Hamileliğin Ardından Düz Bir Karın
5
(1)

Gebelik ve doğum, bir kadının kendini daha az güzel hissetme hissi yaşamasına neden olma eğilimindedir. Bir çocuk annenin hayatına mutluluk getirebilirken, gebelik ve doğumun estetik yan etkileri o kadar fazladır ki birçok kadın doğumdan sonra benlik saygısında düşüş yaşarlar.

Hamilelik ve doğum, karın ve vücudun diğer bölümlerinde ekstra, sarkmış cildi oluşturur. Doğumdan sonraki bu değişiklikler birçok kadını duygusal ve psikolojik açıdan kırılgan hale getirir.

Gebelik kaynaklı estetik değişiklikler için modern düzeltmelerden biri, doğumun etkileyici olmayan fiziksel etkilerine etkin biçimde hitap eden bir plastik cerrahi işlemi olan karın germe ameliyatıdır.

Egzersiz ve diyet kilo vermenize yardımcı olsa da, yağlardan ve sarkmış ciltten kurtulmanıza, yardımcı olamaz. Gebelik öncesi vücudunuza geri dönebilmenin  tek etkili ve çabuk yolu karın germe ameliyatıdır.

Karın germe ameliyatı, gebelik öncesi karnınızı, karnınızdaki ekstra sarkmış cildi kaldırarak iyileştirmeye yardımcı olur.

İşlem aynı zamanda abdominal duvar kasının tamir edilmesine ek olarak ekstra yağ ve dokunun karından çıkarılmasını da içerir. Karın germe ameliyatı size daha sıkı, daha düz ve daha ince bir karın sağlayacaktır.

Karın germe ameliyatı hastasının ameliyattan gerçekçi beklentilere sahip olması çok önemlidir. Karnınızdaki gebelik sonrası sarkmış deriyi bertaraf etmek için bıçak altına girmeyi düşünüyorsanız, karın germe ameliyatı bunu başarmanıza yardımcı olabilir.

Bıçağın altına girmeye karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi cerrahınızla tartışmalısınız. Ameliyatın neyi içerdiğini tamamen anlamak önemlidir, böylece doğru bir şekilde buna hazır olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Gebelik Sonrası Karın Germe Ameliyatının Gerekliliği

Doğumdan Sonra Karın Germe Ameliyatının Riski Var Mı?

5 / 5. 1