Liposuction Sonrası Denize Girilir mi?
5
(1)

Tek başına Liposuction işlemini baz alırsak bu uygulamayı yaptırdıktan 4 gün sonra deniz, havuz, küvet gibi toplu su birikintilerine girebilirsiniz. Lakin Liposuction uygulamasının kapsamı geniş ise bir ay sonra denize girebilirsiniz.

Kapsamı genişliğinden kasıt göbek bölgesi gibi geniş ve alınan yağ oranının fazla olduğu uygulamaları örnek olarak sunabiliriz.

Çene gibi küçük çaplı Liposuction uygulamalarından 4 gün sonra denize girmenizde bir sakınca bulunmamaktadır. Buna karşın birden fazla alan için Liposuction yapılmış ise bu süre doğru orantılı olarak uzayacaktır.

Korse Kullanımlı Liposuction ve Deniz

Bazı bölgeler için düzenlenen Liposuction işlemlerinden sonra korse kullanmak gerekmektedir. Ancak korse kullanımı denize girmeye engel değildir. Korseli olarak da girebilirsiniz. Elbette burada sadece genellemeden bahsetmekteyiz.

En net veri yani tam olarak ne zaman denize girebileceğinizi operasyonunuzu yapan uzmandan öğrenebilirsiniz.

Liposuction uygulamasının nereye yapıldığı, ne kadar geniş kapsamlı olduğu da bu süreyi kısaltıp uzatabilmektedir. Küçük çaplı Liposuction uygulamaları yapıldıysa sadece 4 gün beklemek yeterli olmaktadır.

Liposuction’a Ek Operasyon ve Deniz

Liposuction işlemine ek olarak başka bir uygulama ya da ameliyat yapılmış ise denize girme süreniz uzayabilir. Örneğin karın germe operasyonuna ek olarak Liposuction yapılmış ise önerilen asgari süre 15 gündür.

15 gün sonra denize girebilirsiniz. Lakin dikkat edilmesi gereken süre 1 aydır. 1 ay sonra denize girmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Liposuction Sonrası Şişlik ve Deniz

Liposuction sonrası uygulama sahası ve yakın çevresinde şişme oluşması tamamen normaldir. Eğer Liposuction adımı küçük bir cilt bölgesini kapsıyorsa ve şişlik geçmediği için denize girmekte endişe duyuyorsanız, duymayınız.

Zira şişlik olsa da küçük alanlarda yapılan Liposuction sonrasında deniz için 4 gün beklemeniz yeterli bir süredir. Yine de daha itinalı olmanız için küçük kapsamlı Liposuction sonrası bir hafta daha yerinde bir karar olacaktır.

Hastaya Göre Zaman Dilimi Hekim Tarafından Verilir

Liposuction işleminin uygulandığı bölge, bölgenin genişliği, hastanın genel sağlık durumu, işlemin başarısı, operasyon sonrası gelişen bir olumsuzluğun olup olmaması ya da Liposuction işlemiyle birlikte karın germe ameliyatları gibi cerrahi adımların uygulanıp uygulanmaması gibi verilere bakarak denize girme süreniz net olarak sadece hekiminiz tarafından ifade edilebilir.

Bazı durumlarda Liposuction sonrası 4 gün yeterliyken bazı durumlarda 15 gün, nadiren de 30 gün bekledikten sonra denize girebilirsiniz. Yukarıda verilen örnekler sadece geneli ifade etmektedir. Net tarihi sadece geçirdiğiniz Liposuction’ın kapsamına göre doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Kaynakça: Berggren, R. B. (1990). Liposuction: what it will and won’t do. Postgraduate Medicine, 87(6), 187-195.

https://www.insider.com/what-not-to-do-after-liposuction

https://www.verywellhealth.com/how-to-care-for-your-body-after-liposuction-2709843

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir