Meme Büyütme Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

5
(1)

Birçok kadın için, meme estetiği güvenli ve basit bir prosedürdür. Ancak bu meme büyütme estetiğinin riskleri olmadığı anlamına gelmez. Her ameliyatın riskleri ve komplikasyon potansiyeli vardır. Meme büyütme estetiği söz konusu olduğunda en yaygın risklerden birkaçına ve bunları en aza indirmek için neler yapabileceğinize bakalım.

Enfeksiyon

Enfeksiyon, herhangi bir ameliyatla alakalı en sık karşılaşılan risklerden biridir. İşlem sırasında yapılan insizyonlar, hastanın vücuduna girmek için fırsatçı bakteriler ve virüsler için bir açıklık sağlar. Bir kadının meme büyütme estetiği sonrası enfeksiyon geçirdiğini gösteren işaretler arasında insizyonun etrafında kızarıklık ve tahriş, yüksek ateş ve insizyon bölgesinden akan iltihaplı sıvı bulunmaktadır.

Genellikle, enfeksiyonlar, bakteriden kaynaklandığı için antibiyotikle kolayca tedavi edilir. Bir hasta meme büyütme ameliyatından sonra enfeksiyon riskini sigarayı bırakarak ve cerrahını sağlık durumu hakkında bilgilendirerek azaltabilir. Meme büyütme ameliyatından önce tıbbi bir durumun olması enfeksiyon riskini artırabilir.

Meme Hissiyatının Kaybı

Meme büyütme işleminden sonra memelerin etrafında hissizlik olması yaygındır. Birçok kadın için, hissizlik iyileştikçe hızla kaybolur. Ancak, hissizlik ya da duyudaki diğer değişiklikler, bazı kadınlar için uzun süre devam edebilir. Bazı durumlarda, işlem sonrasında hissizlik bir yıla kadar iyileşmemektedir.

Yıpranmış İmplantlar

Her ne kadar meme implantlarınızdan uzun yıllar faydalanmayı umsanız da, implantlar ömür boyu kullanılacak şekilde tasarlanmamışlardır. Göğüs büyütme estetiği risklerinden biri de implantlarınızın yıpranmasıdır.

Silikon ile doldurulmuş implantlara kıyasla, salinle doldurulmuş bir implantın yırtılıp kırılmadığını anlamak daha kolaydır. Salin rüptüre implanttan dışarı sızacak ve vücudunuz tarafından emilecektir. Göğüsler büyük olasılıkla eşitsiz görünecektir. Silikon bir implantın yırtılıp kırılmadığını anlamak için ise görüntüleme testleri gerekir. İmplantlarınız yıpranırsa, bunları değiştirmek veya tamamen çıkarmak için ameliyat gerekir.

Yetenekli bir plastik cerrahın seçilmesi, meme büyütme estetiği risklerini önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olabilir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı