Meme Küçültme Cerrahisinin Faydaları

s.jpg

Meme küçültme ameliyatı büyük göğüsler dolayısı ile sorun yaşayan kadınlar tarafından tercih edilmektedir ve birçok yararı vardır. Meme küçültme ameliyatı sırasında fazla deri ve yağ dokusu çıkarılmakta, göğüsler yeniden şekillendirilerek işlem tamamlanmaktadır.  Bu cerrahi prosedür genellikle yaklaşık üç ile beş saat sürer ve genel anestezi altında bir hastane veya cerrahi merkezde gerçekleştirilir. Meme estetiği, memelerin büyüklüğünü, sıkılığını, ağırlığını ve şeklini değiştirir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinin faydalarından bazıları şunlardır;

Konfor: Büyük ve ağır göğüslü kadınlarda genellikle sırt ağrısı, boyun ağrısı, duruş sorunları ve diğer rahatsızlıklar görülür. Aynı zamanda cilt tahrişi de meydana gelebilir. Çoğu durumda, meme küçültme ameliyatı bu sorunları ortadan kaldırabilir.

Aktivite: Büyük, ağır göğüsler, ağrılı olabilen spor ve aktivitelere katılımı sınırlayabilir. Göğüslerin büyüklüğünü ve ağırlığını azaltmak, bu tür aktivitelere katılmayı çok daha kolay hale getirebilir. Görünümünüz hakkında endişelenmenize gerek kalmadan yüzme veya aerobik gibi diğer etkinliklere katılabilirsiniz.

Görünüm: Büyük göğüsler, özellikle boyunuza ve kilonuza orantısız olduğunda estetik açıdan sorunlara neden olabilir. Birçok genç kadın, istenmeyen ilgi nedeniyle mayo veya dar giysiler giymek konusunda kötü hissederler. Aynı zamanda göğüslerin büyüklüğü uygun olan kıyafetleri bulmayı da zorlaştırmaktadır. Bu nedenle meme küçültme ameliyatı daha orantılı ve doğal görünmenizi sağlayabilir.

Meme küçültme ameliyatının diğer olası faydaları arasında daha az baş ağrısı, daha iyi uyku, daha kolay solunum, daha az kas ağrısı, azalan kaygı veya depresyon ve daha fazlası yer alır.

İlginizi çekebilir:

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Meme Kanseri Sonrası Meme Estetiği İle Yeni Bir Başlangıç

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.

Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın