Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse Kullanımı
4
(4)

Özel üretilen bu korseler göğüs bölgesinin daha kısa süre de toparlanmasına yardımcı olacak şekilde dizayn ediliyor. Jinekomasti sonrası bakımın bir parçası.

Jinekomasti Korsesi nedir?

  • Jinekomasti ameliyatı sonrasında, hastanın tüm vücudunu saran, ameliyat sonrası dönemin en az hasarla atlatılmasına yardımcı özel üretim esnek yapılı uzun veya yarım atlettir.

Jinekomasti Korsesi Ne İşe Yarar?

  • Jinekomasti atleti olarak da adlandırılmaktadır. Operasyon bölgesinin korunmasında etkilidir. Bir tür sargı vazifesi görmektedir. Ancak tek amacı sargı ya da koruma değildir. Uygulama sahasını yeterli basınç altında tutmak için ideal bir yapıya sahiptir. Uygulama bölgesinin operasyon sonrasında doğabilecek her türlü sızıntının önlenebilmesinde aktif rol alır. Ayrıca sızıntılar için yerleştirilen drenlerin kontrol altında kalması için de uygun bir üründür. Doktorun önereceği süre boyunca kullanılması hayati değere sahiptir. İyileşme evresini destekleyebilmektedir. İyileşme sürecinin daha hızlı olmasına, hastanın fiziksel hareketliliğin sınırlandırılmasına ve hasar almamasına yardımcı olur.

Jinekomasti Korsesi Hangi Kumaştan Üretilir?

  • Jinekomasti korsesi sentetik içermeyen, elastik, özel dokuma, hava geçiren, optimal kompresyon yani baskı sağlayan, komple saran, uzun ömürlü, lycra oranı yüksek ipek ve pamuksu dokuya sahip özel korse kumaşlarından üretilir.

Jinekomasti Korsesi Alerji Yapar Mı?

  • Özel olarak üretilen bu korsenin her hangi bir alerjiyi tetiklemesi söz konusu değildir. Kişinin ameliyatlı bölge üzerinde ki bakım ve pansumanı ile alerjik reaksiyonu karıştırılmamalıdır. Tüm olumsuz durumlarda mutlaka doktor ile iletişim haline geçilmesi gerekmektedir. Jinekomasti korsesi alerji yapmayan özel kumaşlardan üretilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse Neden Kullanılır?

  • Göğüs bölgesinde, ani harekete dayalı oluşabilecek komplikasyonlara karşı tedbir amaçlı tavsiye edilse de asıl amacı göğüsten çıkarılan yağ bezlerinden kaynaklı derinin adapte süreci ve toparlanmasıdır. Ameliyat sonrasında yapılacak olan düzenli pansuman ve bandajlama, korse kullanımıyla birlikte desteklenir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse Kullanımının Faydası Nedir?

  • Operasyon uygulanan bölgeyi basınç altında tutmak için özel üretilen bu atlet tarzındaki  korseler; göğüs bölgesinden ameliyat sonrasında sızıntıların engellenmesi için sargı görevi görür. Korse bölgeyi tamamen sardığı için ameliyat sonrasında ki sızıntılar için takılan drenleri kontrol altında tutar. Göğüsün iyileşme sürecini hızlandırır. Kişi hareketlerini sınırlar ve ameliyat bölgesinin alacağı hasarları en aza indirir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse Nasıl Takılır?

  • İki çeşit jinekomasti ameliyatı sonrası korse bulunuyor. Atlet dizaynında olan korselerin kullanımı eğer dikişsiz ve düze ise bütün şekilde giyilerek, fermuarlı bir yapıya sahipse fermuar yardımıyla kullanılır.
  • Diğer modeli ise yarım bandaj şeklinde ve sadece göğüs kısmını kaplayacak şekildedir. Göğüs bölümüne sargı yaparcasına sıkıca bandajlanarak takılır.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse Ne Kadar Süre ile Takılmalıdır?

  • Jinekomasti ameliyatının ardından ilk 4 hafta boyunca korse kullanımı gerekiyor. 4 haftalık süreci tamamladıktan sonra, 3-4 hafta kadar gündüz korse kullanımı kişiler için daha iyi olacaktır.

4 / 5. 4

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir