Doğumdan Sonra Meme Küçültme Ameliyatı
5
(1)

Bir kadın olarak gebelik, hayatınızda karşılaşacağınız en önemli kilometre taşlarından biridir. Bununla birlikte, doğum vücudunuzda özellikle göğüslerde önemli değişiklikler ile birlikte gelir. Bu da sizi nasıl göründüğünüz konusunda mutsuz hissetmenize neden olabilir.

Emzirme ve diğer hormonal değişiklikler yüzünden göğüslerin boyut ve şeklinin dolgun olması normal olmakla birlikte, bunun değişmemesi ile beraber sorunlu olabilir. Ve bu nedenle birçok kadın doğumdan sonra meme küçültme ameliyatı yaptırmayı seçerler.

Meme küçültme ameliyatı memenin boyut ve şeklini küçülten bir cerrahi işlemdir. Bu ameliyatta, size daha küçük, gergin ve orantılı bir göğüs vermek için ekstra yağ, doku ve gevşek cilt göğüslerinizden çıkarılır.

Gebelik çoğunlukla göğüsleri değiştirir ve zamanla doğal küçülme olabilir, göğüslerinizi orijinal boyutuna geri döndürmek genellikle yeterli değildir. Meme küçültme aynı zamanda büyük göğüslerle ilgili sorunlara da değinmektedir;

  • Sarkık deri ve göğüsler
  • Aşağı doğru bakan meme uçları
  • Sırt, boyun ve omuz ağrıları
  • Kötü duruş
  • Göğüs bölgesi çevresindeki deri tahrişleri
  • Sınırlı fiziksel faaliyetler ve hareketler

Göğüs üzerinde herhangi bir işlem yapılmadan önce doğumdan sonra 3-6 ay arasında beklemek en iyisidir. Vücudun hamilelik boyunca geçirdiği değişikliklerden kurtulmak için zamana ihtiyacı var.

Vücut kendine geldikten sonra, meme küçültme ameliyatı için uygunsunuz demektir. Emzirme kararınıza da dikkat edilmelidir. İşlemden sonra emzirmek mümkün olsa da, emzirmeyi bitirene kadar beklemek idealdir.

Kaynakça:

https://www.webmd.com/women/guide/breast-changes-after-childbirth#1

5 / 5. 1