Göğüs Büyütme Ameliyatı Ve Bayanlar
5
(1)

Hamilelik ve doğum sonrasında, pek çok kadın zayıflamış karın kasları, kalçalarda kalıcı aşırı yağ, uyluk veya karında sarkıklık, dolgun olmayan göğüsler gibi istenmeyen fiziksel değişiklikleri görür.

Vücudunuzun gebelik sonrasında çok fazla değiştiğini düşünüyorsanız, anne estetiği gibi bir tercihiniz olduğunu bilmelisiniz. Anne estetiği gebelik sonrasında vücudunuzu iyileştirmek için tasarlanmış kişiselleştirilmiş cerrahi işlemlerin bir birleşimidir.

Yapılan işlemlerin spesifik kombinasyonu, kurul onaylı plastik cerrah tarafından seçilecektir. Anne estetiği danışmanlığı sırasında, arzularınızı, ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi netleştirerek net ve spesifik olmanız gerekir.

Arzulanan sonuçların elde edilmesi için gerekli uygulamaların gerçekçi bir bakışını sağladığı için cerrahınızın kararına da güvenmelisiniz. Hedeflerinize bağlı olarak, anne estetiği aşağıdaki işlemlerin özel bir kombinasyonundan oluşabilir;

  • Meme büyütme ameliyatı
  • Meme dikleştirme
  • Meme küçültme ameliyatı
  • Karın germe
  • Mini karın germe
  • Liposuction

Anne Estetiğinin Zamanlaması

Anne estetiği doğumdan sonra yapılmalıdır ve kısa süre içinde tekrar hamile kalmayı planlamamanız gerekir. Ne kadar çabuk iyileşeceğiniz sağlığınıza, yaşam tarzınıza ve cerrahınızın tavsiyesine bağlıdır.

Hamileliğin altı ayı, sıklıkla kote edilen zaman çizelgesidir, ancak kişisel gebelik iyileşmenize tamamen bağlıdır.

Emzirmeye devam ediyorsanız, bebeğinizi sütten kestikten sonra altı ay beklemeniz önerilir. Özellikle meme büyütme ameliyatı anne estetiğinin bir parçası haline gelirse.

Emzirme süreci tamamlandıktan sonra anne estetiği planlanmakta ve sonrasında uygulanmaktadır. Planlama doktorunuz tarafından yapılacak ve buna uygun yol izlenecektir.

Kaynakça:

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/body-procedures/mommy-makeover/

İlginizi çekebilir:

Anne Estetiği İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Anne Estetiği Öncesinde ve Sonrasında Neler Yapılmalı?

5 / 5. 1