Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları
0
(0)

Kadınlar vücutlarının estetik görünmesini sağlamak adına meme dokusu, büyüklüğü ve şekline önem verirler. Göğüs bölgesi kadın için cinselliğin ve estetiğin oturtulması adına önemlidir. Kadınların tamamına yakını küçük ya da şekilsiz memelerden şikayetçi olacaktır.

Ancak önemli bir bölümü de büyük ya da simetrik olmayan memeleri için şikayetçidir.   Kadınlar için göğüs bölgesi söz konusu olursa estetik cerrahlar birçok operasyon yapabilir. Meme küçültme fiyatları yapılacak operasyona göre değişiklik gösterir.

Memelerin büyük olması daha çok genetik kodlarla alakalıdır. Yani DNA yapınız göğüs bölgenizin daha büyük olmasına yol açabilir. Daha sonra beslenme alışkanlığı ve diğer çevresel faktörler de boyuta etki eder. 

Kalıtım ve çevrenin ortaklığı sebebiyle meme büyük ya da küçük olabilir. Kadınların çok az bir bölümünde bir meme diğerinden daha büyük olabilir.

Sağlıklı kadınlar için meme gelişimi ergenlik döneminde başlayacaktır. Bu süreç yirmili yaşlara kadar devam edecektir. Bu süreç sonrasında meme hacmi ve şekilde tamamen çevresel faktörlere bağlı olarak değişir.  Ancak meme hacmi çok kilo alan kişilerde olumsuz etkilenmez.

Hormon faaliyetleri de memenin boyutunda çok önemlidir.  Gebelik ve doğum sonrası hormonsal aktiviteler çok yüksek olduğu için memeler yüzde 30 oranında daha fazla büyüyebilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Meme Büyüklüğü

Meme küçültme ameliyatlarında memenin büyüklüğü önemlidir.  Meme boyu çok büyük olan kişiler ile daha küçük memelere sahip olan kadınlar arasında fiyatlar çok değişik olacaktır.

Büyüklük ameliyat süresini değiştirecektir. Bu yüzden meme küçültme fiyatları tamamen hastanın durumuna göre değişecektir.

Doktor Tecrübesi

Meme küçültme işlemleri birçok cerrah tarafından yapılır. Ancak her cerrah sizlere aynı sonucu vermez.  Bu yüzden meme küçültme operasyonları başarılı olması için bu alanda uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Hastaların çok tercih ettiği estetik cerrahların fiyatları daha yüksek olacaktır. Tercih edilen cerrahlarda başarı oranı da çok daha yüksek olacaktır.

Meme Küçültme Tedavi Süreci

Meme küçültme ameliyatı sonrasında hastanın bakım ve pansuman süresinde hastanede kontrol altında kalma isteği olabilir. Operasyon sonrasında tedavi sürecinde hastanede yatış süreniz arttıkça fiyatlar da doğrudan etkilenecektir.

Küçük bir estetik operasyon olduğu için meme küçültme sonrasında kısa süre hastanede yattığınızdan fiyatları çok etkilemeyecektir.

Meme Küçültmeye İlave Uygulamalar

Estetik operasyonlarında kombine işlemler yapmak her zaman başarıyı arttırır. Estetik bütünlük için meme küçültmeyle birlikte farklı operasyonlar da tercih edilebilir.

Ayrı estetik operasyonların daha sancılı ve maliyetli olması hastaları tek bir seansta çok daha fazla operasyon tercih etmeye yöneltir. Operasyon sonrasında karın, bel, basen, kalça gibi birçok bölgeyi de operasyona dahil edebilirsiniz.

Anestezi Şekli

Meme küçültme operasyonlarında genel ya da lokal anestezi uygulanabilir. Anestezi türü de fiyatlarda etkilidir. Bu operasyonda en çok tercih edilen anestezi lokal anestezi olsa da hastalar genel anestezi işlemi tercih edebilir. Bu durumda meme küçültme ameliyatı ücretleri daha yüksek olabilecektir. 

Meme Küçültme Ameliyatı Sırasında Kullanılacak Malzemeler

Meme küçültme ameliyatında kullanılan malzemeler de fiyatlara doğrudan etki eder. Kullanılan malzemelerin kalitesi, markası ve operasyondaki kombine estetik için kullanılan malzemeler meme küçültme fiyatları üzerinde etki yaratır.

Ödeme Türü

Meme küçültme ameliyatı sonrası doktorunuz ödeme için Dolar ya da Euro cinsinden talepte bulunursa borsadaki durum Türk Lirası karşılığını değiştirecektir. Bunun dışında cerrahınız kredi kartı ödemelerinde de ek ücret koyabilir.

Sağlık Merkezi

Sağlık merkezleri de meme küçültme ameliyatı ücretlerinde etkili olacaktır. Bu yüzden en doğru sağlık merkezini seçmelisiniz. Her sağlık kuruluşunun meme küçültme fiyat politikası farklı olacaktır.

Meme Küçültme  Ameliyatı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Meme küçültme ameliyatları başlangıç evresinde ya da düzeltme evresinde olabilir. Bu durumda fiyatlarda büyük değişiklik olacaktır. Meme küçültme ameliyatlarında fiyatlar bu yüzden son derece değişkendir.

Bazen tek bir müdahale yeterli olurken bazen de istenen estetik görünüm için çok sayıda işlem yaptırmanız gerekebilir. Ayrıca meme küçültme ameliyatı fiyatlarını doktorunuzun tecrübesi ve sağlık kuruluşu da etkileyecektir.

Bu süreçte doktorunuzun yapacağı muayene ve sizin istekleriniz meme küçültme fiyatlarını belirleyecektir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Meme küçültme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve fiyat politikamızı öğrenebilirsiniz.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir