Erkekler İçin Liposuction Fiyatları 2022
4.5
(8)

Liposuction (yağ aldırma ameliyatı) estetik operasyonlar hakkında en fazla yanlış bilginin bulunduğu bir ameliyat türüdür. Kadın ve erkek fark etmeksizin insanların kendilerinde beğenmedikleri yerleri ortadan kaldırma istekleri çok normaldir.

Tam bu noktada duruma estetik cerrahi el atmakta ve istenmeyen yağlardan kurtulmanız adına size yardımcı olmaktadır.

Kadınların ve erkeklerin kendilerinde tercih ettikleri liposuction bölgeleri değişiklik gösteriyor. Erkekler de özellikle meme, six pack, kalça bölgesinde daha sıklıkla karşılaşılan bir talep durumu söz konusu.

Liposuction türleri;

Yağ Aldırma Ameliyatı; Lipoplasty, Liposculpture, Liposhapıng, Liposuction isimleriyle karşımıza çıksa da teknik farklılıkları yüzünden isim değişikliğine uğramışlardır, sonuç olarak hepsi yağlardan kurtulmaya dayalı operasyondur. İsim değişikliği sizi yanılmasın ve talep fiyat eğrisini değiştirmesin.

Liposuction İçin Uygunluk Durumu

Bu ameliyatta amaç belli yerlerde toplanan ve ne kadar rejim, spor yapılırsa yapılsın verilemeyen, şekil bozukluğuna sebep olan ve hoş gözükmeyen yağlardan kurtulmaktır. En tipik örnek kadınların kalça kısımlarının alt ve yanlarında biriken rahatsız edici fazlalıklar olabilir.

Aynı örnek erkekler içinde meme ve popo kısmında birikmiş fazlalıklardan kurtulma arzusu doğurmuştur. Altın oran sistemine göre gözlerin alışmış olduğu kadın ve erkek kalıpları vardır. bunun dışına çıkan her durum için insanlar, var olan şekli bozan kısımlardan kurtulmak isteyecektir.

Yapısal bir yağlanma şekli olan bu basen, meme, popo yağları ne kadar kilo verilirse verilsin spor diyet ve çeşitli desteklerle dahi erimeye bilir. Liposuction bu tür fazlalıkları almak için üretilen, kurtarıcı, ideal bir çözümdür.

Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir, vücudun ahengini bozan kısımları alma ve düzleme yöntemidir…

Erkeklerde Yağ Aldırma (Liposuction)

Türkiye’de erkekler gün geçtikçe artan bir şekilde estetik cerrahi operasyonlar yaptırıyorlar. Türk erkeklerinin en sık yaptırdıkları estetik ameliyat burun ameliyatı. İkinci sırada da tabi ki liposuction ( yağ aldırma ameliyatı) geliyor.

Erkeklerin tercihi liposuction bölgeleri  kadınlarınkinden biraz farklı. Öncelikle erkeklerin yağlanma bölgeleri sadece göbek deliği etrafı, karın ve her iki yanda bel bölgesiyle sınırlı kalmakta.

Bu yağların altında, en zayıf erkekte bile hatırı sayılır bir karın kası kütlesi olduğundan yağlanma kadınlara oranla az olacaktır.

Bu ameliyat için ideal erkek tipi spor yapan ama düzensiz ve yüksek kalorili beslenen, kilosu normalin biraz üzerinde erkekler denilebilir. Çünkü erkek derisi, kendini daha kısa sürede toparlayabildiği için bu hastaların bel “simitlerini” tamamen almak kadınlara göre daha mümkün.

Erkeklerde ki liposuctionda amaç kesinlikle kasları ortaya çıkarmaktır. Deri altı yağ dokusu inceldikçe orta hatta duran ve “baklava baklava” dediğimiz yani six pack kaslarını ortaya çıkarmak mümkündür.

Erkeklerin Liposuctionda Dikkat Etmesi Gereken Yerler;

Liposuction sadece yağları alan bir tekniktir ve yağlanma olan belli bölgelere uygulanır. Dolayısı ile yüzeydeki deriye çok az etki eder ve beklenen bir sihirli çubuk değildir. Sonrası dönem içinde verilen özveriye cevap veren bir plastik cerrahi işlemidir.

