Geçici Kızlık Zarı Dikimi
0
(0)

Kalıcı kızlık zarı uzun zamanlı bir çözümken bu seçeneği daha çok yeni evlenecek olan çiftler tercih eder. Geçici kızlık zarı dikimi nedir diye merak edenlere bu konu hakkında daha detaylı bilgi vermek isterim.

Evlilik sonrası ilk kanamayı sağlamak amaçlı başvurulan bu yöntemde kızlık zarına kalıcı yöntemde olduğu gibi bir kesi atılmaz.

Geçici kızlık zarı dikimi yapılırken hastanın vajinasının içine hafif dikişler ile kanama sağlayacak doku bağlanır. Lokal anestezi esnasında yapılan bu işlem oldukça hafif bir operasyondur 5 dakika içerisinde bile bitebilir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimini Kimler Yapabilir?

Hastaların geçici kızlık zarı dikimi operasyonları herkes tarafından tercih edilebilir. Ancak evliliğe henüz ayları olan kişilerin bu operasyonu tercih etmesi pek istenmez. Daha çok operasyon kısa süreli idare sağlayacak bir prosedürdür.

Kısacası 2-3 gün içerisinde evlenecek olan hastalarımın tercih etmesini tavsiye ederim. Doktorların bu konuda detaylı olarak bilgilendirme yapacağına eminim. Eğer ki bu operasyonu istiyor ve yardım talep ediyorsanız ofisime uğrayıp detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu Fiyatları Nelerdir?

Kalıcı veya geçici prosedür her ne olursa olsun muayene öncesi fiyat vermek doğru olmayacaktır. Daha önce düşük yapmış veya kürtaj yapmış birinin bu ameliyatı yaptırabilmesi için vajina daraltma ameliyatı geçirmesi de beklenir.

Doğal olarak hastaların geçici kızlık zarı dikimi operasyonunu olabilmesi için doktor muayenesi ve kontrolleri şarttır.

Eğer ki hastalar en kısa süre içerisinde ameliyatı olmak istiyorlarsa ki düğüne az kaldığı için genelde bu istenir. Doktorundan bunu rica etmeli ve doktoru gerekli tetkikleri uygulamalıdır.

Hastanın isteğine bağlı gibi görünse de ameliyata engel olabilecek bazı prosedürlerden dolayı ameliyat yapılamayabilir.

Bu yüzden geçici kızlık zarı dikimi için daha önceden muayene edilmeye gelmeli ve tarihi önceden belirlemelisiniz. Doktorun randevusu olabileceği gibi ameliyatları da olabilir. Doğal olarak size anında gün verilemeyebilir.

Geçici Zarı Operasyonu Başarı Oranı Nedir?

Geçici kızlık zarı dikiminde başarı oranı çok yüksektir. Hastanın kendisine iyi bakmaması durumu haricinde herhangi bir şekilde işlemin başarısız olma ihtimali yok denecek kadar azdır. Operasyon çok kısa sürdüğü için tahmin edersiniz ki aşırı bir işlem yapılmaz.

Kızlık zarı hafif dikişler ile onarıldığı için yırtılma kolaylıkla sağlanabilir ve kan gelir. Kanın tekrar gelmesi için kızlık zarının 2-3 gün içerisinde cinsel ilişki esnasında patlayacağı bilinen bir gerçektir. Ancak kızlık zarı dikiminden sonra hastaların bu 2-3 gün içerisinde çok dikkatli olması gerekir.

Geçici Zar Dikimi Sonrası Önemli Noktalar

  • Hastaların mutlaka tedavi süresince motor ve bisiklet kullanmaması istenir.
  • Sportif bir birey olsanız bile bir süreliğine bu hobilerinizi erteleyecek ve doktor tavsiyesine uyacaksınız. Aksi takdirde aşırı gerginlik vermeniz sonucunda kızlık zarı kendiliğinden yırtılabilir.
  • Bilindiği üzere kızlık zarı yalnızca cinsel ilişki esnasında yırtılmaz. Aksine kızlık zarı birçok durum karşısında yırtılma olasılığına sahiptir. Eğer ki kızlık zarınız tekrar yırtılmış olursa bu durumlardan birisinin de olabileceğini unutmayınız. Bu yüzden geçici kızlık zarı dikiminden 2-3 gün sonra evlilik planı yapılır.
  • Zar dikim aşamasında genital bölgede herhangi bir tahribat bırakılmaz. Ancak bölgenin temiz tutulması ve nemden uzak tutulması en önemli noktalardan birisidir.
  • Hastanın verilen ilaçlar haricinde doktor tavsiyesi hariç hiçbir şeye ihtiyacı yoktur.
  • Doktorların profesyonel bir yardım vermesinden dolayı internette dolaşan asılsız bilgilerden daha farklı bilgiler vereceği unutulmamalıdır. Doktor tavsiyesi haricinde işlem yapılması uygun değildir.

Kaynakça:

Prakash, Vishwa. (2009). Hymenoplasty — How to do. The Indian journal of surgery. 71. 221-3. 10.1007/s12262-009-0057-9.

https://www.researchgate.net/publication/232972902_Hymenoplasty_-_How_to_do

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir