Meme Büyütme Estetiğinde Doğru Bilinen 3 Yanlış
5
(2)

Estetik operasyonlar arasında kadınlar tarafından en sık tercih edilen işlemlerden biri de meme büyütme ameliyatıdır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi, kullanılan cihazların daha ileri teknolojide olması ve iyileşme süresinin kısalması gibi nedenler meme estetiğinden kaçınmak için neredeyse hiç neden bırakmamıştır.

Meme büyütme ameliyatında hastanın tercihine göre silikon protezler kullanılmakta ve daha dolgun göğüslere ulaşılmaktadır.

Yapılan operasyon genel anestezi altında gerçekleşmekte olup meme protezleri açılan kesiklerden içeriye yerleştirilmektedir. Meme büyütme ameliyatının ardından iyileşme sürecini hızlandırmak için özel sutyenler kullanılması ev ağır iş yapılmaması gerekmektedir.

Her estetik uygulamada olduğu gibi meme büyütme ameliyatında da doğru bilinen bazı yanlışlar bulunmaktadır.

MEME BÜYÜTME AMELİYATINDAN SONRA GÖĞÜSLER HEP DİK KALIR

Meme büyütme ameliyatı elbette etkisi uzun yıllar süren bir estetik işlemdir. Ancak meme büyütme ameliyatının ardından göğüsler hiç sarkmayacak ve hep dik kalacak diye bir durum söz konusu değildir.

Özellikle estetik işlemin ardından sık kilo alıp vermek, hamilelik geçirmek, emzirmek ve spor yapmamak gibi durumlarda göğüsler formunu kaybedecektir. Ancak bu durumlara dikkat etmeniz durumunda meme büyütme ameliyatının etkisi yıllarca sürecektir.

SİLİKON PROTEZLER KANSERE NEDEN OLUR

Sadece meme büyütme ameliyatında değil, diğer tüm meme estetiği uygulamalarında protezlerin kansere neden olması gibi bir durum söz konusu değildir.

Meme büyütme ameliyatı için kullanılan silikon protezler onaylıdır. Aynı zamanda meme büyütme ameliyatında silikon protezler meme dokusuna düzgün bir biçimde yerleştirilmekte ve hiçbir zarar vermemektedir.

Meme küçültme işlemlerinde ise silikon kullanılmaz, ancak alınan dokular meme kanseri riskinin azalmasını sağlar.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI SÜT KANALLARINA ZARAR VERİR

Meme büyütme ameliyatının süt kanallarına zarar vermesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu korku nedeniyle istemediği göğüslerle yaşamak isteyen kadınların tümüne de buradan seslenmiş olalım.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezler süt kanallarına zarar  vermeden meme içine yerleştirilir. Bu nedenle emzirmede hiçbir sorun yaşamazsınız.

Kaynakça:

https://www.webmd.com/breast-cancer/can-breast-implants-cause-cancer

https://www.cdc.gov/breastfeeding/breastfeeding-special-circumstances/maternal-or-infant-illnesses/breast-surgery.html

5 / 5. 2