Botoks Tedavisinin Şaşırtıcı Kullanım Alanları
5
(1)

Çoğu kişi botoks tedavisini düşündüğünde, genellikle akla ilk gelen şey kırışıkların azaltılmasıdır. Aslında, botoks teknik olarak botulinumtoxin A olarak anılır.

Botoks tedavisi bilindiği üzere kırışıklıkları ve ince çizgileri yok etmek için dünyanın en popüler tedavisidir. Toksin, özellikle kaşlar arasındaki ve göz çevresindeki çizgiler konusunda oldukça etkilidir ve FDA tarafındna onaylanmıştır.

Kırışıklıkların azaltılması için iyi bir standart olmasının yanı sıra, botoks tedavisi hem kozmetik olmayan çeşitli sorunları tedavi etmek için kullanılabilir. Aşağıda, botoks tedavisinin kullanıldığı diğer durumlar bulunmaktadır.

Göz kapağı spazmları – FDA tarafından onaylanan botoks tedavisinin ilk kullanımı, 12 yaş ve üzeri kişilerde bazı göz kas sorunları tipleri veya göz kapaklarının anormal spazmı tedavisi içindir.

Aşırı Terleme – Botoks, hiperhidroz veya aşırı terleme sorunu yaşayan kişiler için geçici bir tedavi seçeneğidir. Ter bezlerini uyaran sinirlerin kimyasal sinyallerini geçici olarak bloke etmek için botoks hemen cildin altındaki ter bezlerine enjekte edilir.

Botoks tedavisi bu sayede ortalama altı ile yedi aylık bir süre için gereksiz terleme sorununu önlemektedir.

Migren – 2013’te botoks tedavisi migren tipi baş ağrısını gidermek için kullanılmak amacıyla  FDA onayını almıştır. Tedavi, boyun, omuzlar ve alnı kapsayan yedi farklı yere botoks maddelerini enjekte etmeyi içerir.

Aşırı Aktif Mesane – Botoks, 18 yaş üstü erişkinlerde idrar kaçırma ve aşırı aktif mesane semptomlarını tedavi etmek için sıklıkla kullanılır.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/158647

İlginizi çekebilir:

Botoks İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Botoks Tedavisi Ne Zaman Düşünülmeli?

5 / 5. 1