Her Meme Dikleştirme Ameliyatında İmplant Kullanılır Mı?
5
(1)

Meme dokusu kas içermeyen tamamen yağ ve süt dokularından oluşan bir organdır. Bu nedenle de deforme olması normaldir. Memeler emzirme, yaşlanma, yanlış sutyen kullanımı ve kilo alıp verme gibi durumlarda kolaylıkla deforme olarak sarkabilirler.

Bu durum ise kadınların hoşlanmadığı konuların başında gelmektedir. Sarkmış memeler hem estetik açıdan hem de fiziksel olarak çeşitli rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Memeler sarktığında diri ve dik görünümleri de kaybolduğu için meme estetiği bu durum için akla gelen ilk çaredir.

Sarkan memelerin yeniden dik görünümüne kavuşması için ameliyat dışı yöntemlerle alakalı birçok bilgi kulaktan kulağa yayılsa da sarkmış memeleri eski haline çevirebilecek masaj veya krem gibi uygulamalar bulunmamaktadır. Bu tip bilgiler doğruluk payı olmayan yanlış yönlendirme yapan bilgilerdir.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATINDA İMPLANT KULLANIMI

Meme dikleştirme ameliyatında implant kullanımı duruma göre değişmektedir. Bazı meme dikleştirme ameliyatlarında silikon hiç koyulmamaktadır. Eğer memelerde hafif miktarda sarkma var ve meme bezi yeterli miktarda ise meme altına silikon protez koyulmaktadır.

Eğer sarkma ileri derecede ve meme bezi yeterliyse o zaman meme küçültme ameliyatı ile meme dikleştirme yapılmaktadır. Ama sarkma fazla ve meme bezi yetersizse o zaman hem silikon protez kullanılır hem de meme küçültme ameliyatı yapılır.

Yani her meme dikleştirme ameliyatında silikon protez kullanılacak diye bir şart yoktur.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Meme dikleştirme ameliyatında teknik fark etmeksizin genel anestezi uygulanmaktadır.  Saat 2-4 saat arasında değişen operasyonda hafif sarkması olan hastaların memelerinin altına silikon protez yerleştirilmektedir.

Bariz bir biçimde meme sarkması olan kişilerde ise meme küçültme ameliyatına benzer işlemler yapılsa da meme bezi küçültme yapılmamaktadır. Meme bezi miktarının yetersiz olduğu durumlarda ise yine silikon protez kullanarak fazla deri toparlanmaktadır.

5 / 5. 1