Meme Küçültme Ameliyatının Gerekli Olduğunu Gösteren Durumlar
5
(1)

Büyük sorunlara neden olan büyük göğüsler ile boğuşuyorsanız, meme küçültme ameliyatı sağlığınıza çok faydalı olabilir. Meme küçültme ameliyatı fiziksel sorunların yanı sıra kozmetik sorunları gidermek için de iyi bir seçenektir.

Meme estetiği fazla doku ve yağ birikintilerini kaldırarak memelerin büyüklüğünü, ağırlığını ve şeklini değiştiren kozmetik bir ameliyattır.

Birçok kadın için, büyük göğüslere sahip olmak bir yüktür çünkü sırt ve boyun ağrısı, duruş sorunları ve cilt tahrişine neden olurlar. Büyük göğüsler, yapabileceğiniz fiziksel aktiviteleri de sınırlandırabilir.

Meme küçültme ameliyatının gerekli olduğunu gösteren bazı işaretler bulunmaktadır. Bu işaretlerden bazıları şu şekildedir;

  • Sırt, boyun ve omuz ağrısı
  • Memelerin ağırlığından kaynaklanan kötü duruş
  • Sutyenin cildin ciltle temas ettiği bölgedeki döküntüler
  • Sutyen askısındaki ağırlık nedeniyle omuzlarda çöküntü oluşumu
  • Herhangi bir fiziksel aktiviteyi rahatça yapamamak

Yukarıdaki problemler kozmetik sorunların haricinde gerçekten meme küçültme estetiğine gerek duyulduğunun göstergesidir. Ancak meme küçültme estetiği söz konusu olduğunda doğru cerrahı seçmek de çok önemlidir.

Güvenebileceğiniz, gerekli deneyime ve bilgiye sahip bir cerrah tercih etmek meme küçültme estetiği sonrası istediğiniz sonuçları görmenizi sağlayacaktır. Meme küçültme ameliyatı için doğru cerrahı tercih ederken bazı sorular sormanız gerekebilir.

Cerrahın bu zamana kadar kaç tane meme küçültme ameliyatı yaptığını bilmek, hasta yorumlarını okumak ve doktorunuzun kaç yıldır cerrahi işlem uyguladığını bilmek doğru seçim yapıp yapmadığınızı gösterecektir.

Meme küçültme ameliyatı psikolojik, fiziksel ve kozmetik olarak rahatlamaya neden olmaktadır. Meme küçültme estetiği sonrasında kilo almak göğüslerin hacminin artmasına neden olabileceğinden beslenmenize dikkat etmeniz ve ideal kilonuzu korumanız önemlidir.

Aksi halde meme küçültme estetiği herhangi bir işe yaramayabilir. Göğüslerin büyümesine neden olabilecek bir diğer durum da hamileliktir. Bu nedenle eğer meme küçültme estetiği olacaksanız gebelik sonrası dönemi tercih etmeniz daha doğrudur.

Kaynakça:

https://www.health.com/condition/breast-cancer/5-things-women-consider-before-getting-a-breast-reduction

5 / 5. 1