Lazerle vajina daraltma uygulaması, pelvik alanın dokularını sıkıştırmak için tasarlanmış cerrahi olmayan bir lazer işlemidir.

Çoğu kadın, doğumdan sonra veya yaşlanmanın bir sonucu olarak bu bölgede elastikiyet kaybı yaşar. Bu, hissin azalmasına ve diğer istenmeyen etkilere yol açabilir. Vajinanın gevşemesi sonucunda oluşan olumsuz etkilerden bazıları şu şekildedir; 

  • Cinsel ilişkide tatmin eksikliği
  • Kuruluk ve kaşıntı
  • İdrar kaçırma 
  • Estetik kaygı

Vajinada çok fazla sarkma olmayan, sonrasında doğum yapmayı düşünmeyen ve cerrahi işleme olumlu bakmayan kadınlar için lazerle vajina daraltma operasyonu oldukça uygundur. Lazerle vajina daraltma işleminde herhangi bir kesi bulunmaz, anestezi uygulanmaz ve kişi acı hissetmez. Uygulama esnasında hastanın hissedeceği tek şey sıcaklık olacaktır. 

İşlem, lazerin vajinal duvarlara uygulanmasını içerir. Lazer, vajinal deliğe sokularak lazer ışığı, vajinanın mukozal dokusuna uygulanmaktadır. Bu sayede bölgede kollajen doku uyarılmakta ve cildin kendi kendini yenileyerek sıkılaşması sağlanmaktadır. Seansın ardından en iyi etkinin alınması bir iki hafta sürebilir. Ancak yenilenme 6 aya kadar devam etmektedir. 

Lazerle vajina daraltma işlemi birçok yaygın kadın problemi için yardımcı bir uygulamadır;

  • Cinsel ilişkide tatmini artırabilir
  • Doğumdan sonra vajinanızın gerginliğini geri kazandırır
  • Lazer menopozun vajina üzerindeki etkilerini azaltabilir

Yaşlanma ve pelvik kasların hasarlanması birçok kadın için utanç verici bir durum oluşturabilen idrar kaçırma sorununa neden olabilir. Ancak lazerle vajina daraltma operasyonuyla beraber idrar kaçırma sorunu da çözümlenmektedir. Kasların sıkılaşmasıyla idrar kaçırma engellenmekte ve utanç verici olan bu durumdan kurtulmaktadır. 

0 Yorumlar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir