Meme Büyütme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci
5
(1)

Meme estetiği sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Bu ameliyata dair en önemli şeylerden biri de iyileşme süreci olduğu için hastaların buna mutlaka dikkat etmesi gerekir.

Meme büyütme esteti öncesinde ve sonrasında iyileşme sürecine dair yapılması gerekenler şu şekildedir;

Ameliyattan önce, ameliyat sonrasında sık sık kullanacağınız malzemelere kolayca erişebildiğinizden emin olun. Bunlar arasında şu malzemeler vardır;

  • Gömlekler (kollarınızı fazla kaldırmanıza gerek kalmayacak kıyafetler seçin)
  • Kolayca pişirilebilecek veya mikrodalga fırında pişirebileceğiniz hazır yiyecekler
  • Önemli nesneleri yüksek raflardan kolay erişilen yerlere taşıyın

İyileşme hızı birkaç şeye bağlıdır. Bununla birlikte, meme büyütme ameliyatı sonrasında iyileşme süreci için tipik olan genel bir zaman çizelgesi vardır;

1-2 gün: sürekli dinlenme ve rahatlama

1 hafta: İşe geri dönme

2 hafta: Bu zamana kadar sürahiden başka bir şey kaldırmayın

6 hafta: Yorucu bir aktivite yok

Şişkinliği azaltmak için uyku halindeyken bile dik durmanız kesinlikle önerilir. Mantıksız gelebilir, ancak eğimli bir yastık, sırt üstü yatmadan uyumanıza yardımcı olabilir.

Çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, onlarla ilgilenmek için yardım almak için iyi bir zaman olabilir. Unutmayın, ağır şeyleri kaldırmanıza ya da iyileşirken kan basıncınızı yükselten herhangi bir şey yapmanıza izin verilmiyor.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi meme büyütme estetiği sonrasında iyileşme sürecinin cerrahi işlemin sonuçlarına da katkısı vardır.

Bu nedenle iyileşme süreci sırasında talimatlara sıkı sıkıya uymak çok önemlidir. Aynı zamanda psikolojik olarak stres altında olmamak ve kendinizi rahat bırakmak da iyileşmenizi kolaylaştıracaktır.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/breast-augmentation-recovery

5 / 5. 1