Meme Küçültme Estetiği Spor Performansını Nasıl Arttırır?
5
(1)

Büyük göğüslere sahip olmak birçok kadın için ideal olsa da, çok büyük göğüslerin, özellikle de fiziksel olarak aktif iseniz, bir takım dezavantajlara neden olduğundan haberdar olmalısınız. Büyük göğüsler fiziksel aktivitelerinizi sınırlayabilir.

Eğer spor yapıyorsanız, büyük göğüsler performansınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Örneğin, koşuyorsanız veya güçlü fiziksel aktiviteler yapıyorsanız büyük göğüsler size engel olabilir. Neyse ki, meme estetiği ile göğüslerin boyutu azaltılabilmekte ve spor performansı artmaktadır.

Büyük göğüsler ekstra kilo demek. Bir çalışmaya göre, normal bir A cup göğüs, yarım kiloluk bir ağırlığa sahiptir. Bu durumda göğüsleriniz ne kadar büyükse kilonuza 0,5 gram eklenir.

Her bir cup kilonuzun yarım kilo kadar artmasına neden olur. Bu, pek çok kadın için önemli görünmese de, profesyonel sporcular için, onların performanslarını doğrudan etkilediği için çok şey ifade ediyor.

Büyük göğüsleri rahatça tutabilen ve destekleyebilen bir spor sutyeni bulmak zordur. Egzersiz yaparken doğru giyinmemek de performansı etkilemektedir. Aynı zamanda  büyük göğüsler birçok sporcu için acı verici ve rahatsız edici olabilir.

Kuşkusuz, çok büyük göğüslü kadınların boyun, sırt ve omuz ağrısı yaşadıkları görülmektedir. Spor sırasında ağrı, performansınızı etkileyebilir. Oyuna odaklanamazsın.

Meme küçültme estetiği sporcular kadar egzersiz yapanlar için de birçok avantaj sağlar. Meme küçültme ameliyatı sırasında göğüslerdeki fazla deri ve yağ dokusu çıkarılmaktadır.

Böylelikle göğüslerin büyüklüğü azalmakta ve vücuda uygun olan boyuttaki göğüsler yeniden şekillendirilmektedir.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında fiziksel sorunlar yaşanmayacağından dolayı kolaylıkla egzersiz yapılabilir ve spora uygun giyinmek için daha az çaba sarf edilebilir.

Meme küçültme ameliyatı psikolojik olduğu kadar fiziksel bir rahatlamaya da neden olmaktadır.

Kaynakça:

https://academic.oup.com/asj/article/37/10/1103/4086202

https://yorkspace.library.yorku.ca/xmlui/bitstream/handle/10315/34303/Rodrigues_Sara_2017_PhD.pdf?sequence=2&isAllowed=y

5 / 5. 1