ayak inceltme
2.5
(2)

Ayak inceltme ameliyatı;  bileklerin daha da ince hale getirilerek bacakların daha çekici bir hale gelmesini sağlayan estetik operasyondur. Yani bilek diz altı bölgesinde yer alan bölge daha estetik hale getirilir. Doktor ayakta istenen inceltmeyi sağlayarak daha zarif bir ayak ortaya çıkarmayı hedefler.

Ayak inceltme işlemleri dizinden aşağısı kalın olan herkes için yapılabilir. Ayakkabı ve çizme gibi nesneleri giymekte zorlananlar bu ameliyattan sonra bu sorunlarından kurtulur.  Ayağınızda yağ dokusu şekillendirilir ve ayağınız mümkün olan en ince hale getirilir.

Ayak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ayak inceltme ameliyatı, ayak bölgesinde biriken ve kalın bir görüntü ortaya çıkaran yağların çeşitli yöntemlerle alınmasıdır.  Lokal ya da genel anestezi yöntemleriyle yapılan bir operasyondur. Ağrı, acı ve sızı gibi bir şikayet olmadan ayak inceliğini sağlayabilirsiniz.

Ameliyatta özel kanüller yardımıyla fazla yağlar çekilir ve ayaklarınızın istediğiniz inceliğe gelmesi sağlanır.   Yağ alım işleminde ayaklarınıza bacak, vücut tipi ve sizin isteklerinize göre karar verilir. Doktorunuz ayaklarınızı istediğiniz inceliğe getirme konusunda elinden geleni yapar.

Ayak İnceltme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Ayak inceltme ameliyatından sonra ayaklarınıza belli bir süre ödem şikayeti olabilir. Ortalama 1 hafta sonra tüm ödemler gidecektir.  Ayrıca bu süreçte bir ağrı yaşamazsınız. Ayak bölgesinin bakımını iyi yaparsanız iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

İyileşme sürecinde kişiler 15-20 gün içinde günlük aktivitelerine dönebilir, ayrıca iş hayatına dönmeniz de kısa sürer. Ayak inceltme ameliyatı sonrasında hiçbir iz kalmaz.  Doktorunuz ve ameliyatı yapan ekip tecrübeliyse istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Nihai görünüm için bir süre beklemeniz gerekiyor. Ayrıca ameliyat sonrasında spor etkinlikleri için de 20 gün kadar beklemeniz gerekiyor. Doktorunuzun gerekli görmesi durumunda egzersiz ve spor aktivitelerine başlayabilirsiniz. Ayak bölgesinin iyileşme sürecinde enfeksiyon kapmaması adına doktorunuzun tavsiyelerine de uymalısınız.

Ayak İnceltme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Ayak inceltme ameliyatı fiyatları; doktor tecrübesi, kullanılan malzemeler, sağlık kuruluşu, ek işlemler gibi birçok unsura bağlı olarak değişir. Ayak inceltme ameliyatıyla ilgili fiyat almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2.5 / 5. 2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir