Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Emzirme

5
(1)

Büyük göğüsler kişide sorunlara neden olabilmekte, estetik problemlerin yanı sıra fiziksel problemleri de beraberinde getirmektedir. Göğüslerin büyük olması bel, boyun ve sırt ağrılarına neden olurken, aynı zamanda kıyafet seçiminde de zorluk yaşanmasına neden olmaktadır. Çok büyük göğüsler sutyen kullanımıyla beraber sutyen askısının omuzlarda çukurumsu izler yaratmasını da sağlamaktadır. Bu gibi durumlardan kurtulmanın en güvenilir yolu ise meme estetiğidir.

Göğüslerin büyük olması doğuştan gelen bir özellik olsa da aynı zamanda kilo almak, doğum yapmak veya emzirmek gibi konular nedeniyle de gerçekleşebilmektedir. Aynı zamanda büyük göğüslere sahip olan kişilerin her iki göğsü de her zaman aynı büyüklükte değildir. Bu gibi durumlarda yine cerrahi müdahale ile iki göğüs de birbirine simetrik olarak düzeltilmektedir.

Meme küçültme ameliyatının amacı hastanın sorunlarının ortadan kalkmasını sağlayacak yeni göğüslere ulaşmasını sağlamaktır. Meme küçültme ameliyatının ardından hastanın yine de emzirmesi amaçlansa da bazı durumlarda böyle bir sonuç elde edilmeyebilmektedir. Meme küçültme ameliyatının ardından emzirme işlevinin kaybedilmemesi bazı faktörlerle ilişkilidir. Memenin büyüklüğü, meme başının konumu, hasta yaşı ve çocuk sahibi olma gibi durumlar meme küçültme ameliyatının ardından emzirme işlevini etkileyen durumlardır. Meme küçültme ameliyatında meme bezini ve meme bezinin meme başı ile olan bağlantısını koruyan teknikler kullanıldığı zaman emzirme fonksiyonunun korunması mümkün olabilmektedir. Ancak bu her tür durumda geçerli değildir. Öncelikle memenin çok büyük olmaması gerekmektedir. memenin çok büyük olduğu durumlarda hastanın da bilgisine başvurularak yeterli küçültmenin sağlanması için emzirme fonksiyonundan vazgeçilmesi gerektiği söylenmektedir.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında emzirme fonksiyonunun korunması da kaybedilmesi de mümkündür.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı