Kızlık Zarı Bozulması Nasıl Anlaşılır ?
0
(0)

Kızlık zarı bozulması nasıl anlaşılır? sorusu internet ortamında çok fazla araştırılan konu haline geldi. Halk tabiri ile kızlık zarı olarak adlandırılan bu doku, tıbben hymen adı ile bilinir ve vajinanın yaklaşık 1,5 cm ile 2 cm içeri kısmında bulunur.

Orta kısmında bir delik olarak bulunan bu doku çok basit bir şekilde yırtılabilen bir yapıdadır. Ayrıca diğer dokulardan farklı olarak kızlık zarının kendi kendine iyileşmeyen bir yapıda olduğunu da belirtebiliriz.

Ancak bekaret zarının bozulması nasıl anlaşılır sorusuyla ilgili olarak bu dokunun cerrahi ile dikilebildiği bilgisini de belirtmek gerekir. Kızlık zarı dikim süreci geçici ya da kalıcı olarak iki farklı şekillerde yapılabiliyor.

Genç kadınlarında genellikle yanıtını merak ettiği kızlık zarı bozulması nasıl anlaşılır sorusu genelde mastürbasyon sonrasında veya vajinaya bir darbe alınması gibi olaylarda akıllara geliyor.

Bahsettiğimiz bu iki durum da kızlık zarının gitmesine sebep olabilir. Fakat daha net bir cevap için kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorları tarafından muayene olmanız gerekir.

Kızlık zarında zarar oluştuğunda genellikle hafif seviyede ve kısa süreli bir kanama meydana gelir.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir