Gebelik Sonrası Karın Germe Ameliyatının Gerekliliği
5
(1)

Aşırı kilo alımı, hamilelik söz konusu olduğunda kaçınılmaz bir gerçektir.  Bu durum vücudun farklı bölümlerinde, özellikle karında, kollarda, uyluklarda, sırtta ve yüzde inatçı yağların birikmesine neden olur.

Diyet ve egzersiz biraz kilo vermeye yardımcı olabilir, ancak inatçı yağ birikintilerini ortadan kaldırmazlar.

Yağ birikintileri, diyet ve egzersize karşı oldukça dirençlidir ve birçok kadının doğum sonrasında liposuction tedavisine başvurmasına neden olur. Liposuction, inatçı yağları lokalize alanlardan uzaklaştıran popüler bir vücut şekillendirme işlemidir.

Liposuction güvenli bir işlemdir ve vücudu şekillendirmenin kanıtlanmış bir metodudur.

Çoğu yeni anne liposuction tedavisini karın germe ameliyatı ve meme büyütme estetiği gibi diğer plastik cerrahi işlemleriyle birleştirmeyi tercih eder. Liposuction ile zamanı geri alabilir ve genç figürünüzü geri kazanabilirsiniz.

İşlem, bir emme pompasına bağlanmış kanül adı verilen küçük bir tüp kullanılarak yağ birikintilerini vücuttan uzaklaştırır ve küçük bir kesi ile hedef bölüme sokulur. Kanül hareketi yağ hücrelerini serbest bırakır, ardından yağ emme pompası kullanılır.

Birçok kişi liposuction tedavisini kilo kaybı yöntemi olarak düşünürken, gerçekte ise saf bir vücut şekillendirme tedavisi olduğunu bilmez.

Uygulama sırasında çıkarılan yağ, ciddi kilo kaybına yol açacak kadar önemli değildir. İşlem, plastik cerrah vücuda şekillendirme ve kontur yapmak için kullandığı zaman etkili olur.

Kilo alımı ve hamilelik genellikle diyet ve egzersize dirençli yağ biriktirir. Liposuction, karnınızı konturlar böylece genel figürünüzün vurgulanması sağlanabilir.

Vücudun herhangi bir yerindeki yağ birikimi estetiğini olumsuz yönde etkileyebilir, bu nedenle plastik cerrahlar bu alanları tedavi etmek için liposuction kullanımını önermektedir.

Kaynakça:

https://www.harpersbazaar.com/beauty/health/news/a19587/postpartum-plastic-surgery/

5 / 5. 1