Kızlık Zarı Dikim Fiyatları 2022
5
(1)

Kızlık zarı dikim fiyatları 2023 yılında en çok aranan estetik operasyonlardan biri olmuştur. Son yıllarda yaygın olarak kızlık zarının dikimine ilişkin olarak yapılan estetik işlemlere olan ilgi artmıştır. Doğal olarak bu operasyon için talep edilen ücretler de birçok etmene bağlı olarak değişmektedir. 

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde kızlık zarı dikim fiyaları 2022 yılında bu şehirlerde biraz daha yüksek olmuştur. Bu şehirlerde daha etkili yöntemlerin kullanılması ile birlikte fiyatlandırma da aynı oranda daha yüksektir. 2023 Kızlık zarı dikim fiyatları ne kadar? Bu işlemler için fiyatlandırmayı belirleyen unsurlar nelerdir, birlikte inceleyelim:

 • Kızlık zarı dikim ücreti kızlık zarının dikimine ilişkin olarak hangi yöntemlerin kullanılacağına göre belirlenir. Bunun için tercih edilen farklı yöntemler ve işlemler vardır. Bunların belirlenmesi ile birlikte de ücret konusunda bilgi verilebilir. 
 • Özel hastane kızlık zarı dikim fiyatları ise hangi hastanede ve hangi uzman tarafından bu işlemi yaptıracağınıza göre belirlenecektir. Hastanelerin kendi fiyat politikasına göre ücretlendirme sağlanır. 
 • Devlet hastanelerinde kızlık zarı dikim fiyatları çoğunlukla devlet tarafından karşılanabilir. Ancak her devlet hastanesinde bu tip işlemlerin yapılmadığını bilmeniz gerekir. 
 • Ortalama kızlık zarı dikim fiyatları bu işlem yapılırken kullanılacak olan yöntemlere ve bu yöntemlerin nasıl uygulandığına göre değişmektedir. Bu yüzden de fiyat konusunda net bilgi vermek zordur. 

Kızlık zarı dikim fiyatları birçok önemli konuya göre belirlendiği için sizlere fiyat bilgisi veremiyoruz. Bu konuda doğru ve net bilgi almak istediğinizde, doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

Yapılan görüşmede ve muayenede sizlere hem nasıl bir işlem yapılacağına ve hangi yöntemin kullanılacağına hem de fiyatlandırmaya ilişkin bilgi verilecektir. Güncel kızlık zarı dikim fiyatları konusunda da ayrıca sizlere en iyi şekilde bilgiler verilecektir.

Kızlık Zarı Dikim Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 • Operasyon Türü

Kızlık zarı işlemi lazerle ya da farklı cerrahi operasyonlarla gerçekleştirilir. Ayrıca kızlık zarı dikimi hastanın tercihine göre kalıcı ya da geçici olarak da yapılır.  Bu yüzden öncelikle doktorunuza görünmelisiniz.

Sizin sağlık durumunuz ve tercihinize göre operasyon türü belirlenir ve doktorunuz size bu aşamada bir fiyat teklifi verir. Kalıcı ve geçici yöntemler arasında fiyat farkı bulunuyor.

 • Doktor Tecrübesi

Kızlık zarı dikim fiyatları cerrahın tecrübesiyle de paraleldir. Çünkü uzman doktorlar kızlık zarı dikim işlemlerinde daha başarılı operasyonlar gerçekleştirir. Yoğun yönelim olan estetik cerrahlarda kızlık zarı dikim fiyatları daha yüksek olacaktır.  Bu doktorların başarı oranı çok daha yüksektir.

 • Kızlık Zarı Dikimi Tedavi Süreci

Kızlık zarı ameliyatından sonra bölgenin bakımı ve sonrası pansuman ile kontroller çok önemlidir. Doktorunuzun tedavi sonrası desteği ve kontrol altında geçirmeniz gereken süre fiyatı etkileyecektir.

Kızlık zarı dikiminde genel anestezi uygulandığı için bir süre hastanede müşahede altında kalacaksınız. Yatış süresi fiyatlar üzerinden çok etkili bir durumdur.

 • Anestezi Şekli

Kızlık zarı ameliyatında hem genel hem de lokal anestezi yapılır.  Bu yüzden anestezi bakımından kızlık zarı estetiğinde fiyatlar daha yüksek olacaktır. Genel anestezi kalma süresini uzattığı için fiyatlar biraz daha artabilir.

 • Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Sırasında Kullanılacak Malzemeler

Kızlık zarı dikiminde kullanılan malzemeler de fiyatlara etki eden bir özelliktir. Kullanılan malzemelerin kalitesi, operasyonun süreci ve doktorunuzun tercih ettiği cihazların kalitesi fiyatları değiştirebilir.

 • Ödeme Türü

Kızlık zarı dikiminde doktorunuz fiyat verirken Dolar ya da Euro para birimlerini kullanabilir. Bu durumda güncel borsa değiştiğinde Türk Lirası cinsinden fiyatlar değişebilir.

Ancak Türk Lirası üzerinden işlem yaparsanız fiyatlar daha az değişken olacaktır. Kredi kartı ile taksit gibi imkanlarda da fiyatlarda değişiklik olabileceğini unutmayın.

