Tekno Lipo Ultradetay Karın Estetiği
3
(2)

Ameliyat esnasında her hastama farklı teknikler uyguluyor olsam da yağ vakumlama operasyonlarından her zaman başarılı sonuçlar almaktayım.

Özellikle günümüzde yapılan çalışmalar neticesinde uygulanan yöntemlerin sayısı bir hayli artmış gözüküyor. Bu yöntem artışı da Liposuction alanında geleceğe dair umutla bakmamızı sağlıyor. Bu yazımda sizlere ameliyat esnasında uyguladığım yöntemleri derledim.

Tümesan Teknik (Şişirme Tekniği) : Bu tekniği kullanırken, serum, anestezi ilacı ve bikarbonat maddelerini karıştırarak elde ettiğim çözeltiyi hastalara steril bir şekilde enjekte ederim. Bu sayede ilk olarak yağ yakımı uygulanacak bölgenin uyuşması sağlanır.

Daha sonra yağ hücrelerini olduğu bölgede bir çizik açarak vakum makinasına bağlı kanülleri bu çizikten hastalarıma enjekte ederim. Bu kanüller yağ hücrelerinin yakım işlemlerini gerçekleştirerek, fazla sıvının da vücutta atılımını sağlamaktadır.

Ultrasonik Liposuction : Son yıllarda müşterilerimin de sıklıkla talep ettiği bir yöntem olan Ultrasonik Liposuction, adından da anlaşılabileceği üzere ultrason aletiyle yapılmaktadır.

Özellikle sert bölgelerin yağ hücrelerinin yakımıda kullandığım bu yöntem oldukça başarılı bir ameliyat oranına sahiptir. Bu yöntem bazı hastalarım tarafından sadece düzgün vücut hatlarına sahip olabilmek içinde talep edilmektedir.

Lazer Yardımlı Liposuction : Diğer adı lazer lipoliz olan bu yöntemi genellikle tümesan liposuction yöntemi ile birlikte kullanmaktayım.

Bu yöntem birkaç bölgeye işlem uygulanacak veya orta derecede yap birikimine sahip olan hastalarım için en uygulanabilir yöntemdir. İşlem sonrasında sarkma ve düzensizlikler diğer yöntemlere nazaran daha az karşılaşılmaktadır.

Yüzeysel Liposuction: Bu yöntemi genellikle fazla yağ hücrelerine derin tabakalarda veya derini hemen altında rastlanan hastalarım için kullanmaktayım. Bu sayede cilt sarkması olabilecek hastalarımda daha sıkı bir cilt elde edebiliyorum.

İnce yapıda olan kanüller yardımıyla yüzeydeki dokunun alınması ise cilt fazlasını düzelterek selüloitlerin iyileşmesine belirli oranda yardımcı olur.

Emme Destekli Liposuction : Bu yöntemle yaptığım ameliyatlarda küçük bir tüp kullanmaktayım.

Hastanın operasyon uygulanacak bölgesinde, bu tüpü gezdirerek fazla olan yağ hücrelerini emme yöntemiyle tüpün içerisine çekerim. Bir yandan da operasyonun sağlıklı geçmesi için bölgeyi sürekli diğer elimle kontrol ederim.

Güç Destekli Liposuction : Bu yöntem kullandığım yöntemler arasında emme destekli Liposuction’a en çok benzeyen tekniktir. Fakat bu teknikte operasyon esnasında özel bir makine kullanmaktayım.

Kullandığım bu makine özel kanüllerin işlem yapılacak olan fazla yağ hücrelerinin olduğu bölüme ulaşmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu yöntemi daha fazla yağ hücresiyle dolu olan sorunlu bölgeler için kullanmaktayım.

Radyo Frekans Destekli Liposuction : Bu Liposuction uygulaması için ortaya atılmış son tekniktir. Hastalarıma bu tekniği özel bir cihazla uygulamaktayım. Cihaz geleneksel olan liposuction yöntemi ile ameliyatı sağlamaktadır.

Cihaz içerisindeki özel bibolar radyofrekans ışınları ile vücudun ısınmasını sağlamaktadır. Bu sayede hastalarımın vücudu daha sıkı bir görünüm kazanmaktadır. Ülkemize de geçen yıllarda gelmiş olan bu sistemin her geçen gün popülerliği tıp camiasında artmaktadır.

Kaynakça:

https://journals.lww.com/prsgo/Fulltext/2013/11000/Advances_in_Liposuction___Five_Key_Principles_with.7.aspx

https://www.news-medical.net/health/Liposuction-Types.aspx

3 / 5. 2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir