Meme Küçültme Estetiği Fiziksel Sağlığı Nasıl Etkiler?
5
(1)

Büyük göğüsler, sırt ağrıları, boyun ağrısı, el parmaklarında uyuşma, migren ağrıları ve nefes darlığı gibi bir takım sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Büyük göğüsler çoğu kadın için kozmetik sorunların yanı sıra psikolojik ve fiziksel sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu tip fiziksel sorunlar yaşayan kadınlar için meme estetiği en tercih edilebilir seçenektir.

Büyük Memeler Fiziksel Sağlığı Nasıl Etkiler?

Büyük memeler fiziksel sağlığı omurga noktasında ciddi şekilde etkilemektedir. Kadınlar yaşlandıkça ve kilo almaya başladıkça, omuzları öne doğru eğilim göstermeye başlamaktadır. Bu durum fiziksel sorunlara neden olabilmekte ve beraberinde önemli rahatsızlıklara yol açmaktadır.

Uyku düzeninde sorunlar, egzersiz yapamama ve istenen kıyafetleri bulamamak gibi bir dizi sorun daha mevcuttur ve her biri büyük göğüslerden kaynaklanabilmektedir.

Büyük göğüslere sahip olmanın fiziksel sorunlarının yanı sıra psikolojik sorunları da mevcuttur. Çok büyük göğüsleri olan kadınlar utanç duymakta, vücutlarını güzel görmemekte ve üzerlerine tam uyan kıyafetler bulamadıkları için sosyal ilişkilerini kısıtlamaktadır.

Büyük göğüslere sahip olan çoğu kadın depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunlarla uğraşmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sağlığı Nasıl Etkiler?

Meme küçültme estetiği diğer cerrahi operasyonlar kadar risklidir. Ancak sağlığı olumsuz etkilemektedir. Meme küçültme ameliyatı sonrasında işlem bölgesinde yara izi olacağını bilmek, meme bölgesinde hissizleşme veya meme ucu uyuşukluğu gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

Bunların olabileceğini bilmek doğru karar vermenizi sağlayacaktır. Yine de bu yan etkilerin geçici olduğunu bilmek de önemlidir.

Meme küçültme ameliyatı söz konusu olduğunda dezavantajlardan çok daha fazla avantaj mevcuttur. Göğüs bölgesindeki aşırı kilonun ortadan kaldırılması, anormal anatomik değişiklikleri engellemekle kalmaz, aynı zamanda ağrı ve rahatsızlıktan kurtulmayı da sağlamaktadır.

Aynı zamanda meme küçültme ameliyatı daha iyi bir fiziksel aktiviteye yol açarak genel sağlığın iyileştirilmesi anlamına gelir.

Meme küçültme estetiği ile fiziksel rahatsızlıktan kurtulmayı sağladığı gibi psikolojik olarak da mutlu olmayı sağlamakta ve göğüslerin vücut ile orantılı olmasını sağlamaktadır.

Kaynakça:

https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/ConditionsAndTreatments/breast-reduction-for-women

5 / 5. 1