 • Sağlık Merkezi

Estetik operasyonun yapılacağı sağlık kuruluşu da çok önemlidir. Klinik ya da büyük bir hastanede yapılan estetik işlemlerin fiyatları farklı olacaktır. Araştırma yaparken sağlık kurumunun kızlık zarı dikim fiyatları için belirleyeceği fiyat politikasına da dikkat etmeyi unutmayın.

Kızlık Zarı Dikim Fiyatları 2022

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kızlık zarı dikimi işlemlerinde net bir fiyat vermek çok yanlış olur. Kızlık zarı dikim fiyatları öncelikle yapılacak estetik ameliyata göre değişecektir. Ameliyata göre yapılacak tetkikler, doktor ve sağlık kuruluşu seçimi gibi birçok faktör fiyatların değişmesine yol açar. 

Ancak fiyatlarının çok uygun olması sebebiyle merdiven altı olarak bilinen hijyenik koşullar olmayan sağlık kuruluşlarını seçmemenizdir. 

Kızlık zarı dikimi işlemleri birçok kötü koşuldaki kurumda da yapılıyor. Bu yüzden kızlık zarı dikimi öncesinde işlemi yaptıracağınız cerrahı ve kurumu çok iyi araştırmalısınız. Bunun için ameliyatı daha önce olan yakın çevrenizden de tavsiye alabilirsiniz.

Kızlık zarı ameliyatında lazer yöntemi, kalıcı ya da geçici kızlık zarı dikimi yöntemleri farklı olacağı için tutar da değişik olacaktır. Bu yüzden mutlaka fiyatlar konusunda bilgi almayı ihmal etmeyin.

İstanbul’da Kızlık Zarı Dikim Fiyatları Ne Kadar?

Himenoplasti ameliyatları alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. İstanbul gibi büyük şehirlerde bu ameliyatları yapan birçok doktor vardır. Uzman Doktorlar hastane bünyesinde olabileceği gibi kendi muayenehanelerinde de sizlere hizmet vererek gerekli tetkikleri yapabilmektedirler. 2023 İstanbul’da kızlık zarı dikim fiyatları bu sebepten dolayı çok çeşitlidir.

Fiyat konusunda doktor kontrolü sonrasında daha doğru bilgi alabilirsiniz. Çünkü bazı durumlarda kızlık zarları fazla bozulmamış olabiliyor ve ameliyat daha hızlı, rahat ve komplikasyon yaşanmadan geçebiliyor. Fakat bazı ameliyatlar da daha uzun ve zahmetli olabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı fiyat için önce doktor kontrolü gereklidir.

Kızlık Zarı Dikim 2023 Fiyatları Ne Kadar?

2023 Kızlık zarı dikim fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin ve işleminiz için net fiyat bilgisi alın.

S.S.S

Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılır?

Kızlık zarı dikim işlemleri iki farklı alanda yapıldığı için süre farkı birbirlerinden farklıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde süre farkı göz etmeksizin ameliyat yapılabilir. Ancak yeni evlenecek olan çiftler hızlı iyileşme sürecinden dolayı geçici kızlık zarı dikimini tercih ederler. Genellikle 7-10 gün içerisinde kızlık zarı dikimi yaptırılabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Nerede Yaptırılır?

Kızlık zarı dikimi operasyonları özel muayeneler ve hastanelerde gerçekleştirilebilir. Ameliyatın en önemli koşulu hijyen ve temizlik kurallarına uyulan bir ortamda yapılmasını gerektirir. Bu koşulu sağlamak adına ameliyat alanının temizlenmesi oldukça önemlidir. Hastaların anestezi yapılmadan önce ameliyathane koşullarını görmesi çok önemlidir.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Dayanır?

Kızlık zarı dikimlerinde kalıcı operasyon geçirmiş olan kimseler için süre sıkıntısı yoktur. Ameliyat zaten kalıcı olması amacıyla yapılmıştır. Ancak geçici kızlık zarı dikiminde ise süre en fazla 10 gün olarak bilinir. Bu süre sonrasında kızlık zarı kendiliğinden patlayacaktır. Genelde ameliyat süresi evliliğe kalan güne bağlı olarak belirlenir. Hastalar 3-5 gün öncesinde doktorlara başvuru yaparlar.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı kızlık zarı dikiminde belirtilen hususlar ve koruma sağlandığı sürece kalıcı olarak uzun yıllar boyu kullanılabilir. Kalıcı kızlık zarında fleb yöntemi uygulanmasından dolayı hastaların kalıcı olarak kızlık zarı oluşturulur. Bu zarın yırtılma olasılığı her halükarda normal kızlık zarı gibi vardır. Cinsel ilişki esnasında evlenme süresi çok uzun olan kişiler genel olarak kanama olması için bu yöntemi tercih ederler.

Kızlık Zarı Tamiri Ne Kadar Sürer?

Ameliyat süresi hesaplanmaya kalkılırsa süreç genellikle 15-30 dakika arası sürmektedir. Ancak bazı ekstra durumlar yaşanabilir. Doğal olarak hastanın lokal anestezi etkisindeyken bu bilgiler ona da aktarılması önemli bir husustur. Hastanın ameliyat süresi en fazla 40 dakika olarak bilinmektedir.

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir