Botoks Uygulaması Hakkında Bilmedikleriniz
5
(2)

Botoks tedavisi; kırışıklıkları azaltmanın ve yüzünüzü tazelemenin bir yolunu arıyorsanız tam size göre bir uygulamadır.

Ancak, botulinum toksininin ilk olarak göz spazmlarını kontrol altında tutmak için geliştirildiğini biliyor muydunuz? Ya da şu anda migren ağrısından ayak ağrısına kadar birçok sorunu tedavi etmek için kullanıldığından haberdar mısınız? Botoks tedavisi ile alakalı, sizi şaşırtabilecek birçok durum bulunmaktadır.

  • Botoks Sadece Kırışıklıkları Gidermez

Botoks enjektörleri, aşırı terlemeden migren ağrılarını kontrol etmeye kadar  birçok farklı sorunda kullanılabilir.

Çeşitli alanlarda doktorlar, mesane spazmlarını ve hatta serebral felç tedavisinde botoks uygulamasını kullanıyorlar. Bu da botoks tedavisinin sadece kozmetik amaçlarla kullanılmadığı anlamına gelmektedir.

  • Yanlış Uygulama Yapılabilir

Botoks enjeksiyonları, oldukça güvenli bir tedavi biçimidir. Herkes tarafından bilinmekte ve çoğu klinik tarafından uygulanmaktadır. Ancak her işlemde olduğu gibi; botoks tedavisinde de yanlış uygulama olabilir.

Bu tedaviyi gerçekleştiren doktorun tecrübesine ve güvenirliğine bağlıdır. Bu nedenle botoks tedavisi yaptırmaya karar vermeden önce; mutlaka detaylı bir doktor araştırması yapılmalıdır. Botoks, kısa süren güvenli bir tedavi olsa da; yanlış uygulama felce neden olabilir.

  • Etkisi Ömür Boyu Değildir

Botoks tedavisi, 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilse de; etkisi uzun süreli değildir. Kişiden kişiye değişse de; botoks tedavisinin ortalama ömrü 6 aydır. Eğer kişi botoks etkisinin sürmesini istiyorsa; belirli aralıklarla uygulama yaptırmalıdır.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/botox-facts

İlginizi çekebilir:

Botoks Tedavisinin Şaşırtıcı Kullanım Alanları

Botoks İçin İyi Bir Aday Mıyım?

5 / 5. 2