Kızlık Zarı Dikim Fiyatı 2022
0
(0)

Kızlık zarı esnek yapıya sahip bir bölgedir. Bu yüzden cinsel ilişki sırasında bir tek penis teması olduğunda değil, çok basit durumlarda dahi bozulabilecek bir bölgedir. 

Kızlık zarı bozulduğunda dikimi yapılarak bu bölge onarılabilir. Kızlık zarı ameliyatından lazer operasyonlar ya da cerrahi müdahale de yapılır.

Ayrıca birçok estetik cerrah farklı yöntemlerle de kızlık zarı dikimi yapıyor. Kızlık zarı dikimi fiyatları birçok estetik operasyona göre çok daha uygun maliyetlidir. 

Kızlık zarı dikiminde kullanılacak yöntem hastanın tercihi ve genel sağlık durumuna göre belirleniyor.  Doktorunuz bir tetkik süreci sonunda hangi yöntemi kullanacağını belirliyor. Sonrasında ise kızlık zarı dikimi süreci başlıyor.

Kızlık zarı dikimi başarı oranı en yüksek estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Son yıllarda birçok kadın kızlık zarı dikim ameliyatlarına başvuruyor.

Kızlık zarı dikimi genel anestezi ile yapılıyor. Hastanın genel anestezi sonrasında vajina bölgesine lokal anestezi de uygulanıyor.  Bu yüzden hasta operasyon sonrasında müdahale edildiğini dahi anlamıyor. 

Cerrahi müdahale istemeyenler kızlık zarı bölgesinde lazer operasyonu da tercih edebilirler. Kızlık zarı ameliyatı kalıcı ya da geçici olarak yapılır. Kalıcı yöntem daha uzun süreli bir tedavi olduğu için kadınlar tarafından daha çok seçiliyor.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  • Operasyon Türü

Kızlık zarı işlemi lazerle ya da farklı cerrahi operasyonlarla gerçekleştirilir. Ayrıca kızlık zarı dikimi hastanın tercihine göre kalıcı ya da geçici olarak da yapılır.  Bu yüzden öncelikle doktorunuza görünmelisiniz.

Sizin sağlık durumunuz ve tercihinize göre operasyon türü belirlenir ve doktorunuz size bu aşamada bir fiyat teklifi verir. Kalıcı ve geçici yöntemler arasında fiyat farkı bulunuyor.

  • Doktor Tecrübesi

Kızlık zarı dikimi fiyatları cerrahın tecrübesiyle de paraleldir. Çünkü uzman doktorlar kızlık zarı dikim işlemlerinde daha başarılı operasyonlar gerçekleştirir. Yoğun yönelim olan estetik cerrahlarda kızlık zarı dikimi fiyatları daha yüksek olacaktır.  Bu doktorların başarı oranı çok daha yüksektir.

  • Kızlık Zarı Dikimi Tedavi Süreci

Kızlık zarı ameliyatından sonra bölgenin bakımı ve sonrası pansuman ile kontroller çok önemlidir. Doktorunuzun tedavi sonrası desteği ve kontrol altında geçirmeniz gereken süre fiyatı etkileyecektir.

Kızlık zarı dikiminde genel anestezi uygulandığı için bir süre hastanede müşahede altında kalacaksınız. Yatış süresi fiyatlar üzerinden çok etkili bir durumdur.

  • Anestezi Şekli

Kızlık zarı ameliyatında hem genel hem de lokal anestezi yapılır.  Bu yüzden anestezi bakımından kızlık zarı estetiğinde fiyatlar daha yüksek olacaktır. Genel anestezi kalma süresini uzattığı için fiyatlar biraz daha artabilir.

  • Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Sırasında Kullanılacak Malzemeler

Kızlık zarı dikiminde kullanılan malzemeler de fiyatlara etki eden bir özelliktir. Kullanılan malzemelerin kalitesi, operasyonun süreci ve doktorunuzun tercih ettiği cihazların kalitesi fiyatları değiştirebilir.

  • Ödeme Türü

Kızlık zarı dikiminde doktorunuz fiyat verirken Dolar ya da Euro para birimlerini kullanabilir. Bu durumda güncel borsa değiştiğinde Türk Lirası cinsinden fiyatlar değişebilir.

Ancak Türk Lirası üzerinden işlem yaparsanız fiyatlar daha az değişken olacaktır. Kredi kartı ile taksit gibi imkanlarda da fiyatlarda değişiklik olabileceğini unutmayın.

  • Sağlık Merkezi

Estetik operasyonun yapılacağı sağlık kuruluşu da çok önemlidir. Klinik ya da büyük bir hastanede yapılan estetik işlemlerin fiyatları farklı olacaktır. Araştırma yaparken sağlık kurumunun kızlık zarı dikimi için belirleyeceği fiyat politikasına da dikkat etmeyi unutmayın.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kızlık zarı dikimi işlemlerinde net bir fiyat vermek çok yanlış olur. Kızlık zarı dikimi fiyatları öncelikle yapılacak estetik ameliyata göre değişecektir. Ameliyata göre yapılacak tetkikler, doktor ve sağlık kuruluşu seçimi gibi birçok faktör fiyatların değişmesine yol açar. 

Ancak fiyatlarının çok uygun olması sebebiyle merdiven altı olarak bilinen hijyenik koşullar olmayan sağlık kuruluşlarını seçmemenizdir. 

Kızlık zarı dikimi işlemleri birçok kötü koşuldaki kurumda da yapılıyor. Bu yüzden kızlık zarı dikimi öncesinde işlemi yaptıracağınız cerrahı ve kurumu çok iyi araştırmalısınız. Bunun için ameliyatı daha önce olan yakın çevrenizden de tavsiye alabilirsiniz.

Kızlık zarı ameliyatında lazer yöntemi, kalıcı ya da geçici kızlık zarı dikimi yöntemleri farklı olacağı için tutar da değişik olacaktır. Bu yüzden mutlaka fiyatlar konusunda bilgi almayı ihmal etmeyin.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Fiyatları 2020 Ne Kadar?

Kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin ve işleminiz için net fiyat bilgisi alın.

S.S.S

Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılır?

Kızlık zarı dikim işlemleri iki farklı alanda yapıldığı için süre farkı birbirlerinden farklıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde süre farkı göz etmeksizin ameliyat yapılabilir. Ancak yeni evlenecek olan çiftler hızlı iyileşme sürecinden dolayı geçici kızlık zarı dikimini tercih ederler. Genellikle 7-10 gün içerisinde kızlık zarı dikimi yaptırılabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Nerede Yaptırılır?

Kızlık zarı dikimi operasyonları özel muayeneler ve hastanelerde gerçekleştirilebilir. Ameliyatın en önemli koşulu hijyen ve temizlik kurallarına uyulan bir ortamda yapılmasını gerektirir. Bu koşulu sağlamak adına ameliyat alanının temizlenmesi oldukça önemlidir. Hastaların anestezi yapılmadan önce ameliyathane koşullarını görmesi çok önemlidir.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Dayanır?

Kızlık zarı dikimlerinde kalıcı operasyon geçirmiş olan kimseler için süre sıkıntısı yoktur. Ameliyat zaten kalıcı olması amacıyla yapılmıştır. Ancak geçici kızlık zarı dikiminde ise süre en fazla 10 gün olarak bilinir. Bu süre sonrasında kızlık zarı kendiliğinden patlayacaktır. Genelde ameliyat süresi evliliğe kalan güne bağlı olarak belirlenir. Hastalar 3-5 gün öncesinde doktorlara başvuru yaparlar.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı kızlık zarı dikiminde belirtilen hususlar ve koruma sağlandığı sürece kalıcı olarak uzun yıllar boyu kullanılabilir. Kalıcı kızlık zarında fleb yöntemi uygulanmasından dolayı hastaların kalıcı olarak kızlık zarı oluşturulur. Bu zarın yırtılma olasılığı her halükarda normal kızlık zarı gibi vardır. Cinsel ilişki esnasında evlenme süresi çok uzun olan kişiler genel olarak kanama olması için bu yöntemi tercih ederler.

Kızlık Zarı Tamiri Ne Kadar Sürer?

Ameliyat süresi hesaplanmaya kalkılırsa süreç genellikle 15-30 dakika arası sürmektedir. Ancak bazı ekstra durumlar yaşanabilir. Doğal olarak hastanın lokal anestezi etkisindeyken bu bilgiler ona da aktarılması önemli bir husustur. Hastanın ameliyat süresi en fazla 40 dakika olarak bilinmektedir.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir