Birçok kişinin merak ettiği sorulardan birisi olan penis büyütme pompası işe yarıyor mu sorusuna net bir cevap verebilmek için ciddi araştırmalar yapmak gerekiyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bazı noktalarda olumlu sonuçlar aldığı söylenen penis büyütme pompası gerçekten insanların sağlığı açısından ciddi problemler oluşturabiliyor. Ameliyatla bile büyütmesi oldukça zor olan bir organın sağlıklı bir şekilde büyümesi mümkün değil. Ereksiyon problemlerine yol açtığı düşünülen bu pompa sağlık açısından sorunlar oluşturabiliyor.

Penis büyütme pompası işe yarıyor mu diye gelen sorular gerçekten bir ihtiyaç sorunu olduğunu anlayabiliyoruz. Ancak sağlık sorunu olmadığı sürece bu hususta bu gibi ürünleri kullanmak zararlıdır. Kullanacak olan kişilerin doktora gitmesi ve doktordan daha detaylı bilgi alarak o ürünü kullanıp kullanmaması gerektiği hakkında bilgi edinmek mümkündür. Penis pompasının işe yaradığı iddia edilen alanlar nelerdir? Biraz da bu konuyu detaylı incelemek gerekir.

Penis Pompası Ne İşe Yarar?

Türkiye’de sıkça sorulan sorulardan biri olan penis büyütme pompası işe yarıyor mu sorusunu detaylandırmadan önce pompanın satıcıları tarafından belirtildiği işlevleri anlatmak gerekir. Söylenenlere göre penis boyu uzattığı iddia edilen bu ürünün aslında böyle bir işlevinin olması oldukça imkansızdır. Penis içi damarları geliştirdiği yönündeki söylemlerin doğru olmadığı aksine yüksek bir çekim kuvveti uyguladığı için zararlı olduğu söylenmektedir. Yanı sıra penis büyütme pompası işe yarıyor mu diye düşünmek yerine bu pompanın nasıl uygulandığını öğrenmeniz bile pompanın verebileceği zararlar konusunda fikirler sunuyor. Pompayı penis bölgesinde çekim kuvveti uygulayacağı vaziyette yerleştirilmesi gerekiyor. Doğal olarak sıkma ve çekme işlemlerinin ardından ciddi problemlerin oluşması mümkündür. 

Penis Pompası İktidarsızlığa Çözüm Getirir Mi?

Esas amacı ilk olarak iktidarsızlığa çözüm olarak geliştirilen bu ürünün sonradan açıklanan özellikleri olarak büyüttüğü söylentileri yayıldı. Ancak penis büyütme pompası iktidarsızlığa çözüm üreteceği iddialarından hala vazgeçilmemişti. Pompa sayesinde iktidar sorunları olanların bu sorunu aşacakları yönünde iddialarda bulunuldu. Ancak bu iddiaların geçerli olmadığını söylemek gerekir. Aksine bu gibi durumlara faydasından çok zararı olan bir ürünün sürekli yanlış anlatıldığı dikkat çekiyor. Penis büyütme pompası işe yarıyor mu sorusunun daha iyi cevaplarını anlamak için doktorlardan tavsiyeler almayı unutmamalısınız.

Diğer sağlık sorunları ile ilişkisi yoktur

Pompa sayesinde prostatın iyileştiği yönündeki söylemlerin geçersiz olduğunu belirtmek gerekir. Acı bir hastalık olan prostat tedavisinde bir etkisi olmayan bu yöntemin bu kadar fazla pohpohlanmasının tek nedeni satış hacmini arttırmaktır. 

Bu pompalar sebebiyle insanların prostatları iyileşeceği yönündeki söylemler doğru değildir. Aksine daha ağrılı ve acılı günler yaşatma ihtimali yüksektir. Yapısı itibariyle deriyi gerginleştirmeye çalışan bu alet yüzünden damarların hasar görme ihtimali göz ardı edilmemelidir. Prostat hastalığında zaten işlevini yitirmiş olan damarların daha fazla zorlanması daha kötü sonuçlara yol açacaktır.

Penis Pompası Penisteki Eğriliği Düzeltir Mi?

Bilindiği üzere bu özellik diğer ortaya atılan özelliklerden pek farklı değildir. Penis boyunu uzatmanın yanı sıra penislerinde fiziksel sorunlar olduğunu düşünen kişilerin bu pompayı alması için bu gibi iddialar ortaya atılmıştır. Penisin fiziksel özellikleri ile ilgili yalnızca müdahale doktorlar tarafından yapılabilir. Kullanılan ilaçlar veya pompaların hiçbir etkisi olmayacaktır. Penisinizin sıkışmasına ve canınızı yakmasına izin verseniz bile eğrilik sorunu düzelmeyecektir. Pompanın etkisi bu konuda yoktur. Doğal olarak pompanın bir işlevi olduğu bile düşünülemez. Pompa yalnızca insanların duygularıyla alay edip satın alınması için geliştirilmiş bir üründür. 

Penis Pompası Sertleşme Sorunlarını Çözer Mi?

İşlev açısından en az yorum aldığı konu penis pompasının sertleşme sorunu üzerindeki etkileri açısından olmuştur. İşlevsel olarak pompanın sertleşme problemlerine çözüm getirdiği savunulur. Ancak bu hususta kanıtlanmış bir şey bulunmuyor. Pompanın sertleşme konusunda etkisi olmadığı konusunda yazılan birkaç uzman yorumu ve kullanıcı deneyimi bazı mecralarda paylaşılıyor. Aksine penis eğriliğini düzelteceği yönündeki yalanlar tamamıyla asılsızdırlar. Aksine penis pompası eğrilik yan etkisine sahip bir eşyadır. 

Eğrilik konusunda yüksek basınç nedeniyle penisin şekli bozulacaktır. Yüksek basıncın çekme kuvvetiyle penisinizi yukarı kaydırdığı için penis bir süre sonra dik duramaz hala gelecektir. Bir yerden sonra yavaş yavaş eğrileşme sorunu ortaya çıkacaktır. Ancak bu sorun tek başına yan etki olarak sayılmıyor.

Penis Pompası Yan Etkileri Hakkında Detaylı Bilgiler

Penis pompası yan etkileri ile ilgili söylenecek bir sürü şey var. O yüzden bu pompayı kullanacak kişilerin bu tehlikelerin farkında olması gerekir. Penisin yüksek basınca dayanamamasından dolayı penis derisinde incelmelere yol açan bu pompa şişlik sorunu ortaya çıkartabilir. Penis pompası şişlik etkisinin en korkutan yanı derinin fazla incelmesi üzerine fiziksel ciddi zararların ortaya çıkmasından kaynaklanır. Penis derisinin sarkmasına ve incelmesi sorunu karşısında doktora danışılmalıdır. 

Sorunun pompadan kaynaklandığını anlamak için doktora kullandığınız pompayı anlatmalı. Hatta pompayı hastahaneye bile götürmelisiniz. Pompanın inceltme sorununun yanı sıra kızarıklık probleminin ortaya çıkması bekleniyor. Ancak peniste kızarıklığın tek nedeni bu olmayabilir. Yani penis kızarıklığı başka hastalıklardan kaynaklanıyor olabilir. Hatta ciddi sağlık sorunlarının olması ihtimalinin yüksek olduğu düşünülürse direk olarak bir sağlık kuruşuna gidilmesi gerekir. Penis pompası yan etkileri yalnızca bunlarla sınırlı değildir. 

Yan etkilerine dikkat edin

Dikkat! Ağrılı günler, kullanan kişileri bekliyor olabilir. Penis pompası ciddi ağrılara yol açan bir etkiye sahiptir. Sağlıksal açıdan kısa süreli olan bu ağrılar can sıkıcı bir hal almaya başlayacaktır. İlerleyen günlerde yan etkilerinden azalacağı yönündeki söylentiler doğru değildir. Penis pompası sorunları arasında ağrı ciddi bir semptom olabilir. 

Penisinize zarar verdiğiniz yönünde bir uyarı olan bu durum kullanıldığında iki veya üç saat kadar sürecek ağrılara sebep olabilir. Ancak bu ağrıların geçmesi sorunun ortadan kalktığı anlamına gelmeyecektir. 

Penis pompası ağrı ve acı ile birlikte bütün bu yan etkiler ile birlikte kullanan kişileri etkileyecektir. Yan etkiler gibi basit gösterilmeye çalışılan bu etkiler her geçen gün artarak devam edecektir. Bir yerden sonra penis boyunda uzamalar olduğunu psikolojik olarak istekli kişiler düşünecektir. Ancak bunlar kısa süreli yanılmalardır. Yaklaşık on beş dakika sonra bu durum geçecektir. Ereksiyon esnasında ciddi acılar yaşatacak bu pompaların sağlıksal açıdan kullanılmaması gerektiği tavsiye ediliyor.

Penis Pompasının Ereksiyon Yalanı

Sormuş olduğunuz penis pompası büyütme işe yarıyor mu sorusunu iyice detaylı hale getirmiş olduk. Ancak penis büyütme pompası işe yarıyor mu bunları artık geride bırakıp ciddi yalanlara değinmek gerekir. 

Penis pompasının ereksiyona yardımcı etkisi olduğu söyleniyor. Bu yalanı keşfeden insanların acılar içerisinde mastürbasyon yapmayı bırakmak zorunda oldukları yönünde birçok eleştiri yapıldı. Penis büyütme pompası işe yarıyor mu artık tartışılmaması gereken bir husustur. Yani pompanın işlevsel olarak etkilerini bir kenara bırakarak bu yalanların detaylı bir şekilde incelenmesi ve göze alınmaması gereken durumlar olduğu kabul edilmelidir.

Penis pompası ereksiyon sorununa çözüm olacağı savunulurken aksine ereksiyon olurken ağır derecedeki acılara yol açabilir. Ereksiyon olmak amacıyla kişilerin başvurduğu bu yöntem acılı bir sonuçla bitiyor. Doğal olarak bu ürünlerin ağır yan etkileri ve insanların psikolojilerinde bıraktığı etkiler düşünülürse bu ürünlerden uzak durulmasının tartışmaya açık olmadığı anlaşılıyor.