Penis Büyütme Estetiği İçin İyi Bir Aday Mıyım?
3.4
(11)

Teknik olarak 18 yaşını tamamen doldurmuş, penis büyütme ameliyatı olmasına engel teşkil etmeyecek önemli bir rahatsızlığı ya da uzuv sorunu olmayan her erkek bu tür estetik operasyonlara katılmakta özgürdür.

Küçük penis boyuna sahip olan erkekler, penis eğriliği problemi yaşayanlar, penis kalınlaştırma ve uzatma estetiklerini yaptırabilirler.

Penis Büyütme Yöntemlerini İnceleyelim

Yaygın olarak kullanılan ve her biri birbirine yakın sonuçlar içeren farklı penis büyütme teknikleri vardır. Bunlardan en bilindik, maksimum sonuç elde eden ve en kolay yöntem ise süspansör ligaman adı verilen asıcı bağ doku tekniğidir.

Süspansör Ligaman peniste doğal olarak var olan bir bağdır. Penisin dışından görüntülenmez. Penisin iç alanında yer almaktadır. Penisi kemik türlerinden leğen kemiği olarak adlandırılan kemiğe bağlayan bir doku türüdür.

Bu doku öyle bir yapıdadır ki penis boyunun tek başına yarısını penis içerisinde bulundurmaktadır. Asıcı ağ dokunun uzman ellerde kesilmesi yöntemi ile penis serbest bırakılarak dışarıdan gözlemlenebilen genel penis boyunda gözle görülür yüksek uzamalar elde edilebilmektedir.

Asıcı bağ doku kesildikten sonra 2 cm ile 5 cm arasında değişen net – kalıcı penis uzama imkanı sağlanabilmektedir. 

Süspansör Ligaman Tekniği Nedir? Ne İşe Yarar? Kaç Cm Uzama Sağlar?

Yukarıda özetle bilgilerini sunduğumuz bu teknik ile alakalı daha fazla bilgi vermek gerekirse;

  • Kalıtsal – genetik ve fiziki varyasyonlar ana etken koşullar olmakla beraber bu koşulların orantısına göre 2 – 5 cm penis boyunda uzama imkanı sunabilen tekniklerden biridir. 
  • Diğer tekniklere daha basit ancak daha fazla uzama oranı barındırması nedeniyle daha fazla tercih edilmektedir.
  • Penis büyütme ameliyatının ardından doğrudan uzama gözle görülür şekilde tespit edilebilir.
  • Penis içindeki yapının kesilmesi uzmanlık gerektirmektedir. Yanlış tekniklerle yapılmaması gereklidir. Operasyon sırasında penise yönlendirilen, penise kan dolumunu sağlayarak penisi sertleştiren kan damarlarına ve erektasyon fonksiyonundan sorumlu olan sinir yapılarının tahribata uğramaması adına Fraksiyonel CO2 Lazer teknikleri ile gerçekleştirilmelidir. 
  • Lazer uygulamalarla yapılmayan bu tür penis büyütme ameliyatlarında kanama yaşanmamakta ve hastanın iyileşme evresi çok daha hızlı olmaktadır.

Penis Büyütme ve Penis Uzatma Ameliyatından Sonra

Süspansör Ligaman ile elde edilen uzamanın kalıcı ve sağlıklı olabilmesi için aşağıdaki bilgiler söylenebilir;

  • Uzamanın – büyümenin kalıcı hale gelmesini sağlamak için dikkat edilmesi gerekenler vardır. İyileşme evresine giren penisin bu sırada tekrar kemiğe yapışma riski vardır. Bu risk olasılığı baz alınmalı ve ameliyat tamamlandıktan 45 gün bitince derhal 90 günlük bir programa alınması gereklidir.
  • 90 günlük program penis uzatıcı ve penis gerici ekipmanlarla yapılmaktadır. Bu ekipmanlar 45 günün ardından başlayan 90 günlük süreç içerisinde doktorun da verdiği bilgiler temel alınarak düzenli olarak sağlanmalıdır. 
  • Yukarıda anılan gerici – uzatıcı ekipmanlar piyasada satılan sahte penis büyütme ekipmanlarına benzemekle beraber o tür malzemeler tek başına penis uzatmaya, kalınlaştırmaya ya da büyütmeye yaramamaktadır. Boşa harcanmış paralardır. Penisin uzaması için penis içindeki yapının özgür kılınması gereklidir. Bu alanda karşılaştığımız benzer sorular şu şekildedir; penis büyütme egzersizi işe yarar mı, penis büyütme egzersizleri nelerdir gibi soruların cevabı da aslında bu maddede anlatılanlardır. Bu egzersizler penis büyütme ameliyatı olmadan herhangi bir etki gösterememektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı – Penis Uzatma Ameliyatı Süreci

Bu tür estetik girişimler – cerrahi müdahale operasyonları hastadan hastaya farklı süreler barındırmakla beraber genel ortalama 60 dakikadır.

Operasyon sırasında hastaya genel anestezi teknikleri gerçekleştirilir. Operasyonun ardından hasta doğrudan taburcu edilebilmektedir. 5 – 7 gün arasında penis sargıya alınarak muhafaza edilmelidir. Ameliyat bitiminden 45 gün süre ile cinsel birliktelik yaşanmamalı ve mastürbasyon yapılmamalıdır. 

Supra – Pubik V-Y Plasti Tekniği

Kısaca V-Y Plasti olarak isimlendirilen bu yöntem aslında penis uzatma estetiğinin – ameliyatının aşama süreçlerinden biridir. Penis uzama imkanına katkı sunabilecek olan bir cilt ilerletmesi yöntemidir.

Pubis bölgesindeki cildin ilerletilmesinde uygulanan bu teknik penis uzamasına olumlu seviyelerde katkı içerebilmektedir. Bu işlem gerçekleştirilirken ters Y şeklinde bir tür dikiş izi gözlemleyebilirsiniz. Bu iz 3 – 6 ay içerisinde tamamen gitmektedir. 

Suprapubil Liposuction

Penis büyütme ameliyatı esnasında uygulanan bir başka tekniktir. Tamamlayıcı yöntemler arasında yer alır. Genellikle 40 – 50 yaş aralığında yer alan erkeklerde penis kök kısmında yer alan Pubik alanında yağlanmalar yaşanır ya da bazı durumlarda gömülü penis adı verilen olaya sebebiyet verir.

Pubik bölgede yaşlanmaya bağlı olarak gerçekleşen penisin daha kısa görüntülenmesi ve hissedilmesine yönelik olumsuzluklar yaşanır.

Penis uzatma ameliyatı, penis kalınlaştırma ameliyatı, penis büyütme ameliyatı esnasında bu bölge Liposuction teknikleri sayesinde işlem verilerek 1 – 1,5 cm aralığında daha fazla ek uzama imkanı yakalanabilmektedir.

Yağ Enjeksiyon Yöntemleri

Estetik işlemler, cerrahi girişimler alanında yağ enjeksiyon yöntemleri oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonu tekniği penis estetiği ve penis ameliyatları alanında; penisin kalınlaştırmasına yönelik amaçlara hizmet etmektedir.

Bu operasyonda hastaya dışarıdan dolgu malzemesi ya da ek maddeler enjekte edilmeden ya da gerektiğinde yeterli oranlarda enjekte edilerek hastanın kendi vücudundaki sağlıklı yağlar kullanılarak penis alanına enjektasyon işlemleri uygulanmaktadır.

Bu yöntem yukarıda anılan diğer yöntemlere göre çok daha kolay olmasına karşın yukarıdaki teknikler kadar kalıcılık sağlamamaktadır.

İnsan bedeni enjekte edilen yağı aylar içerisinde emilime uğratmaya başlar ve sonuç olarak yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma, yağ enjeksiyonu ile penis büyütme müdahalesi %40 – %60 oranında başarı elde edebilir.

Yağ doku kullanılarak yapılan penis çevresi kalınlaştırma adımlarında yaklaşık 1,5 – 2 cm etki kapasitesi sunulabilmektedir.

Kaynakça:

https://www.webmd.com/men/guide/penis-enlargement-does-it-work

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/sexual-health/in-depth/penis/art-20045363

3.4 / 5. 11

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir