20'li Yaşlar Botoks İçin Uygun Mu?
5
(1)

Botoks; çağımızın en etkili kozmetik gelişmelerinden biridir. Botoks tedavisi; birçok alanda kullanılabilirken, en sık tercih edilen kullanım şekli kozmetik nedenlerdir.

Kırışıklıkların görünümünü azaltan ve cildin daha genç görünmesini sağlayan botoks tedavisi, çok sık tercih edilmektedir. Ancak yine de bu kadar popüler bir tedaviye dair yanlış bilgiler bulunmaktadır. Botoks tedavisine dair en sık duyulan mitler şu şekildedir;

  • Botoks Yüzün Herhangi Bir Yerinde Kullanılabilir

Yüz estetiği açısından botoks tedavisi, çok belirgin bir amaca hizmet etmektedir. Ancak yüzün her yerinde kullanıma açık bir tedavi biçimi değildir.

Kırışıklıkların olduğu bölgeler botoks ile tedavi edilebilir ve görünümleri azaltılır. Ancak yüze hacim katmak için dolgu tedavisi tercih edilmektedir.

  • Botoks Tedavisi Hemen Etkisini Gösterir

Botoks tedavisi, kas hareketine ve kırışıklıklara neden olan sinirleri rahatlatma amacıyla uygulanır. Genellikle etkisini göstermesi, 3 ile 5 gün sürmektedir. Botoks tedavisinin beklenen sonucunu vermesi ise 10 gün sürebilir.

  • Botoks İçin Bağışıklık Kazanılmaz

Hastaların botoks tedavisine karşı bağışıklık geliştirmeleri, nadir görülse de mümkün bir durumdur. Tekrarlanan enjeksiyonlar, hastaların vücutlarının botoks tedavisini engelleyen antikorlar üretmesine neden olabilir.

  • Botoks Alın Çizgileri İçin İyi Bir Tedavi Değildir

Botoks tedavisi, FDA tarafından onaylanmış bir tedavi çeşididir. Eğer botoks uygulamasını yapan kişi, uzman bir doktorsa alın çizgilerinde oldukça iyi bir iş çıkarabilir. Ancak yanlış kullanım bu durumu tersine çevirmek için yeterlidir. Yine de botoks tedavisi, alın çizgileri için iyi bir seçenektir.

Kaynakça:

https://life.laseraway.com/skincare/10-common-myths-about-botox

İlginizi çekebilir:

Botoks Uygulaması Hakkında Bilmedikleriniz

Botoks Tedavisinin Şaşırtıcı Kullanım Alanları

5 / 5. 1