Jinekomasti yani erkeklerin göğüs bölgesinde aşırı yağlanmaya dayalı sorun yaşayan erkeklerin sıklıkla başvurduğu bir işlemdir.

İnsanlar aşırı kiloya dayalı şekil bozukluklarını bu işlemle gideremezler. Erkekler de yapılan liposuction sonrası spor ve düzenli beslenmeye dayalı kontrol altına alındığı kanıtlanmıştır.

Meme bölgesi yağlanmasının tekrar etmemesi için düzenli egzersizlerini tamamlayan tüm liposuctiona başvuran kişiler daha sonra aynı sorunun tekrarlanmadığını söylüyor. Aksi işlemlerde aşırı kilo alma verme durumunda deri gevşekliği ve gerilmesi-yırtılması tekrar yaşanmıştır.

Yağların oluşturduğu gerginlik azalınca derinin kendi kendine gerginleşerek yeniden şekillenmesi gerekiyor liposuction sonrasında. Eğer deri elastik yapısını kaybetmişse yağlar alındıktan sonra sarkması liposuction öncesinden bile daha kötü bir görüntüye sebebiyet verecektir.

Özetle bu ameliyat cildinde çatlak olamayan, sarkma problemi yaşamayan kişiler için daha kalıcı ve uygun olacaktır. En iyi sonuç alınan hastalar genellikle belindeki “simitten” kurtulmak isteyen normale yakın kiloda olan erkekler bu arada.

Liposuction Erkeklerde Hangi Bölgeler İçin Uygun?

Her yerden yağ alınabilir. Ama belli yerler bu ameliyat için çok uygun iken bazı yerler diğerlerine oranla daha az sonuç verecektir.

Erkeklerde Uygun Yerler:

Erkeklerde uygun bölge bel çevresi ve karın, yani “simit”, “love handle” gibi isimler takılan yerler olduğu söylenilebilir.

Boyun altı (gıdı) ve meme bölgesi bunların ardından gelmektedir. Fakat uygunluk durumuna bakılmadan en çok erkekler tarafından tercih edilen yerler;  meme, six pack, kalça bölgesi olmaktadır.

Uygun Olmayan Yerler:

Bacakların ön yüzü ve kalçaların alt kısımları. Buradan biraz fazla yağ alınırsa çökme ve  deri cansızlaşması sorunu oluşabilmekte. Sonrasında spor ve egzersiz dahi derinin toparlanmasında yetersiz kalabilir. Her iki taraf içinde geçerli bir risk grubudur.

Erkeklerde En Çok Tercih Edilen Liposuction

Meme Liposuction : Jinekomasti erkeklerde memenin olması gerekenden büyük olması ve yağlanma durumudur. Her yaştan erkekte  oldukça yaygın olarak görülen bir sorundur.

Erkeklerde meme büyümesi hormonsal değişimler, kalıtımsal sebepler, hastalıklar ya da bazı ilaçların kullanımından kaynaklanabilen bu rahatsızlık onların en çok liposuctionu bu bölgede tercih etmesini açıklamaktadır.

Eğer jinekomasti ( erkek göğsü büyümesi ) görülen erkeklerde yalnızca birikmiş aşırı yağ dokularından kaynaklı bir sorun varsa liposuction teknikleriyle kolayca ortadan giderilir.

Sixpack Liposuction: six pack liposuction sayesinde kişiler karın bölgelerinde kaslı bir görünüm elde ederler. Kolaylıkla yapılan bu işlem sayesinde karın kası estetiği işlemleri ile de karın bölgesinde belirgin kaslar ortaya çıkartılır ve baklava kası görünümü elde edilmesini sağlar.

Ancak uzun süreli spor yapma ile elde edilebilen baklava kas görünümüne kolayca ulaşmak isteyen kişiler tarafından oldukça sık talep gören bir estetik cerrahi yöntemdir.

Kalça Liposuction: Erkeklerde büyük kalça oldukça önemli ve rahatsız edici bir sorundur. Kişilerde  olduğundan daha kilolu görünmeye yol açan ilk bölüm kalça bölgesidir.

Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle spor yapmayan ve dengeli beslenmeyen erkeklerde popo aşağı doğru sarkar ve güzel gözükmeyen bir hale bürünür. Gün geçtikçe talep sayısı artan bir liposuction çeişitidir.

Erkekler genç ve dinamik görünmek için kalça küçültme ve dikleştirme operasyonunu tercih ediyorlar. Liposuction  ile kalça bölgesinde biriken yağ dokusu çıkarılarak erkeklere daha sıkı bir popo görünümü veriliyor.

Erkeklerde Liposuction Sonrası İyileşme Süresi

Liposuction ameliyatı sonrasında iyileşme süreci liposuction uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir. Erkek hastalarda ihtiyaçlar ve hareket durumu farklılıklar göstereceği için süreç sonrasında doktorun tavsiyelerine uymak ve yönlendirmelere göre hareket etmek doğru olacaktır.

Erkekler Liposuction sonrası uygulamanın yapıldığı bölgeleri doğru bir şekilde pansuman etmelidir ve bölgeler için özel olarak hazırlanan liposuction korselerini en az 3 hafta kadar düzenli kullanmalıdırlar.

Liposuction sonrası ilk 24 saat akıntı olabileceğinden, bölgenin temas edeceği yerleri muhafaza etmek ve enfeksiyon kapmayacak şekilde izole olmak doğru bir yaklaşımdır. Akıntı ve iltihap normal sürece dahildir. Zamanla bu sorun ortadan kalkacaktır.

Erkek hastalar için deri kalınlığı kadınlara göre daha farklı olduğundan dolayı ameliyat sonrası iyileşme sürecini ve bölgeyi etkilememesi adına ilk 5 gün duş alınmamalıdır. Bölgeye su temasından kaçınmak gerekir.

Doktorunuzla iletişim halinde olup günlük sürelerinizi yönettiği kadarıyla liposcution uygulanan bölgeyi zorlamadan egzersizler yapmak ve kısa süreli yürüyüşler yapmak doğru olacaktır.

Erkek hastaların cilt elastikiyeti üzerinde uzman doktor incelemelerini yapar ve eğer deride sarkmalar meydana gelirse ameliyat sonrasında müdahale edilir.

Vücutta beslenmeye dayalı sonrasında cildin şeklinde bozukluklar meydana gelirse ve şişlik-ödem geçtiği halde şekil düzleşmezse mutlaka doktorunuzdan yardım talep etmelisiniz.

Liposuction sonrası kişilerde sinir dokusu hasarı, cilt dokusunda uyumsuzluk, yanık ve yara izleri oluşabilir.

Bunların önüne geçebilmek için işlemi hastanede, bu işin ehli olan uzman ve bu dalda kendini kanıtlamış profesyonel doktorlara yaptırmak ameliyat sonrası iyileşme sürecini ve başarıyı etkileyen faktördür.

Liposuction işlemi sonrası erkek hastaların iş hayatına dönmesi 10-15gün bandında değişiklik gösterebilir. Normal hayata dönüş 4 haftanın sonunda takip parametrenize göre iyileşme tamamlandıysa sağlanır.

Hastaların güncel hayatlarını düzenleyerek, kendilerini tamamen hazır hissettikleri dönemde liposuction işlemi yaptırmaları; operasyon sonrası dönemin daha kısa ve etkili geçmesini sağlayacaktır.

Tüm bu durumların aksinde herhangi bir farklılık ve komplike gerçekleşirse doktorunuzla iletişime geçmeyi ve randevu almayı ihmal etmemelisiniz…

Erkeklerde sıklıkla tercih edilen göbek, 2023 kasık ve göğüs yağı aldırma fiyatları hakkında bilgi almak için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Kaynakça:

https://www.geisinger.org/health-and-wellness/wellness-articles/2019/01/09/14/15/a-mens-guide-to-plastic-surgery

4.5 / 5. 8

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir