Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatının Ardından Yeniden Hamile Kalmak
5
(2)

Geleneksel anne estetiği tipik olarak tam karın germe, liposuction, meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatlarını içerir. Ancak her kadın bu işlemlere ihtiyaç duymayabilir.

Doğum her kadını farklı şekilde etkiler ve buna yönelik çözümleri de beraberinde getirir.  Belirli sorunlu noktalara odaklanmak için küçük ameliyatlar kullanan anne estetiğinin mini versiyonu bu gibi durumlarda yararlıdır.

Küçük bir yardıma ihtiyaç duyan bu anneler için, mini karın germe ameliyatı, tam abdominoplasti ile karşılaştırıldığında daha iyi iyileşmeye odaklanma sağlar.

Mini karın germe ameliyatı karından kasık bölgeye kadar olan sarkmış karnı ele alır. İşlemin tam versiyonu gibi, küçük bir karın germe ameliyatında da daha az bir dereceye kadar kaslar sıkıştırabilir ve fazla cilt çıkarabilir.

Mini mastopeksi, geleneksel meme dikleştirme ameliyatının mini versiyonu gibi çalışır. Mini karın germe gibi, mini meme dikleştirme ameliyatı doğru adayda sınırlı miktarda düzeltme imkanı sunar.

Nispeten küçük işlemler arayan bir anne için düşünülmüş olan bir diğer işlem de mini yüz gençleştirmedir. Bu işlemde botoks ve dermal dolgu maddeleri kullanılır.

Herhangi bir cerrahi müdahale yapılmaz ve enjektörler sayesinde ciltte istenen görünüm sağlanır. Bu sayede cilt güzelleşir ve kırışıklıklar bir seviyeye kadar yok edilir.

Bu gibi daha küçük işlemlerle, yalnızca küçük iyileştirmeler isteyen anneler bile özelleştirilmiş bir anne estetiğinden yararlanabilir. Ameliyatlar teknik açıdan “mini” olarak kabul edilebilirken, görünüş hedeflerinizi karşılamanıza yardımcı olacak kadar güçlüdürler.

Kaynakça:

https://www.prnewswire.com/news-releases/mommy-makeover-mini-a-less-invasive-post-baby-body-makeover-gets-great-results-277730331.html

İlginizi çekebilir:

Deri Sarkmaları Anne Estetiği İle Giderilir Mi?

Anne Estetiği Sonrası İyileşme İpuçları

5 / 5. 2