Meme Estetiği Öncesi Süreç Nasıl İşler?

5
(1)

Meme estetiği öncesi operasyonun doğru gitmesi ve hastanın sağlığı için bir dizi hazırlık yapılmaktadır. Meme estetiği öncesinde yapılan tetkikler ve hazırlanma aşaması şu şekildedir;

Meme Estetiği Öncesi Tetkikler

Mamografi: Meme estetiği öncesinde memelerde herhangi bir sorun olup olmadığını belirlemek ve ameliyata girmekte bir sakınca olmadığını görmek için mutlaka mamografi çekilmelidir. Doktorunuz mamografi sonuçlarına göre ameliyat olup olmayacağınızı söyleyecektir.

Kan Tahlili: Herhangi bir cerrahi işlemde olduğu gibi göğüs estetiğinde de kan tahlillerinin yapılması önemlidir. Kan tahlilleri herhangi bir sorun olup olmadığını belirlemede yardımcı olacaktır.

Ultrason: Göğüslerde tespit edilmesi gereken bazı işaretler varsa ultrason istenmesi normaldir. Rutin işlemler olması nedeniyle endişelenmeye gerek yoktur.

Anestezi Kontrolü: Genel anestezi altında gerçekleştirilecek olan göğüs estetiği için mutlaka anestezi kontrolü yapılmalıdır. Bu kontrol ameliyat sırasında veya sonrasında herhangi bir sorun yaşanmaması için önemlidir.

Fiziki Muayene: Fiziki muayene doktorunuz tarafından genel sağlığınızın belirlenmesi amacıyla yapılacaktır. Bu muayene sırasında göğüslerin durumu kontrol edilecek, ölçüler alınacak ev cilt gerginliğine bakılacaktır.

Kullanılan İlaçların Hekim ile Paylaşılması

Göğüs estetiği öncesinde doktorunuzla görüşmenizde aktif olarak kullandığınız ilaçlar varsa mutlaka paylaşmanız gerekmektedir. Doktorunuz bu ilaçların belirli bir süre kullanılmamasını isteyebileceği gibi normal olarak kullanmanıza izin de verebilir.

Ameliyat Öncesi Beslenme

Göğüs estetiği ameliyatları öncesinde beslenme konusunda net bilgi almak için doktorunuza başvurmanız daha doğrudur. Ancak genel olarak ameliyattan bir gece öncesinde hiçbir şey yiyip içilmemesi gerekmektedir.

Ameliyat Öncesi Sigara, Alkol Tüketimi

Göğüs estetiği ameliyatlarından en az 2 hafta öncesinde sigara ve alkol kullanımının bırakılması gerekmektedir. Sigara iyileşme sürecini yavaşlatarak daha fazla morluk oluşmasına neden olurken, alkol kan sulandırıcı etkisi nedeniyle ameliyat sırasında fazla kanama olmasına neden olmaktadır.

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı