Liposuction Sonrası Masaj
3.8
(11)

Son yıllarda ülkemizde popülerliği artan Liposuction masajı, son zamanlarda hastalarım tarafından da sıklıkla tarafıma sorulan konulardan biri olmaktadır.

Ameliyat sonrası oluşan ödem ve morlukların yok edilmesinde büyük rol oynayan bu masaj, iyileşme sürecinin hızlanmasında da önemli bir rol oynamaktadır.

Alınan vitaminlerin ve çinko desteğinin yanı sıra vücudunuzun estetik yapısını hızlıca geri kazanabilmesi için operasyondan bir süre sonra bu masajın yapılması büyük önem arz etmektedir.

Peki bu masaj hakkında neleri bilmeli ve nelere dikkat etmeliyiz. Bu yazımda sizler için Liposuction masajının alt başlıklarını inceledim.

Liposuction Sonrası Masaj Ne İşe Yarar?

Her ameliyatımda olduğu gibi liposuction operasyonları da insan vücudunun bazı bölgelerine cerrahi işlemler yaptığım, önemli bir operasyon biçimidir.

Diğer cerrahi işlemler kadar olmasa da liposuction işleminden sonra da hastalarımda bir nebze ameliyat belirtisi kalmaktadır. Bu belirtiler geçici olup, iyileşme süreci boyunca yok olmaktadır.

Fakat bu süreci hızlandırmak isteyen hastalarımın başvurduğu bazı yöntemlerler bulunmaktadır. Bunlardan biri de işlem uygulanan bölgeye masaj yaptırmak. Ameliyat sonrası yaptırılabilen bu masajlar zorunlu değildir ve hastanın kişisel tercihine bırakılmıştır.

Hastalarımın bazılarında ameliyat sonrası vücutlarında morarma ve ödem oluşumu bazen normalden biraz fazla olabilmektedir. Bu gibi olumsuz durumlardan hızla kurtulmak isteyen hastalarım, masaj yaptırma yöntemine başvurmaktadırlar.

Liposuction Sonrası Masaja Ne Zaman Başlanmalı?

Hastalarımı ameliyat sonrası istirahat etmeleri için hastanede birkaç saat tutmaktayım. Bu süre hastanın işlem sonrasındaki durumuna göre değişkenlik göstersede, genel olarak hızlı bir taburcu süresi ile hastalarımı evlerine göndermekteyim.

Vücutlarındaki ödem ve morarmalardan hızlıca kurtulmak isteyen hastalarım masaj yaptırmakta acele etmemelerini öneriyorum.

İşlem yapılan yerlerin iyileşme sürecine girmesini beklemeleri ve ameliyat sonrası vücutlarının bir zarar görmemesi için yaklaşık 4-5 gün sonra masaj yaptırmaya başlamalarını tavsiye ederim.

Aksi halde ameliyat yapılan bölgeleriniz zarar görebilir ve bazı sağlık problemleri ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Ayrıca vücut masajlarınızı da bu konuda uzman ve işini ehli bir masaj ustasına yaptırmanızda fayda var.

Liposuction Sonrası Masaj Nasıl Yapılır?

Liposuction işleminden sonra ameliyat sonrası oluşan izleri hızlıca kapatmak isteyen hastalarımın bana en çok sorduğu sorulardan biri de liposuctipn masajı nasıl yapılır? olmaktadır.

Çünkü bu yöntemin vücutta oluşan deformasyonları giderdiğini öğrenen birçok hastam ya kendi masaj yapmak istiyor ya da bir an önce nasıl yapıldığını öğrenmek istiyor.

Liposuction masajı işlem uygulanan bölgeye krem ya da jel sürülerek hafif şekilde dairesel hareketlerle bastırılarak uygulanan bir masajdır. Benim hastalarıma önerim bu masajı kendi başlarına yapmamaları, bir uzmana danışarak ameliyatlı bölgeye masaj uygulanmasını talep etmesidir.

Çünkü geçmişte karşılaştığım bazı durumlarda kendi kendine masaj uygulamaya çalışan birkaç hastam, ciddi sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmıştır.

Son olarak sizlere bu konuya dikkat etmenizi ve gerekmediği sürece kendiniz yapmaya kalkışmamanız gerektiğini hatırlatıyorum.

3.8 / 5. 11

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir