Burun Estetiği Sonrası Şekli Ne Zaman Oturur ?
3.3
(3)

Burun estetiği; yaygın olarak tercih edilen estetik cerrahi operasyonlarının başında gelir. Ülkemizde nitelikli uygulamalar gerçekleştirilmekte olup, çok sayıda uzman hekim bu alanda dünya çapında üne sahiptir.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uygulama alanına giren bu uygulamalarda süreç ve süreç sonrası periyot son derece dikkat edilmesi gereken detayları barındırır.

Örneğin; burun estetiği sonrası gerçek şekli ne zaman oturur? Sorusu yaygın sorulan bir sorudur ki, kişinin bu noktada gerekli bilgileri eksiksiz biçimde almış olması gereklidir.

Burun estetiği hemen sonuç verir mi?

Burun estetiği ameliyatı yumuşak doku ve kıkırdak üzerinde gerçekleştirilen bir operasyondur. Hatta daha çok kıkırdak ve/veya kemik dokuya müdahale söz konusudur.

Bu dokular uzun zaman dilimlerinde gelişen ve iyileşen dokular olduğundan burun estetiği sonrası gerçek şeklin ortaya çıkması, bu süre ile doğru orantılıdır.

Her operasyon türü için farklı bir zaman diliminden bahsedilebileceği gibi; kişiden kişiye değişen bir süreçten de söz etmek mümkündür. Bu noktada kişiye özel değerlendirme hekim tarafından yapılmalıdır.

Bunun yanında kişinin mevcut sağlık sorunlarının da detaylı biçimde araştırılması gerekir. Zira ameliyat için elverişsiz bir sağlık kondisyonu durumu söz konusu ise bu işlem risk ihtiva edebileceği gibi; uzun vadede iyileşmeyi de zorlaştırabilir.

Burun Estetiği Ne Kadar Sürede Sonuç Verir?

Burun şekli ameliyattan ne kadar zaman sonra oturur? Diye soracak olursak, genel bir zaman aralığı belirtmek mümkündür. Esasında tüm operasyonlar için şeklin net biçimde ortaya çıkacağı süre 8-12 ay aralığıdır.

Bir yıl, operasyonun tam iyileşme ve burnun yeni şeklini kazanma sürecidir. Elbette bu süre operasyonun türüne ve komplikasyonlarına bağlı olarak küçük değişiklikler arz edebilir. Hatta bazı uygulamalarda sonucun daha kısa zaman dilimleri içerisinde ortaya çıkabilmesi de muhtemeldir. 

Burun şeklinin oluşumu süresi değişir mi?

Burun estetiği sonrası yeni görünüm ne kadar zamanda oturur? Bu süre kişiden kişiye değişir mi sorusuna kabaca değinmiştik. Yeniden ifade edecek olursak, bu süren kişiden kişiye değişme olasılığı olmakla birlikte, marjinal sürelerden söz etmenin mümkün olmadığını söylemek gerekir. 

Gerçekleşen operasyon ilk 6 ay içerisinde ameliyat efektlerinin sona ermesi, takip eden 6 ayda ise tam iyileşmenin gerçekleşmesi ile sonucu verecektir. Ameliyatsız burun operasyonları gibi uygulamalarda ise süreç daha farklı olabilir.

Operasyon Türlerine Bağlı Zaman Değişiklikleri

Burun estetiği sonrası gerçek şekil, yapılan uygulamaya bağlı olarak da farklılık arz edecektir. Operasyonun büyüklüğü, sonucun ortaya çıkmasında son derece etkilidir.

Eğer çok majör uygulamalar söz konusu ise kişinin yeni burun şeklinin oluşumu bir miktar daha uzun zamana yayılabilir. Ancak bu belirtilen bir yıllık periyodun iyileşme süreci olmadığının altını çizmek gerekir.

Bir yıllık süre; burnun gerek şeklinin ortaya çıkma sürecidir. Ameliyat izlerinin ortadan kalması ilk birkaç ay içerisinde zaten gerçekleşecektir.

Uzman seçimi ve ön muayene önemlidir

Estetik cerrahi operasyonları, özellikle burun estetiği söz konusu olduğunda, beklenmedik durumların ortaya çıkabildiği operasyonlar olarak bilinir.

Hekimin bu alandaki uzmanlığı sonucu doğrudan etkiler ve gerçek şeklin ortaya çıkma süresinden, ortaya çıkan şeklin beklentileri karşılama durumuna kadar birçok parametre üzerinde etkilidir.

Hekimin ön muayeneyi eksiksiz ve protokollere uyumlu biçimde yapması, kişinin bu operasyona uygun olu olmadığından emin olması gerekir.

Bunun yanında kişiye ortaya çıkacak yeni burun şekli ile ilgili en iyi bilginin verilmesi gereklidir. Elbette bütün bunların mümkün olabilmesi için uzman hekim seçilmelidir. 

Estetik operasyonlar Türkiye’de dünya standartlarında ve hatta bir miktar daha nitelikli gerçekleştirilmektedir. Siz de en doğru sonuçlara ulaşmak için hekiminize başvurabilir, modern tıbbın sunduğu nitelikli çözümlere erişebilirsiniz.

3.3 / 5. 3

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir