Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2022
2.8
(6)

Meme küçültme ameliyatı fiyatları kişilerin meme yapısına ve bu bölgede ekstra olarak dikleştirme operasyonu uygulanıp uygulanmayacağına göre belirlenir. Kişilerin göğüs bölgesinde yapılan son derece önemli ve etkili işlemler vardır.

Bunların sonucunda da küçük ve dik göğüslere sahip olmak mümkündür. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde meme küçültme ameliyatı fiyatları sizlere sunulan operasyonlar değiştiği için farklı olabilir. Meme küçültme ameliyatı kaç paradır? Bu operasyonlar için talep edilen ücretler nasıl belirlenir bilgi vermek istiyoruz: 

 • Meme küçültme ameliyatı ücreti meme üzerinde yapılan ekstra dikleştirme işlemine ve küçültme yapılacak olan göğsün özelliklerine göre belirlenir. Kişilerin göğüs yapısı için nasıl bir işlem yapılması gerekiyorsa, buna göre de fiyatlandırmalar değişmektedir. 
 • Özel hastane meme küçültme ameliyatı ücretleri bu operasyonu hangi özel hastanede yaptırmak istediğinize göre belirlenir. Her hastanenin ücret politikası farklıdır ve buna bağlı olarak da ücretlendirme değişir. 
 • Devlet hastanelerinde meme küçültme ameliyatı fiyatları kişilere yapılacak olan estetik işlemin gerekliliğine göre değişir. Eğer kişilerin göğüs yapısı sağlığını olumsuz etkiliyorsa bu durumda devlet tarafından operasyonun ücreti karşılanabilir. 
 • Ortalama meme küçültme ameliyatı fiyatları tercih edilen yöntemlere, kişinin göğüs yapısına ve ekstra olarak yapılması gereken işlemlere göre belirlenir. 

2023 Meme küçültme ameliyatı fiyatları birçok duruma ve etmene bağlı olarak değişiklik gösterir. Sizlere bu sebeple meme küçültme operasyonu hakkında net fiyat bilgisi vermemiz güçtür. Bu konuda daha fazla bilgi almak ve operasyonun nasıl yapıldığını öğrenmek için doktorunuzla görüşme sağlayabilirsiniz. Güncel meme küçültme ameliyatı fiyatları ek olarak uygulanan sistemlere ve işlemler için gerekli malzemelerin ithal edilmesine göre fiyatlandırma da değişir. Tüm bu sebeplerden dolayı fiyat hakkında bilgi almak için mutlaka görüşme yapmanız gerekmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 • Meme Büyüklüğü

Meme küçültme ameliyatlarında memenin büyüklüğü önemlidir.  Meme boyu çok büyük olan kişiler ile daha küçük memelere sahip olan kadınlar arasında fiyatlar çok değişik olacaktır.

Büyüklük ameliyat süresini değiştirecektir. Bu yüzden meme küçültme ameliyatı fiyatları tamamen hastanın durumuna göre değişecektir.

 • Doktor Tecrübesi

Meme küçültme işlemleri birçok cerrah tarafından yapılır. Ancak her cerrah sizlere aynı sonucu vermez.  Bu yüzden meme küçültme operasyonları başarılı olması için bu alanda uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Hastaların çok tercih ettiği estetik cerrahların fiyatları daha yüksek olacaktır. Tercih edilen cerrahlarda başarı oranı da çok daha yüksek olacaktır.

 • Meme Küçültme Tedavi Süreci

Meme küçültme ameliyatı sonrasında hastanın bakım ve pansuman süresinde hastanede kontrol altında kalma isteği olabilir. Operasyon sonrasında tedavi sürecinde hastanede yatış süreniz arttıkça fiyatlar da doğrudan etkilenecektir.

Küçük bir estetik operasyon olduğu için meme küçültme sonrasında kısa süre hastanede yattığınızdan fiyatları çok etkilemeyecektir.

 • Meme Küçültmeye İlave Uygulamalar

Estetik operasyonlarında kombine işlemler yapmak her zaman başarıyı arttırır. Estetik bütünlük için meme küçültmeyle birlikte farklı operasyonlar da tercih edilebilir.

Ayrı estetik operasyonların daha sancılı ve maliyetli olması hastaları tek bir seansta çok daha fazla operasyon tercih etmeye yöneltir. Operasyon sonrasında karın, bel, basen, kalça gibi birçok bölgeyi de operasyona dahil edebilirsiniz.

