0
(0)

Ben mesleğe ilk başladığım yıllarda karın germe vardı. Hastaların talepleri de bu yöndeydi, karnın aşırı sarktığı ya da yağlı olduğu durumlarda bildiğimiz iki tane yöntem vardı ve bunları yapıyorduk.

Aradan geçen 25 yıldan sonra hastaların talepleri, beklentileri, değişen sosyolojik yapı bizleri farklı ameliyat teknikleri geliştirmeye, farklı şeyler yapmaya zorladı.

Açıkçası bunun sebebi de hastaların beklentileri artık hastaları düz bir karın değil, daha şekilli bir karın istiyorlar.

Bunun en çok bilinen örneği de six pack ameliyatları. Spor yapan insanların ya da daha atletik bir karın görüntüsü definisyonlarının, hatların daha belirgin olduğu bir karın yapısı, hastalarımızın talepleri arasında. Bazen bunları değişik kombinasyonlarla birleştirmemiz gerekiyor.

Vücudun farklı bölgelerinden yağları alıp, farklı şekilde işlemden geçirip, farklı hatları, definisyonları, kesinlikle belirginler oluşturarak daha net, daha hatları belirgin olan; atletik ya da fit bir karın yapısı artık oluşturabiliyoruz. Buna kabaca karın şekillendirme ameliyatı diyoruz.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir