Meme Büyütme Estetiği İçin Seçenekler
4.5
(2)

Meme büyütme süreci söz konusu olduğunda karar vermek çok fazla düşünme ve araştırma gerektirir. Meme büyütme ameliyatı sonucundan memnun olmanızı sağlamanın en iyi yollarından biri, tüm uygun faktörleri önceden dikkate aldığınızdan emin olmaktır.

Meme estetiği hedefleriniz hakkında doktorunuzla konuşmak ve sahip olabileceğiniz endişeleri dile getirmek iyi bir fikirdir. Meme büyütme planlarınızı etkileyebilecek bazı faktörler şu şekildedir;

Fiziksel Faktörler

Fiziksel faktörler meme büyütme ameliyatından önce göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri, estetik olma düşüncesinin nedenidir.

Meme büyütme estetiğinin nedeni, prosedürün nasıl gerçekleştirildiğini değiştirebilir ve işlemden sonra nasıl görüneceğinizi belirlemek için doktorunuzla birlikte çalışmak isteyebilirsiniz.

İmplant Tiplerini Anlama

Siz ve cerrahınız meme büyütme işleminin ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini kabul ettiğinde, stil ve beden hakkında bazı kararlar vermeniz gerekir.

Doğru boyutu seçmek sonuçtan memnun olmanın en önemli faktörlerinden biridir, ancak daha büyük her zaman daha iyi değildir.

Doktorunuz fiziksel yapınızı ve büyütme için sahip olduğunuz hedefi göz önünde bulunduracak ve vücudunuza en uygun implant boyutunu tercih etmenizi sağlayacaktır.

Bir beden seçtikten sonra, salin veya silikon implantlar arasında tercih yapmanız gerekmektedir. Doktorunuz bireysel ihtiyaçlarınız veya hedefleriniz doğrultusunda tavsiyede bulunabilir.

Salin implantlar tuzlu su ile doldurulur ve kesinin daha küçük olmasını sağlayabilir. Diğer yandan silikon implantların daha doğal bir görünüm sunduğunu düşünenler de mevcuttur.

Meme büyütme estetiği çok yaygın bir işlem olsa da hala bir ameliyattır. Ameliyat olan herkes, olası riskleri ve iyileşme sürecinden neler beklenebileceğini anlamak için zaman ayırmalıdır.

Ameliyat sonrası komplikasyonlar mümkündür ve enfeksiyon, kanama, meme hissi değişiklikleri, meme implantı ağrısı gibi yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Daha ciddi komplikasyonlar oldukça nadirdir.

Kaynakça:

https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-breast-augmentation#1

4.5 / 5. 2