Kızlık Zarı Dikimi Kesin Sonuç Verir Mi?
0
(0)

Kızlık zarı, vajinanın içerisinde çok ince bir tabaka olduğu için kendiliğinden patlamış veya bir ilişki sonucunda patlamış olma ihtimali olan bir bölgedir.

Bu bölgeye uygulanan lokal daraltma tekniği ile tekrardan yapılan teknik bir işlem sonucunda oluşturulan kızlık zarı dikimi kesin sonuç verir mi sorusu sıkça bana gelen sorular arasında yer alıyor.

Halkasal bir yapıya sahip olan bu zarın dikimi sonrasında kesin bir sonuç alamama ihtimali vardır.

Hastanın gerekli şartları sağlamaması ve ameliyat sonrası kendisine dikkat etmemesi operasyonun işe yaramamasına neden olabilir. Kızlık zarı ameliyatı sonrası yapılması gerekenler dikkatlice doktor tarafından dinlenmelidir.

Yeni geçirdiğiniz bu operasyon ciddi anlamda temizlik, ağır işlerden uzak durmak, bölgeyi nemli tutmamak ve enfeksiyon kapmamak gibi önemli koşulların sağlanmasına ihtiyaç duyar.

Kızlık zarı dikimi bu koşullar sağlandığında kesin sonuç verir mi diye soranlar biraz daha dikkatli okusunlar.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kesin Kanama Olur Mu?

Kadınların bu ameliyat sonrasında en büyük korkularından birisi kanama olup olmayacağı yönündedir. Ameliyat sonrası kanama olmama ihtimali oldukça düşüktür.

Ancak bu durum yalnızca hastaların iyileşme sürecine bağlı kalmamasından dolayı gerçekleşebilir. Yani hastaların sürekli olarak kontrollere gelmesi ve iyileşme sürecinde nasıl bir etki oluşacağını görmesi beklenir. Hastalara bu süreçte doktorlar olabildiğince dikkatli yaklaşırlar.

Yeni oluşan kızlık zarına doktorlar zarar vermeden bakarlar. Ancak sizin yapacağınız ters bir hareket veya incelemeye çalışmak sonucu olumsuz yönde etkileyecektir.

Ameliyattan sonra iyileşme süresince doktor kontrolleri ihmal edilmemeli ve kanama olacak mı sorusu gittiğiniz doktora sorulmalıdır.

Kanama yüksek oranda gerçekleşir. Ancak yukarıda belirtilen hijyen kurallarına uyulmadığı takdirde hastanın kanama geçirmemesi oldukça normal bir durumdur.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir