Meme Küçültme Estetiği Sonrası İzleri Nasıl Giderebilirim?
5
(1)

Meme küçültme ameliyatı sonucunda ortaya çıkan yara izlerine dair endişeler meme estetiğini tercih eden birçok kadında sık görülen bir durumdur.

Meme cerrahisine girmeden önce meme küçültme izleri ve diğer iyileşme ayrıntılarını araştırmak mantıklıdır. İyi haber şu ki, eğer cerrahınızı dikkatlice seçtiyseniz, daha az yara izi oluşması mümkündür. Çünkü meme küçültme estetiği izi büyük ölçüde tekniğe bağlıdır.

Uzman bir cerrah meme küçültme izlerinin potansiyelini en aza indirebilir. Yetenekli ve deneyimli meme cerrahları, ameliyattan önce tartıştığınız meme küçültme hedeflerine ulaşmak için tasarlanmış özel bir plan oluşturacaktır.

Uzman meme cerrahları, insizyonu en aza indirmek için gelişmiş teknikler kullanarak detaylara büyük bir özen gösterecektir. dikkat edecektir. Bu ve diğer teknikler göğüs küçültme izlerini sınırlayacaktır.

Mümkün olduğu kadar, insizyonlar göğsün altındaki ve areola kenarındaki kıvrımlarda gizlenir. Meme küçültme estetiği izleri bir yıl veya daha fazla süre boyunca kırmızı renkte olabilir, daha sonra ince beyaz çizgilere dönüşürler.

Göğüs küçültme ameliyatı iyileşme süreci sırasında, cerrahınızın talimatlarını dikkatlice takip ettiğinizde en iyi sonucu bekleyebilirsiniz. Meme küçültme ameliyatından sonra ateş veya aşırı ağrı ya da enfeksiyon belirtisi fark ederseniz, derhal cerrahınıza başvurun.

Meme küçültme ameliyatı oldukça hızlı bir iyileşme periyoduna sahip olsa da, iyileşmenizi hızlandırmaya çalışmamalısınız. Her hasta benzersizdir, bu yüzden cerrahınız bireysel talimatlar verilecektir.

Meme küçültme estetiği sonrasında yara izlerini daha az görünür hale getirmek için işlem bölgesinin çok fazla gerilmemesi ya da sürtünmemesi gerekmektedir.

Aynı zamanda dinlenirken ve yatarken dik bir açıda durmanız önemlidir. Diğer yandan sıcak su ve nem yara izini etkileyebileceği için ilk birkaç hafta sıcak duştan kaçınmak önemlidir.

Alkol ve sigara kullanımı da iyileşmeyi yavaşlatacağından yara izinin yavaş iyileşmesine neden olabilir.

5 / 5. 1