Gebelik Sonrası Karın Germe Ameliyatının Gerekliliği
5
(1)

Anne estetiği uygulamaları; vücudun aşırı yağ ve cilt sarkmalarını ortadan kaldırabilir ki; bu sorunlar genellikle kalça, karın ve basen bölgelerinde sık rastlanılan durumlardır.

Dokuz aylık hamileliğin ardından, çocuğunuzla bir arada olmak yeni bir deneyimdir. Yaşamın mucizelerinden biri ve size bir ömür boyu sevinç getiren mucizelerden biridir ancak gebeliğin stresleri, bedeninizi hoşa gitmeyen şekillerde değiştirebilir.

Doğumdan sonra, eski halinize geri dönüşün zor olduğu ortadadır; bu yüzden annelere kendileri gibi hissettirmek için anne estetiğini terih edebilirler.

Birçok kadın hamilelik sırasında kazandıkları ek kiloyu kaybetmekte sorun yaşar. Hormonal, duygusal ve yaşam tarzı değişikliklerinin bir kombinasyonu ile; bu ekstra kiloları vermek zor olabilir.

Her kadının tecrübesinin farklı olduğu doğrudur; bu yüzden anne estetiği işlemi özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanıyor.

Anne estetiği tedavisinin sizin için doğru olduğundan emin olmak için, cerrahınızla konuşmanız önemlidir. Danışma sırasında; mevcut sağlık düzeyiniz değerlendirilecek ve hangi alanların bu işlem sonucunda düzeltilebileceği bilgisini alacaksınız.

Anne estetiği tek bir uygulamadan oluşmaz; kişiye göre farklı estetik uygulamaların kombinasyonu olarak ortaya çıkar. Meme dikleştirme, meme büyütme, meme küçültme ameliyatları veya liposuction ya da karın germe ameliyatı gibi birçok seçenek mevcuttur.

Vücudunuzun olmasını istediğiniz durumu ve neler beklediğiniz bu işlemlerin planlanmasında önemlidir. Bu nedenle öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz.

Kaynakça:

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/body-procedures/mommy-makeover/

5 / 5. 1