Meme Küçültme Ameliyatına Karar Vermenizi Sağlayacak Bilgiler
5
(1)

Herkes, büyük göğüsleri olmasını dileyemez. Aslında, bazı kadınlar için göğüslerin çok büyük olması fiziksel rahatsızlık ve duygusal stres kaynağıdır.

Tıpkı bir göğüs büyütme işleminde küçük göğüslerin daha büyük hale getirilmesi gibi, göğüs küçültme ile büyük göğüsler daha küçük hale getirilmektedir.

Meme küçültme ameliyatı, her kadın için her zaman doğru seçim olmayabilir. Göğüslerinizin büyüklüğünden rahatsız oluyorsanız, cerrahınızla oturup seçeneklerinizi tartışmanın vakti gelmiş olabilir.

Genellikle meme estetiği adaylar için fiziksel veya kozmetik nedenlerden dolayı gerçekleştirilmek istenmektedir.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI İÇİN KOZMETİK NEDENLER

Çok büyük göğüsleriniz olduğunda, imkansız olmasa da düzgün biçimde görünmenizi sağlayacak kıyafet bulmak zor olabilmektedir.

Göğüs bölgesine uyan bir bluz, bel veya kalça bölgesinde çok büyük veya kötü durabilir. Büyük göğüslerle karşı karşıya kalan kadınların bir diğer sık karşılaştığı problem ise, giyilen düğmeli kıyafetlerin düğmelerinin gerilmesi ve kötü görünmesidir.

Bazı kadınlar, ortalamanın üzerinde büyük olan göğüslerine sahip olduklarında, kendilerini fazla cinsel olarak hissedebilirler.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI İÇİN FİZİKSEL NEDENLER

Büyük göğüsler fiziksel olarak rahatsızlık verebilir. Göğüslerinizin ağırlığı nedeniyle rahatsızlık hissetmeniz normaldir.

Göğüslerinizin boyutları nedeniyle  şiddetli sırt, boyun ve omuz sorunlarınız oluşabilir. Daha da şiddetli vakalarda, iri göğüslerin parmaklarda hissizlik ve karıncalanmaya neden olduğu belirlenmiş ve migrenle bağlantılı olduğu tespit edilmiştir.

Göğüs bölgesindeki ekstra ağırlık bazı kadınların nefes almasını da zorlaştırabilir. Ağrı ile birlikte büyük göğüsler cilt problemlerine de neden olabilir.

Göğüslerin derisi göğüs veya kaburga alanının derisine sürtünürse, döküntü yaşayabilirsiniz. Büyük göğüslerin yanı sıra kötü seçilmiş bir sutyeniniz varsa sutyen askıları omuzda girintilere neden olacaktır.

Meme küçültmenin sizin için doğru seçenek olup olmadığını belirlemede genel sağlığınız rol oynamaktadır. Genel olarak, ameliyat için uygun olan adayların sağlıklı olması gerekir.

Bu, sigara içilmediği ve kan veya dolaşımda herhangi bir sorun bulunmadığı anlamına gelir. Sigara gibi alışkanlıklara sahip olmak cerrahi müdahale sırasında ve iyileştiğinizde komplikasyon riskinizi artırabilir.

Kaynakça:

https://www.healthywomen.org/your-health/breast-augmentation-and-reduction/breast-reduction

5 / 5. 1