Göğüs Estetiği Sonrası Yaraların Geçmesi
5
(1)

Meme büyütme estetiği yaptırmak isteyen çoğu kişi için en önemli endişe kaynağı iyileşme sürecidir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında iyileşme süreci bazı faktörlere göre değişmektedir.

Yaş, göğüs büyüklüğü, cilt elastikiyeti, fiziksel durum ve hormon düzeyleri iyileşme sürecini etkilemektedir.

Deneyimli bir cerrah tercih etmek meme  estetiği sonrasında rahat ve hızlı bir iyileşmenin anahtarıdır. Ancak işlem sonrasında iyileşme sürecini şu şekilde tanımlamak mümkündür;

Meme büyütme ameliyatı genellikle 2 ile 3 saat sürer. Ameliyattan sonra odanıza alınacaksınız ve aileniz ya da yakınlarınız yanınızda olacak. İşlem sonrası uyuma pozisyonu ve oturma pozisyonu her zaman dik olmalıdır.

Meme büyütme estetiği sonrası iyileşme süreniz boyunca günde 24 saat özel sporcu sutyeni kullanmanız gerekmektedir. İyileşme sürecinde göğsünüze herhangi bir baskı yapmamaya özen gösteriniz. Reçeteli ağrı kesici ilaçları kullanmayı bıraktıktan sonra araba kullanmayın.

Araba kullanmayı uzun süre erteleyebilirsiniz. Aynı zamanda eğer ateşiniz yükselirse, işlem bölgesinde enfeksiyon görülürse veya normal olmayan bir durum gözlemlerseniz hemen doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Dikişleriniz 2 ile 3 hafta arasında çıkarılacaktır. Ameliyattan yaklaşık 3 hafta sonrasında hafif egzersizler yapmanızda bir sakınca yoktur. Ancak yorucu egzersizler için en az 6 hafta geçmesi gerekmektedir. Aynı zamanda egzersiz yaparken destekleyici sporcu sutyeni giymek de önemlidir.

Meme büyütme estetiği ardından iyileşme sürecini hızlandırmak için cerrahi işlem bölgesine dokunurken nazik olmanız önemlidir.

Aşırı sürtünmeden ya da gerdirmeden kaçınılması önemlidir. Aynı zamanda sıcak duş şişliği arttırabileceğinden birkaç hafta sıcak duş alınmaması önemlidir. Ameliyattan en az 2-4 hafta sonrasına kadar alkol alımı da kısıtlanmalıdır.

5 / 5. 1