Meme Estetiği Öncesi Süreç Nasıl İşler?
5
(2)

Memelerinizi ne kadar büyütmek istediğiniz tek başınıza karar vermeye çalışmayın. Bu kararı en doğru şekilde sağlamak için hekiminizle iletişim kurmanız gereklidir. Yaşınız, deri özellikleriniz ve diğer etkenler baz alınarak yapabileceğiniz meme estetiği işlemlerinin tamamında hekiminizle konuşmalısınız.

Estetik operasyona dair istek ve beklentilerinizi estetiysen uzmanı ile kararlaştırmak size en güzel görünümü sağlayacaktır. Aynı zamanda kararsızlıklarınıza dair tüm görsel modellemeler gerçekleştirilerek estetik sonrası hangi görünümde olacağınız belirlenebilmektedir.

Göğüs Estetiğinde Kullanılacak Materyalleri Sorun

Eğer silikon teknolojisi kullanarak göğüs estetiği, göğüs büyütme, göğüs dikleştirme gibi işlemler yaptırmak istiyorsanız hekiminize kullanılacak materyallerin neler olduğunu sormalısınız. Örneğin Dünya Sağlık Örgütü’nün onaylamış olduğu silikonlara sahip olup olmadıklarını sorabilirsiniz.

Silikon ameliyatı sonrası iyileşme süreci hakkında aklınıza takılanlar var ise net cevapları alarak kendinizi rahatlatmalısınız. Aklınızda tek bir soru kalmadan küçük ya da büyük göğüs estetiği operasyonlarına tam bir huzur içerisinde girmenizi sağlayacaktır.

Kararınızı Verin ve Cerrahınıza Güvenin

Göğüs estetiği çeşitleri, göğüs estetiği teknikleri, göğüs estetiği yöntemleri hakkında bilgileri hiç çekinmeden hekiminize sorun. Hangi göğüs estetiği ya da estetiklerini istediğinize dair kararınızı vermeli ve hekiminize güven sağlamalısınız.

Hasta psikolojisi güven içerisinde olan tüm bireyler daha mutlu girişimlerle uygun sonuçlar elde edebilirler. Bu nedenle aklınızda kararsızlık olmamalı, hangi estetik girişimleri yaptırmanıza dair düşünceleriniz netleşmelidir. Bu süreci hekiminizle birlikte konuşarak atlatabilirsiniz.

Aynı zamanda silikon ameliyatı olanların yorumları ve göğsüne silikon yaptıranların yorumları hakkında da internet üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz. Silikon ameliyatı sonrası merak ettiğim tüm soruları bir yere not ederek hekiminize tek tek yöneltebilirsiniz.

Silikon ameliyatı sonrası sütyen kullanımı, memede kitle ameliyatı sonrası iyileşme süresi gibi en sık sorulan soruları ve kafanıza takılmış tüm sorularınızın yanıtlarını alabileceğiniz en verimli yer bu konuda uzman olan estetisyenlerle birebir görüşmedir ve bu imkan elinizdedir.

Tahlillerinizi Yaptırın

HCV, Aids, Hepatit ve çeşitleri gibi bulaşıcı hastalıklara dair tahlillere ek olarak standart tüm tetkiklerinizi yaptırmalısınız. Ameliyata dair engel teşkil edebilecek bilinen rahatsızlıklarınız ya da ilaç kullanımlarınız var ise bunu müdahale aşamalarından önce doktorunuzla görüşmelisiniz.

Tahliller sonrası bir diğer kontrol de anestezi uzmanı tarafından yapılmakta olup bu işlem kısa sürmektedir. Bu aşamada olsanız bile silikon ameliyatı sonrası şişlik ne zaman geçer, silikon ameliyatı sonrası cinsel hayat gibi aklınızda herhangi bir soru varsa yöneltebilirsiniz, kesinlikle çekinmeyin.

Genetik Geçmişinizi Bilgilendirin

Soy ağacınızda özellikle birinci ve ikinci derece akrabalarınızda kanser türü tedavi süreçlerini geçirmiş yakınlarınız var ise bunu mutlaka doktorunuza söylemelisiniz.

Düzenli olarak kullanmak zorunda kaldığınız ilaçlarınız, hastalık geçmişiniz, ameliyat geçmişiniz gibi hangi hastaneye giderseniz gidin size sorulan tüm soruların yanıtlarını eksiksiz olarak vermeye özen göstermelisiniz.

Göğüs estetiği öncesi hazırlık sürecinde son günlere bırakılmaması gereken ultrason tetkiklerinizi yaptırmayı unutmayınız ki son günde tahlil stresi yaşamayınız.

Aynı zamanda aç karnına verilmesi gereken tahlilleri operasyondan birkaç gün önce vererek operasyona özgürce hiçbir işlem ve tahlil yapmadan girebilesiniz.

Gıda Takviyeleri Tüketimiz

İçeriği ne olursa olsun ister mineral takviyesi olsun ister vitamin takviyesi olsun kullandığınız tüm takviye edici gıda ürünlerinin isimlerini paylaşmalısınız. Bu tür ürünlerin kullanımı operasyona girmeden en az 4 gün önce sonlandırılmalıdır.

Eğer aspirin gibi kan sulandırıcı özellikleri bulunan ilaçlar kullanıyorsanız doktorunuza bu bilgiyi vermeniz durumunda müdahale yapılmadan 1 hafta önce tüketimini sonlandırmanız söylenecektir.

Zararlı Alışkanlıklara Ara Vermelisiniz

Operasyon sonrası iyileşme sürecinin aksamaması, yavaşlamaması için sigara gibi zararlı maddeler ihtiva eden tüm ürünlerden mümkün mertebe uzak kalmalısınız.

Oksijen salınımını azaltıcı bu ürünler yaraların iyileşme süresini yavaşlatıcı özellikler barındırmaktadır. Bu nedenle ameliyattan önce ara verilmesi ve ameliyat sonrası iyileşme evresi tamamlanana kadar içilmemesi önerilmektedir.

Rahat Elbiselerle Gelin

Hangi estetik ya da estetikleri olmaya karar verdiniz, tüm tahlillerinizi yaptırdınız, aklınızda estetik görüntünüze, operasyon öncesi ve sonrasına dair sorularınız da kalmadığına göre estetik işlemlerinizin yapılacağı gün rahat ve bol elbiseler giyerek gelebilirsiniz.

Takılarınızı da evinizde bırakmaya özen gösteriniz. Dar – sıkan tüm kıyafetlerden o gün için kurtulmanızı öneririz. Ameliyat öncesinde en azından 2 saat kadar erken gelerek son ana bırakılan işlemlere maruz kalmayınız.

Kaynakça:

https://www.topdoctors.co.uk/medical-articles/what-to-consider-before-aesthetic-breast-surgery

https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-breast-augmentation

5 / 5. 2