Meme Küçültme Ameliyatıyla Alakalı 5 Efsane
3
(2)

Hızlı bir Google araması ile meme küçültme ameliyatı konusunda çok miktarda bilgi bulunduğunu çabucak fark edebilirsiniz. Ancak, bu bilgilerin tümü güvenilir değildir.

Bazı yaygın efsaneler işlemle alakalı yanlış bilgi almanıza neden olabilmektedir. Bu nedenle meme estetiği ile alakalı yaygın efsaneleri sizin için derledik.

Büyük Göğüsler Her Zaman Daha İyidir

Birçok kadın ve erkek, bazı kadınların daha küçük göğüsler istediğini duyduklarında şaşırmaktadır. Ancak meme küçültme ameliyatını tercih etmek kişisel bir karardır.

Bazı kadınlar, büyük göğüsleri nedeniyle fiziksel sorunlar yaşamakta, egzersiz yapmakta zorlanmakta, kıyafet bulamamakta ve kozmetik olarak göğüslerinin vücutlarına uygun olmadığını düşünmektedir.

Tüm bu sorunlarla beraber meme küçültme estetiği istenen görünümün kazanılmasına yardımcı olmakta, sorunları gidermektedir.

Göğüs Küçültme Estetiği Emzirmeyi Engeller

Doğru yapıldığında çoğu hastada meme küçültme ameliyatı emzirmeyi etkilememektedir. Glandüler doku ameliyat sırasında çıkarılır, ancak meme başı ve çekirdek meme dokusu arasındaki bağlantı kesilmediği sürece, işlem süt üretimini etkilememelidir.

Bununla birlikte, bazı meme küçültme estetiği vakalarında, emzirme yeteneğini etkileyebilecek olan memelerin yeniden konumlandırılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca her zaman emzirme yeteneğini etkileyebilecek küçük bir komplikasyon riski vardır.

Kilo Vermek Memelerin Küçülmesini Sağlar

Göğüsler sadece yağlı dokudan daha fazlasıdır. Ayrıca glandüler doku da mevcuttur. Bu nedenle, kilo kaybı büyük göğüslere sahip olan kişilerin istediğini sağlamayacaktır.

Kilo vermek, göğüslerin büyüklüğünü biraz azaltabilirken, meme küçültme estetiği ile hem yağ hem de glandüler doku dikkatlice çıkarılmaktadır. Kilo kaybı iyi bir ilk adım olabilir, ancak önemli sonuçlar için göğüs küçültme estetiğinin yerini alamaz.

Hastalar Göğüs Büyüklüğünü Seçebilir

Herhangi bir plastik cerrahide olduğu gibi, meme küçültme estetiğinde de gerçekçi beklentilere sahip olmak çok önemlidir.

Genel bir boyut aralığını hedeflemek mümkün olsa da, işlem karmaşıktır ve sonuçlar ameliyattan önce tam olarak tahmin edilemez. Cerrahınız vücudunuza en uygun olan göğüs boyutuna göre işlem yapacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Yara İzi Olmadan Yapılabilir

Bütün ameliyatlar bazı yara izlerine neden olmaktadır. Meme küçültme estetiğinde de çıkarılacak olan meme dokusu miktarına bağlı olarak belirgin yara izleri ortaya çıkabilir.

Çoğu zaman meme küçültme estetiği sonrasında izler kolaylıkla gizlenebilmekte ve doğru bakımla görünümü azalmaktadır.

Kaynakça:

https://www.plasticsurgery.org/news/blog/top-five-plastic-surgery-myths

3 / 5. 2