Doğumdan Sonra Karın Germe Ameliyatının Riski Var Mı?
5
(1)

Hamileliğin bir kadının vücudunu büyük ölçüde değiştirebileceğinin bir sır değildir. Gebelik sırasında eklenen kilolar ve büyümüş memelerin yanı sıra doğumdan sonra göğüslerin içi boşalmış gibi olması mümkündür. Her iki durumda da bu bir sorun haline gelir ve kişi eski haline dönmek ister.

Doğumdan sonra birçok kadın, göğüslerinin hamile kalmadan önceki haline geri dönmelerini ister ve meme büyütme, meme dikleştirme ve meme küçültme amelşyatlaarını düşünebilir.

Hormonal değişiklikler ve süt üretimi, hızlı bir genişleme ile sonuçlanabilir, bu da sıklıkla deriyi ve dokuyu gerginleştirir ve kısa sürede değişmesine neden olur.

Bebek doğurduktan ve emzirmeyi bıraktıktan sonra, bu gerilmiş cilt ve eklenen hacim sarkma eğilimi gösterir. Birçok kadın gebelik sonrası sarkmış göğüslerini iyileştirmek için plastik cerrahiye başvurur .

Meme Dikleştirme

Kadınlar tek başına bir meme dikleştirme ameliyatı ile arzulanan görünümü elde edebilirler. Bu işlem  göğüs çevresindeki cildi sıkılaştırarak boyutunu arttırmadan kendilerini en uygun konuma yükseltmelerini ve daha gelişmiş bir şekil ve görünüm oluşturmalarını sağlayabilir.

Meme Büyütme

Bazen meme dikleştirme ameliyatı doğum öncesi göğüslerinizi geri getirmek için yeterli değildir ve implantlarla yapılan meme büyütme ameliyatı hamilelik sonrasında kaybolan hacmi kazanmak için kullanılabilir.

Meme Küçültme

Çoğu zaman doğumun ardından emzirme süreci geride kalsa bile göğüsler olduğundan büyük kalabilir. Bu gibi bir durumda meme küçültme ameliyatı ile fazla doku çıkarılarak yeni bir görünüm oluşturulur.

Kaynakça:

https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-surgery-mammoplasty

5 / 5. 1