Gıdı Nasıl Oluşur ve Kybella Nedir?
3.2
(5)

Kybella, genellikle gıdı olarak adlandırılan aşırı submental yağı hedeflemektedir. Deoksikolik asit, vücutta doğal olarak bulunan ve yağın parçalanmasına ve emilimine yardımcı olan bir moleküldür.

Kybella tedavisi enjekte edilebilir bir ilaçtır ve çenenin altında bulunan yağ hücrelerini yok eder. Daha sonra yok olan yağlar vücut tarafından dışarıya atılır ve alanda daha sonra yağ birikiminin oluşmaması sağlanır.

Gıdı bölgesi herkesin sorun yaşayacağı bir durum olabilir. Gıdı bölgesinde biriken aşırı yağ fazla kilo alıp vermek, gebelik, yaşam düzeni veya yaşlanma nedeniyle ortaya çıkabilir. Ancak ameliyatsız bir tedavi seçeneği olan kybella tedavisi ile bu sorundan kurtulmak oldukça basittir.

Güvenli Mi?

FDA, kybella tedavisinin submental dolgunluk veya çenenin altındaki yağ dokusunda güvenli bir şekilde kullanılmasını onayladı.

Son derece güvenli bir işlem olmasına rağmen elbette herhangi bir tıbbi uygulama gibi kybella tedavisinin de bazı riskleri vardır. Ancak bu riskler daha çok tecrübeli bir hekimin seçilmemesinden ve buna bağlı yanlış uygulamadan meydana gelmektedir.

İyileşme Ne Kadar Sürer?

Kybella tedavisinde boyun bölgesinde ve çene altında yağ oluşumunun olduğu bölgelerde bir işaretleme yapılır ve ardından çok ince enjeksiyonlarla kybella tedavisi uygulanır. İşlemin tamamı en fazla 30 dakika sürmektedir.

Şişme tedavinizi takiben normaldir ve birkaç gün sürebilir. Tedaviye bağlı olarak, şişme ilk 48 saat veya daha fazla zaman için oldukça belirgindir. Bu nedenle, önemli sosyal veya mesleki yükümlülüklerden hemen önce zamanlama yapmanız çok önemlidir.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/kybella

İlginizi çekebilir:

Kybella İle Gıdınıza Elveda Deyin

Kybella: Gıdı Sorunundan Kurtulmanın Ameliyatsız Yolu

3.2 / 5. 5