Meme Büyütme Ameliyatı İçin Nasıl Hazırlanır
5
(1)

Her türlü estetik ameliyattan önce, düşünmek ve stressiz bir ameliyat için iyileşmeye hazırlanmak önemlidir. Bu nedenle en çok yapılan estetik işlemlerden biri olan meme büyütme ameliyatı öncesinde de hazırlanmak çok önemlidir.

Fiziksel ve psikolojik olarak tam bir hazırlık istenen sonuçların ortaya çıkmasında da en büyük etkendir. Meme estetiği süresince hayatınızı kolaylaştıracak hazırlık önerileri şu şekildedir;

Mamografi Çektirin

Meme büyütme estetiği öncesinde, özellikle de 40 yaşın üzerindeyseniz mutlaka bir mamografi istenecektir.

Mamografi görüntüleme testi göğüslerde anormal bir durum olup olmadığını gözlemlemek için istenmektedir. Meme büyütme estetiği öncesinde tüm önlemler alınmalıdır ve mamografi de bunlardan biridir.

Deneyimli Bir Cerrah Seçin

Hedeflerinizi dinleyecek ve isteklerinizi anlayabilecek bir cerrah tercih etmeniz ameliyat öncesi ve sonrası süreçte çok önemlidir.

Meme büyütme estetiği kendinize olan güveninizde önemli bir artış sağlayan, yaşamı değiştiren bir işlem olabilir. Bu nedenle deneyimli ve isteklerinizi anlayacak bir cerrah tercih etmeniz sonuçtan memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Evinizi ve Çocuklarınızı Hazırlayın

Ameliyattan önce evini temizlemek, ameliyat sonrasında hayatınızı kolaylaştıracak düzenlemeler yapmak ve hazır yemek stoklamak işinizi kolaylaştıracaktır. Bu nedenle meme büyütme estetiği öncesinde evinizin ameliyattan sonra istediğiniz halde olduğundan emin olmalısınız.

Aynı zamanda evcil hayvanınız ya da çocuklarınız varsa onlarla alakalı gerekli ayarlamaları yapmanız, size yardımcı olacak birini bulmanız daha doğrudur.

Çalışma Düzeninizi Ayarlayın

Meme büyütme ameliyatı bir ile iki haftalık bir iyileşme süresi gerektirdiği için, çalışma takviminizi ameliyatla koordine etmek doğru olacaktır.

Mesleğiniz ne olursa olsun, ameliyat sonrası süreç için gerekli düzenlemeleri yaptığınızdan emin olun, çünkü iyileşme süresi boyunca dinlenmek çok önemlidir. Bu nedenle izin almanız gerekecektir.

Meme büyütme ameliyatı öncesinde tam olarak hazırlanmak hastaların daha güvenli hissetmelerini sağlamakta, aynı zamanda iyileşme sürecinde istenmeyen aksiliklerin ortaya çıkmasını engellemektedir.

Bu nedenle ameliyat öncesinde size verdiğimiz ipuçlarından yararlanmayı unutmayın.

5 / 5. 1