Hamilelik Sonrası Meme Dikleştirme Ameliyatının Faydaları
5
(1)

Gebelik, fiziksel olarak vücudunuzun muhtemelen geçireceği en zorlayıcı süreçlerden biridir. Eklemleriniz doğum hazırlığında gevşer, mideniz ve göğüsleriniz büyür. Bu vücut parçalarının birçoğu cerrahi müdahale olmadan bir daha asla aynı görünmeyebilir.

Hamilelik sırasında oluşan tüm değişikliklerin gebelik öncesi şekline geri dönmenin zaman alacaktır. Göğüsleriniz sarkmışsa, gebelik sonrası bir meme estetiği size çok sayıda fayda sağlayabilir.

Bir meme dikleştirme ameliyatı göğüs hacminin düzelmesi, göğüs şeklinin geliştirilmesi, memenin doğru pozisyona getirilmesi gibi pek çok iyileştirme seçeneği sunabilir.

Gebelik sonrasında süt verdiğiniz için göğüslerinizde dolgunluk olması normaldir. Ancak süt verme dönemi sonrasında göğüslerinizin hacmini kaybetmesi ve sarkması görülebilien bir sorundur.

Genellikle gebelik sonrası yeni anneler kendilerini aynada gördüklerinde son görünümlerinden hoşlanmayabilirler. Ancak estetik müdahalelerle bu görünümü tersine çevirmek mümkündür.

Meme dikleştirme ameliyatı ile hem görüntü açısından hem de sağlıksal açıdan birçok yarar sağlanmaktadır.

Bazı kadınlar göğüsleri çok büyük olduğundan sırt ve omuz ağrısı yaşar.  Göğüsleriniz gebelik öncesi boyutlarına geri dönmüş olsa da, yine de bel ağrısından muzdaripseniz, memenin aşağıya doğru kayması dengenizi değiştiriyor olabilir.

Bir meme dikleştirme ameliyatı memenizi dikleştirir ve göğüslerinizi hamilelik öncesi konumlarına geri döndürebilir.

Profesyonel bir işyerinde çalışıyorsanız ve buna göre giyinmeniz gerekiyorsa göğüslerin sarkması tüm kıyafetlerinizi elden geçirmenize veya kendinize uyacak bir kıyafet bulamamanıza neden olabilir.

Gebelik sonrasında işe dönmeyi planlıyorsanız onun öncesinde meme dikleştirme ameliyatı olmanız kendinizi daha rahat hissetmenize ve güveninizin yerine gelmesine neden olacaktır.

5 / 5. 1