 • Anestezi Şekli

Meme küçültme operasyonlarında genel ya da lokal anestezi uygulanabilir. Anestezi türü de fiyatlarda etkilidir. Bu operasyonda en çok tercih edilen anestezi lokal anestezi olsa da hastalar genel anestezi işlemi tercih edebilir. Bu durumda meme küçültme ameliyatı ücretleri daha yüksek olabilecektir. 

 • Meme Küçültme Ameliyatı Sırasında Kullanılacak Malzemeler

Meme küçültme ameliyatında kullanılan malzemeler de fiyatlara doğrudan etki eder. Kullanılan malzemelerin kalitesi, markası ve operasyondaki kombine estetik için kullanılan malzemeler meme küçültme ameliyatı fiyatları üzerinde etki yaratır.

 • Ödeme Türü

Meme küçültme ameliyatı sonrası doktorunuz ödeme için Dolar ya da Euro cinsinden talepte bulunursa borsadaki durum Türk Lirası karşılığını değiştirecektir. Bunun dışında cerrahınız kredi kartı ödemelerinde de ek ücret koyabilir.

 • Sağlık Merkezi

Sağlık merkezleri de meme küçültme ameliyatı ücretlerinde etkili olacaktır. Bu yüzden en doğru sağlık merkezini seçmelisiniz. Her sağlık kuruluşunun meme küçültme ameliyatı fiyatları için fiyat politikası farklı olacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Meme küçültme ameliyatları başlangıç evresinde ya da düzeltme evresinde olabilir. Bu durumda fiyatlarda büyük değişiklik olacaktır. Meme küçültme ameliyatı fiyatları bu yüzden son derece değişkendir.

Bazen tek bir müdahale yeterli olurken bazen de istenen estetik görünüm için çok sayıda işlem yaptırmanız gerekebilir. Ayrıca meme küçültme ameliyatı fiyatlarını doktorunuzun tecrübesi ve sağlık kuruluşu da etkileyecektir.

Bu süreçte doktorunuzun yapacağı muayene ve sizin istekleriniz meme küçültme ameliyatı fiyatlarını belirleyecektir.

Hangi Durumlarda SGK Meme Küçültme Ameliyatını Karşılar?

Sosyal Güvenlik Kurumu, belirli sağlık sorunları yaşayan hastalar için meme küçültme ameliyatını finanse edebilir. Bunun için birtakım koşulların sağlanması gerekir. Hastaların ilk adım olarak devlet, eğitim araştırma veya üniversite hastanelerine başvurması şarttır. Ardından yapılan muayene süreci, hastanın ameliyat ihtiyacını belirler.

Karar verme sürecinde üç plastik ve rekonstrüktif cerrahın oluşturduğu bir kurul görev alır.

Kurul, hastanın ameliyat olup olmamasına karar verirken, bir dizi faktörü değerlendirir:

 • Memenin büyüklüğü,
 • Sırt ve omuz ağrıları,
 • Meme altında oluşan pişikler,
 • Sütyen askılarının bıraktığı izler.

Bu faktörler, hastanın yaşadığı fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra psikolojik etkilerini de kapsar. Bel ağrıları, omurga problemleri ve meme altında pişik oluşumu gibi sağlık sorunları, SGK’nın ameliyat masraflarını karşılamasının ön koşulları arasındadır. Ancak her hasta benzersizdir ve bu nedenle karar süreci bireysel değerlendirmeye tabidir.

Özetle, SGK tarafından meme küçültme ameliyatının karşılanması için belirlenen koşullar, hastanın sağlık durumuna ve yaşadığı rahatsızlıklara odaklanır. Bu süreç, hastanın yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Hastaların, kesin bilgi almak için ilgili sağlık kuruluşlarına başvurması önemlidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024 Ne Kadar?

2024 Meme küçültme ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve fiyat politikamızı öğrenebilirsiniz.

İstanbul’da Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul’da meme küçültme ameliyatı fiyatları 2023; göğüslerin büyüklüğüne, sarkmanın miktarına, hasta yaşına kilosuna ve ek sağlık problemi olup olmadığına göre değişmektedir. Bu sebeplerden dolayı muayene olmadan kesin bir fiyat almanız mümkün değildir.

Kesin bir fiyat almak istiyorsanız eğer kliniğe giderek muayene olmanız gerekmektedir. Fiyatlar kliniğe ve tercih ettiğiniz doktora göre değişiklik gösterebilir.

2.8 / 5. 6

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir