinde:

  • Genel anestezinin yan etkilerinden korunulur.
  • Operasyon sırasında hasta hiçbir şey hissetmez.
  • Operasyon sonrasında 1 saat süre geçtikten sonra yemek yiyebilir.
  • Operasyondan 2 – 3 saat sonra hemen taburcu edilebilir. Hasta işine bile giderse eğer bedensel efor gerektiren yorucu işlerde çalışmıyorsa herhangi bir sakıncası yoktur.

Ameliyat ile Penis Boyu Nasıl Uzar?

Ameliyat ile penis boyu uzatma operasyonu en kalıcı ve en etkili yöntemleri barındırır. Penis boyunun uzatılabilmesi için kaval kemiklerine asılı olan penis askısı kullanılmaktadır.

Bu askılar ameliyatla kesilerek penisi serbest bırakır. Serbest kalan penis mevcut boyunun 3 – 5 cm daha fazlasına sahip olabilmektedir. Genel anestezi altında yürütülen operasyonda hasta herhangi bir acı duymamaktadır.

Operasyon sonrasında da iyileşme süreci oldukça kısa sürmektedir. Penis boyu normal ya da daha büyük ise büyüme de aynı oranda artacaktır.

Ameliyat ile penis boyu uzatma işlemlerinden sonra peniste his kaybı yaşanmaz. Çocuk sahibi olmaya engel olucu herhangi bir işlem gerçekleştirilmez. 

Penis Boyu Ne kadar Uzar ?

Ameliyat ile penis boyu uzatma işlemleri belirli bir oranda uzama sağlar. En az 3 cm en fazla 5 cm olan bu uzama oranı normal ya da normal üstü penislerde gerçekleştirilirse daha fazla uzama elde edilir. Ameliyat ile penis uzama adımları penisin kalınlaşmasına yönelik değildir.

Sadece boy uzatma adımıdır. Ancak birey talep ederse yağ enjeksiyonu gibi teknikler kullanılarak ameliyat ile penis uzatma operasyonu esnasında ameliyat ile penis kalınlaştırma operasyonu da aynı anda yapılabilmektedir. Böylece iki ayrı operasyon geçirmek zorunda kalmazsınız.

Ameliyat için ön muayene ve talepte bulunduğunuzda gereken tüm bilgiler sunulur. Ameliyat öncesi yapmanız gerekenler, ameliyat sonrası yapmanız gerekenler, dikkat etmeniz gerekenler gibi her husus en ince ayrıntısına kadar verilir.

Bu bilgiler yeme – içme eylemine kadar pek çok detayı barındırmakla beraber her bireyin yapabileceği kolay bilgilendirmelerdir.

 

Penis Büyütme Operasyonları Sonrası Dönem

Penis estetiği ameliyatı sonrası dönemde 1 ay kadar cinsel perhiz uygulanması gerekmektedir. Bu dönemde kişi penisin toparlanmasına yardımcı olmak için beklemek durumundadır.

Penise enjekte edilen yağ dokusunun bir kısmını vücut absorbe edecektir. Bu sayede kişide ilerleyen dönemlerde daha doğal bir görüntü meydana gelir.

İşlemden yaklaşık 6 ay sonra elde edilen penis görünümü ömür boyu hastada kalmaktadır. Bu dönemde hasta elde edilen sonuçtan memnun kalmayabilir.

Böyle bir durum ile karşılaşıldığında işlemin yeniden 6 ay sonra tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak işlemi elbette ki defalarca tekrarlayamayız. 

İşlem sonrasında kişi hemen işini, eğitim hayatına ve sosyal yaşamına geri dönebilir. Hiç kimse hastanın kendisi belirtmedikçe bu operasyonu geçirdiğini fark edemez. 

Penis kalınlaştırma operasyonlarında herhangi bir belirti olmazken penis uzatma ameliyatlarıda penis ile torbalar arasında bir dikiş hattı bulunmaktadır.

Ancak kendiliğinden eriyen dikişler kullandığından ve bölgedeki dokuların hızlı bir şekilde toparlanma özelliği bulunduğundan çok da belirgin olmayan bir iz kalmaktadır.

Operasyon sonrasında şişlik oluşmaması ve erekte olmasını engellemek amacı ile sargı işlemi uygulanmaktadır. Bu sargı hekim tarafından ameliyattan 5 gün sonra çıkartılır.

Sargının varlığı kıyafet üzerinden belirgin olmamaktadır. Bu nedenle hasta evine giderken hiçkimse ameliyat geçirdiğini anlayamaz.

Operasyondan sonra elde edilen penis görünümünde ilk dönemler şişlikler görülmektedir. Daha sonra dokular yavaş yavaş kendini toparlamaya başlar ve 6 ayın sonunda nihai sonuca ulaşır. Bu dönemden sonra elde edilen görünüm ömür boyu hastada kalıcıdır.

Penis Estetiği Sonrası Olası Komplikasyonlar Nelerdir?

Hangi nedenden dolayı yapılırsa yapılsın penis estetiği de bir cerrahi operasyondur. Operasyonun sonrasında meydana gelebilecek riskler bulunmaktadır. Peki, penis estetiği sonrası oluşabilecek komplikasyonlar nelerdir?

  • Öncelikle yağ transferi tekniğinde kullanılan yöntemler şekilde his ve ereksiyon kaybına yol açmaz. Çünkü kişinin sinirlerine, damarlarına ve kaslarına işlem uygulanmamaktadır. Yalnızca cilt altı dokusuna yağ eklenmektedir. Bu yağlar da kendi vücudundan elde edildiğinden kişide zarara yol açmaz.
  • Nadiren de olsa enfeksiyon gelişme olasılığı bulunmaktadır. Operasyon sonrası dönemde enfeksiyon kapmış olan penis ameliyattan 7 gün sonra kızarıklık ve ağrı şeklinde kendini gösterir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda kesinlikle hekiminize haber vermelisiniz. Antibiyotik kullanmanız ve bazı durumlarda drenaj yapılması gerekebilir.
  • Yağ alınan vücudun diğer bölgelerinde morluk, şişlik ve kızarıklıklar görülebilir. Bu bölgedeki dokuların da toparlanması için zamana ihtiyaç vardır.
  • Bazen yağların erken dönemde fazlası erir ve yağ akıntısı meydana gelebilir. Bu durum ile karşılaşıldığında zeytinyağı renginde bir akıntı oluşur. Bu durum doğal kabul edilir ve yaklaşık 7 günde kendiliğinden geçer.
  • Bazı hastalarda yağlar topaklanabilir. Bu durum bazı kişilerde 6. ayı tamamladıktan sonra geçerken bazı kişilerde sürenin sonunda basit bir işlem ile topaklar çıkarılır.

Kaynakça: Mondaini, N., Ponchietti, R., Gontero, P., Muir, G. H., Natali, A., Caldarera, E., … & Rizzo, M. (2002). Penile length is normal in most men seeking penile lengthening procedures. International Journal of Impotence Research, 14(4), 283-286.