Baş Ağrısı İçin Botoks Tedavisi
5
(1)

Botoks tedavisi dünyadaki en popüler cerrahi olmayan kozmetik tedavilerden biridir. Milyonlarca insan, bu popüler tedavi yöntemini periyodik olarak uygulatmaktadır.

Botoks tedavisinin tedavi ettiğini iddia ettiği durum kırışıklıkları gidermesidir. Ancak, botoks tedavisi ilk keşfedildiği zaman kırışıklıkların giderilmesi için değil başka tıbbi sorunların müdahalesinde kullanılmaktaydı.

Botoks tedavisi ile alakalı bu bilgi ilk duyulduğunda herkeste şaşkınlık yaratmaktadır. Botoks tedavisi aynı zamanda migren tipi baş ağrılarının tedavisinde de önemli bir yardımcıdır.

Migren tipi baş ağrısında botoks tedavisi uygulandığında, hastalar migren ağrısında bir azalma olduğunu fark ederler.

FDA’ya göre, botoks enjeksiyonları migren ve stres tipi baş ağrılarını önlemenin çok etkili bir yoludur. Migren, birçok kişinin hayatını olumsuz etkileyen bir durumdur.

Migren, bir insanın karşılaşabileceği baş ağrısının en sorunlu biçimlerinden biri olarak tanımlanmaktadır. Bazı insanlar kronik migrenden muzdariptir. Yani bu tip kişiler ayda en az 14 gün migren ağrısı yaşamaktadır.

Bu tür bir acıyla yaşamanın, sosyal hayatınızı, işinizi, ailenizi ve hayatınızın önemli bir bölümünü nasıl etkileyebileceğini düşünün. Migren tipi baş ağrısında kişi hem seslere hem ışığa hem de kokulara karşı duyarlı hale gelir.

Bu da sosyal yaşantının yanı sıra birçok durumu olumsuz etkilemektedir. Botoks tedavisi ile migren tipi baş ağrısına neden olan sinirler uyarılır ve rahatlatılır, bu sayede belirli bir süre boyunca kişi migren ağrılarından kurtulur.

5 / 5. 1