Meme Büyütme Ameliyatına Dair En Önemli 3 Konu
5
(1)

Meme büyütme ameliyatı, sayısız kadının kendine olan güvenini kazanmasına ve istedikleri görünüme kavuşmasına yardımcı oldu. Genellikle meme dikleştirme ameliyatı ile birleştirilen bu ameliyat, gebelik ve emzirme ile oluşan doğal değişiklikleri ele alır.

Meme estetiği, en popüler plastik cerrahi tiplerindendir, ancak her kadının istediği sonuçları elde edeceği akılda tutulmamalıdır. İstediğiniz doğru görünümü elde etmek için aşağıdaki faktörleri dikkatlice düşünmeniz gerekecek.

Silikon veya Salin?

Göğüs implantlarının iki temel tipi vardır: Silikon ve salin. Silikon implantlar son yıllarda büyük gelişme kaydetmiştir.

Birçok kadın silikon implantları tercih eder, çünkü doğal göğüs dokusunu taklit eden bir görünüm ve his sunar.  Silikon implantlar dalgalanmaya daha yumuşaktır.

Salin implantları genellikle daha uygun fiyatlıdır ve silikon implantlardan daha güvenli olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte, bazı kadınlar bu konuda böyle düşünmez, çünkü silikon implantlar kadar doğal görünmüyor veya hissettirmiyorlar.

Her iki tipte de, implantın yırtılma riski vardır. Rüptüre silikon ve salin implantlarının her ikisi de cerrahi olarak çıkarılmayı gerektirir.

Hangi Boyutta Meme İmplantı Seçmeli?

Doğru tipte implant seçtikten sonra doğru boyut seçme zamanı geldi demektir. Tercihlerinizi belirlemeden önce, plastik cerrahınız göğüslerinizin taban genişliğini, göğsünüzün genişliğini ve göğüsleriniz arasındaki mesafeyi değerlendirmelidir.

Cerrah, sizin için uygun bir boyut aralığı önermeden önce cilt gevşekliğini ve doku kullanılabilirliğini de düşünmelidir.

Cerrahi İnsizyon ve Teknik

Pek çok göğüs büyütme hastasının en çok endişe ettiği konulardan biri, yara izinin görünürlüğüdür.

Bir plastik cerrahın kullanabileceği, göğüs kıvrımı altında yapılan kesikler de dahil olmak üzere farklı yaklaşımlar vardır. Bir karar vermeden önce, cerrahla tercihlerinizi konuşun ve farklı insizyon tekniklerini öğrenin.

Kaynakça:

https://www.verywellhealth.com/choose-the-right-breast-implant-size-with-the-rice-test-2709981

https://www.healthline.com/health/saline-vs-silicone-implants

5 / 5. 1