Meme Küçültme Cerrahisinin Faydaları
5
(1)

Meme küçültme ameliyatı büyük göğüsler dolayısı ile sorun yaşayan kadınlar tarafından tercih edilmektedir ve birçok yararı vardır. Meme küçültme ameliyatı sırasında fazla deri ve yağ dokusu çıkarılmakta, göğüsler yeniden şekillendirilerek işlem tamamlanmaktadır.

Bu cerrahi prosedür genellikle yaklaşık üç ile beş saat sürer ve genel anestezi altında bir hastane veya cerrahi merkezde gerçekleştirilir. Meme estetiği, memelerin büyüklüğünü, sıkılığını, ağırlığını ve şeklini değiştirir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinin faydalarından bazıları şunlardır;

Konfor: Büyük ve ağır göğüslü kadınlarda genellikle sırt ağrısı, boyun ağrısı, duruş sorunları ve diğer rahatsızlıklar görülür. Aynı zamanda cilt tahrişi de meydana gelebilir. Çoğu durumda, meme küçültme ameliyatı bu sorunları ortadan kaldırabilir.

Aktivite: Büyük, ağır göğüsler, ağrılı olabilen spor ve aktivitelere katılımı sınırlayabilir. Göğüslerin büyüklüğünü ve ağırlığını azaltmak, bu tür aktivitelere katılmayı çok daha kolay hale getirebilir.

Görünümünüz hakkında endişelenmenize gerek kalmadan yüzme veya aerobik gibi diğer etkinliklere katılabilirsiniz.

Görünüm: Büyük göğüsler, özellikle boyunuza ve kilonuza orantısız olduğunda estetik açıdan sorunlara neden olabilir. Birçok genç kadın, istenmeyen ilgi nedeniyle mayo veya dar giysiler giymek konusunda kötü hissederler.

Aynı zamanda göğüslerin büyüklüğü uygun olan kıyafetleri bulmayı da zorlaştırmaktadır. Bu nedenle meme küçültme ameliyatı daha orantılı ve doğal görünmenizi sağlayabilir.

Meme küçültme ameliyatının diğer olası faydaları arasında daha az baş ağrısı, daha iyi uyku, daha kolay solunum, daha az kas ağrısı, azalan kaygı veya depresyon ve daha fazlası yer alır.

Kaynakça:

https://www.latimes.com/health/la-he-breast-reduction-20150919-story.html

5 / 5. 1